Edirne Haber Gazetesi
Haber giriş tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma, 07:00
Minikler şaşkına döndü
Özel Fehmi Irmak Kreşi “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kapsamında yine farklı bir etkinliğe imza attı.

Kurulduğu günden bugüne yaptığı işlerle göz dolduran kreş, şimdi de Atatürk’e benzerliğiyle tanınan Göksal Kaya’yı konuk etti. 19 Mayıs gününü doğum günü kabul eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için davet edilen Kaya minikler tarafından büyük bir  coşkuyla karşılandı. Minikler tanışacakları kişinin Atatürk olmadığı konusunda önceden bilgilendirilmelerine rağmen Kaya’nın benzerliği karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Sanatçı, minikler tarafından gösterilen yoğun ilgi ve sevginin ardından  okul bahçesinde meraklı miniklerin sorularını yanıtladı. Kaya, Atatürk’ü çok sevdiğini söyleyen öğrencilere; “Kimse onun yerini tutamaz. O eşsiz bir insandı. Sizler de onun açtığı yoldan ilerleyecek  ve cumhuriyetin yılmaz bekçileri, geleceğin parlak ışıkları olacaksınız.” dedi.

Sanatçıyı ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Kreş Müdürü Semra Ural Özdemir yaptığı açıklamada; “Özel Fehmi Irmak Kreşi olarak Atatürk’ü tanıyan ve anlayan bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Kurtuluş mücadelemizin başladığı gün olan,bu özel günde miniklerimize unutamayacakları bir an yaşatmak istedik. Atatürk Türk Milleti için benzersiz bir insan, eşsiz bir önderdir. Ona olan sevgimiz ve özlemimiz hiç bitmeyecek. Bu duygularımıza bir parça su serpmek için Ata’mıza çok benzeyen Göksal Kaya beyefendiyi okulumuza davet ettik. O da bizleri kırmadı ve katılımıyla bizlere unutulmaz bir gün yaşattı. Bunun için kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi. Miniklerle birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından kreş bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirildi. Gördüğü yoğun ilgiden memnun olduğunu dile getiren Kaya okuldan ayrıldı.

Haber Merkezi