EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 09 Ağustos 2019 Cuma, 03:20
Edirneli Yazar Okurlarıyla Buluştu
Edirne’nin Korucu Köyü’nde doğan Yazar Ercan Ata okurlarıyla buluştu. Yazılarının dergilerde yer aldığını belirten Yazar Ercan Ata; “Edirne’yi seviyorum. Bu şehir İstanbul’un kalabalık ve yoğunluğundan kaçmak için ideal bir yer.” İfadelerini kullandı.

“Jüri Özel Ödülü Aldı”

Kitapları hakkında bilgiler veren Ata; “Ten ve Gölge kitabında bulunan şiirler 1993 yılında Cahit Zarifoğlu ve 1995’te Altın Koza Dadaloğlu özel jüri ödülüne layık görüldü. Okuma ile yazmanın ilişkisi çok var. Hangi türde yazacağınıza karar verdikten sonra o türdeki önemli eserleri okumanız gerekiyor. Son kitabımın üzerinde çalışırken 50’den fazla kitap okudum.” Dedi.

“İlk Şiirimi Edirne’de Yazdım”

Edirne bir süre eğitim aldığını belirten Yazar Ercan Ata açıklamalarına şöyle devam etti; “Her yıl 1 kitap çıkaracağım. Emekli olduğum zamanda yazarlığı profesyonel anlamda yapmayı düşünüyorum. Lisede şiire başladım. İlk şiirlerimi Edirne’de yazdım. Bunlarda elbette şiirlerimi yansıdı. Amacım insanların dertlerini anlatmak, onlara yardımcı olmak, bunun için en iyi yolun şiir olduğunu düşünüyorum. Çoğu insan branşlara yoğunlaşıyor. Çok az yazar birçok alanda kitap yazıyor. Bende onlar gibi farklı alanlarda da yazmak istiyorum. Çünkü hikâye ile anlatabileceğimiz duygu ile şiirle anlatabileceğimiz duygu farklı ben her kesime hitap etmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Barış Karapaça