EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 18 Haziran 2019 Salı, 09:03
Pehlivanoğlu ve Atabay TED için geliyor
Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve Genel Müdürü Sevinç Atabay inşası sona eren Edirne Koleji’ni yerinde görmek için kente geliyor. Bölgenin en büyük eğitim yatırımı olan TED Edirne Koleji 21 Haziran’da kapılarını açacak, 22 Haziran’da ise Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile Genel Müdürü Sevinç Atabay kente gelecek ve basın mensupları, öğrenci ve velilerle bir araya gelecekler.

Veliler ve Öğrencilerle Bir Araya Gelecekler

TED Edirne Koleji, 21 Haziran’dan itibaren tüm veli ve öğrencileri okul kampüsüne bekliyor. 21 Haziran tarihinden itibaren TED Edirne Koleji’ni ziyaret edecek veli ve öğrenciler kampüsü yakından tanıma fırsatı bulacak. Ziyaretçiler ayrıca okul yönetiminden eğitim sistemi hakkında da bilgi alabilecekler.

22 Haziran Cumartesi günü ise Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve Genel Müdürü Sevinç Atabay TED Edirne Koleji’ni ziyaret edecek. Saat 14.30’da basın mensuplarına bilgi verecek olan Pehlivanoğlu ve Atabay öğrenci ve velilerle de bir araya gelecek.

TED’in Eğitim Meşalesi Edirne’de Yanıyor

TED Edirne Koleji Müdürü Arzu Aydın 2019-2020 eğitim öğretim döneminde kapılarını açacak olan kolej hakkında Edirne Haber okuyucularına bilgi verdi. Türk Eğitim Derneği’nin 1928’de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulduğunu hatırlatan Koleji Müdürü Arzu Aydın TED’in ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti.

91. yılını tamamlayan Türk Eğitim Derneği, Edirne Kolej kampüsünün 21 Haziran’da veli ve öğrenciler tarafından ziyaret edilebileceğini ifade eden Kurucu Müdür Arzu Aydın, 22 Haziran’da ise Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve Genel Müdürü Sevinç Atabay’ın kente geleceğini dile getirdi.

Haber Merkezi