EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 07 Eylül 2019 Cumartesi, 08:11
Festival coşkusu devam ediyor
Havsa Belediyesi tarafından düzenlenen 19. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali bugün ve yarın düzenlenecek etkinliklerin ardından sona erecek…

 

Havsa Belediyesi tarafından düzenlenen 19. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali sürüyor. Perşembe günü başlayan festivalde son 2 günde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Havsa Belediyesi'nce düzenlenen 19. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali Perşembe günü Atatürk Ortaokulu önünden Gencer Savaş Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı'na kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı'na festival çelenginin sunumundan sonra 17.30'da Hükümet konağı önünde Üretici Kadınlar El Emeği Standı açıldı. Havsa Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin açılışı gerçekleşti. Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Başkan açılış konuşmasında ;“19. sunu gerçekleştirdiğimiz festivalimize emekleriyle, fikirleriyle, çalışma ve katkılarıyla bize her zaman destek veren, bizlerin yanında olan tüm hemşerilerimize, belediye personelimize, festivalin hazırlanmasında büyük emek harcayan meclis üyelerimize, festivalin güvenliğini sağlayacak güvenlik güçlerimize, çalışmalarımızda her zaman destek olan İlçe Kaymakamımız Neslihan Kısa'ya teşekkürlerimizi sunuyoruz. Festivalimiz hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

19. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'nin açılışına İlçe Kaymakamı Neslihan kısa, Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal,  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Keşan Belediye Mustafa Helvacıoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk de katıldı.

Festivalde dün saat 11.00'de belediyede emeği geçenler adına Sokullu Camii'nde mevlit okutuldu. Saat 15.30'da Ekol Hastanesi'nden Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğçe Daloğlu Halk Eğitimi Merkezi bahçesinde sağlıklı beslenme konusunda konferans verdi. Halk Eğitimi Merkezi'nde saat 17.00'de 4. Yöresel Ev Yemekleri Yarışması gerçekleştirildi. Akşam festival alanında Sevtuğ Kasapbaşoğlu ve Cüneyt Şentürk, daha sonra sevilen sanatçı Buray sahne aldı.

Festival kapsamında bugün de saat 13.30'da Edirne Kızılay Kan Merkezi Sağlık Çadırı'nda kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Aynı saatte Ziraat Mühendisi Ayhan Eren kanola konusunda konferans verecek. Milli Egemenlik Parkı'nda saat 16.00'daki Çocuk Şenliğini 19.00'da Şehit Hakan Şeker Spor Tesisleri Hala Saha'da yapılacak Havsa Birlik Spor Yeni Mahalle spor veteranlar maçı izleyecek. Saat 20.30'da İl Kültür ve Turizm müdürlüğü Roman Müzik Topluluğu Yeşil Park'ta konser verecek. Şehit Hakan Şeker Spor Tesisleri Hala Saha'da saat 21.30'da Şehit Engin Şahin Futbol Turnuvası'nın final maçı yapılacak. Festival kapsamında 8 Eylül Pazar günü saat 10.00'da Kuzucu'daki askeri atış poligonunda “Tek Kurşun Atış Yarışması” gerçekleştirilecek. Yarışma ödül töreni ile son bulacak.

Haber Merkezi