EDİRNE HABER GAZETESİ
Haber giriş tarihi: 18 Mart 2019 Pazartesi, 18:31
Çocuklar baharı karşıladı
“Bizim en büyük yatırımımız; geleceğimizin teminatı çocuklarımıza” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar gönüllerince eğlendi.

“Bizim en büyük yatırımımız; geleceğimizin teminatı çocuklarımıza” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar gönüllerince eğlendi. Çocuk Şenliği’nde Edirne Belediyesi Kent Ormanı adeta doldu taştı. Çocuklara seslenen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, her 15 günde bir böyle etkinliklerin yapılacağını belirterek,  “Çocukların olduğu yerde gelecek vardır, yarın vardır, umut vardır. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan; ilke ve devrimlerinden hiç ayrılmasınlar. O yol hepimize yeter” dedi.

                Edirne Belediyesi Kent Ormanı’nda Edirne Belediyesi tarafından Çocuk Şenliği düzenlendi. Çocukları ile birlikte Edirne Belediyesi Kent Ormanı’na gelen aileler gönüllerince bir gün geçirdi. Şenliğe katılım ise yoğun oldu. Şenlikte; Maymun Show, Tahta Bacak, Hacivat Karagöz, Akrobasi Gösterileri, İllüzyonist, Ateş Yutan Adam, Sanat Atölyeleri, Şişme Oyun Grupları, Bando, Sokak Oyunları, Maskot gibi aktiviteler yer aldı. Çocuklar, gösterileri büyük bir heyecan ve merak ile izlerken; sanat atölyeleri ile de el becerilerini geliştirdi.

“Bir insanın anavatanı çocukluğudur. Biz çocuklarımızın anavatanına sevgi tohumları ekmek istiyoruz” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Çocuklar eğleniyorsa, çocuklar mutluysa, çocuklar geleceğe güvenle bakıyorsa o ülkede hiçbir sorun yoktur. İstedik ki bahar geldi. Baharla beraber hepimizin en değerli varlığı olan o güzel çocuklarla beraber ‘bahara hoş geldin’ diyelim. Ama bugün görüyorum ki yollar dolu, otoparklar dolu. Demek ki Edirne’nin ve Edirneli çocukların böyle etkinliklere, böyle eğlencelere ihtiyacı var. Ve bu nedenle şöyle bir karar verdik; her 15 günde bir böyle bir etkinlik yapalım. Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’ne gideceğiz. Orada saygıyı, yardımlaşmayı, hoşgörüyü göreceğiz. 15 günde bir gelip burada da eğleneceğiz. Değerli Edirneliler, çocukların olduğu yerde siyaset olmaz. Çünkü çocukların olduğu yerde gelecek vardır, yarın vardır, umut vardır. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan; ilke ve devrimlerinden hiç ayrılmasınlar. O yol hepimize yeter” dedi.

HABER MERKEZİ