EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 10 Ağustos 2019 Cumartesi, 07:00
Pazarda bayram hareketliliği
Edirne’de Cuma günleri kurulan bölgenin en büyük pazarlarından biri olan Ulus Pazarı’nda bayram hareketliliği yaşandı. Farklı ülkelerden gelen insanlarda pazara yoğun ilgi gösterdi. Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu; “Bayram öncesi pazarımız yoğun. İşlerimiz çok iyi esnaf bu durumdan memnun.” İfadelerini kullandı.

Pazardaki Tezgâhlar Doldu Taştı

Bayram alışverişi için Ulus Pazarı’nı tercih eden vatandaşlar pazara akın etti. Bölgenin en büyük pazarlarından birisi olan Ulus Pazarı’na yerli ve yabancı birçok vatandaş geliyor. Pazardaki yoğunluğu değerlendiren Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu; “Pazara büyük ilgi var. Esnafımız durumdan memnun. Bayram alışverişleri için yerli ve yabancı birçok insan pazara geldi. Bayram bereketiyle geldi.” Dedi.

“Balkanların En Büyük Pazarı”

Bayrama sayılı günler kala vatandaş Ulus Pazarı’nı doldurdu. Bereketiyle gelen bayram esnafın yüzünü güldürdü. Pazar esnaflarından Bekir Yazar; “Bayram yoğunluğu yüzümüzü güldürdü. Bayram bereketiyle geldi. Pazarda Yunanistan ve Bulgaristan’dan insanlar geliyor ilerleyen dönemlerde Balkanların en büyük pazarı olan Ulus Pazarı’na Avrupa’nın diğer ülkelerindeki vatandaşları da bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Bulgaristan’a Göre Daha Uygun”

Bayram alışverişi için kentteki Ulus Pazarı’na gelen Sebahattin İsmail fiyatların Bulgaristan’a göre daha uygun olduğunu, güzel bir alışveriş yapacağını belirten İsmail sözlerine şöyle devam etti; “Pazar gerçekten ucuz. Fiyat olarak buraya gelmemiz bizim için daha uygun. Fiyatlar Bulgaristan’a göre çok uygun, sık sık alışveriş için geliyoruz.” Dedi.

Ogün Kurkan