Edirne Haber Gazetesi
Haber giriş tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe, 07:00
Radarlar devreye giriyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun emri ile hizmet dışı bırakılan tuzak radarlar yeniden hayatımıza giriyor. Edirne Belediyesi tarafından alt yapı çalışmaları bitirilen radarlar için son karar yine İçişleri Bakanlığının olacak.

10 Eylül 2016 günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun emri ile devre dışı bırakılan radarlar yeniden hizmete girecek.

Toplam 12 hız ve kırmızı ışık ihlali için kullanılan Elektronik Denetleme Sistemi, tuzak olduğu ve yeterli işaretleme bulunmadığı gerekçesi ile devre dışı bırakılmıştı. Radarların yeniden devreye girmesi için uyarı tabelası, işaretleme, mesafe gibi sorunların Edirne Belediyesi tarafından çözüldüğünü belirten yetkililer, hafta sonu yapılan işlemlerle ilgili olarak Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne fotoğraflı olarak bir rapor sunulacağını, raporun uygun görülmesi halinde Ankara’ya gönderileceğini ve bundan sonra verilecek karar doğrultusunda hareket edileceğini söylediler.

“VATANDAŞLAR İSTİYOR”

Hız limitlerinin şehir içinde aşıldığını ve bazı sürücülerin hız limitleri nedeni ile trafiğe tehlieye düşürdüğünü belirten  yetkililer, radarların tekrar devreye girmesi için çok sayıda talebin geldiğini söylediler. Radarların en geç Mayıs ayı sonuna kadar hizmete gireceğini belirten yetkililer, “Gerekli tüm uyarı işaretleri konulmuş olacak ve bundan sonra radarlar hizmete girecek” dediler.

Özlem Ceylan