Edirne Haber Gazetesi
Haber giriş tarihi: 15 Nisan 2017 Cumartesi, 07:00
“Bu Bir  Rejim Değişikliğidir”
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı “Bu referandum sonucu Evet çıkarsa bu  bir rejim değişikliği olacaktır ” dedi.

Pekcanlı yaptığı yazılı açıklamada “Bayrağına, Cumhuriyetine Özgürlüğüne sahip çıkmak her duyarlı vatandaşın görevidir. Ve Bu görevi yerine getirmek için  mutlaka sandığa gidip oy kullanmamız  gerekmektedir” dedi.

CHP İl Başkanı Pekcanlı “ İster Evet deyin ister Hayır deyin mutlaka ama mutlaka sandığa gidip oy kullanın. Vatandaşlarımız bilmelidir ki bu parti meselesi değildir. Geleceğimizin oylandığı önemli bir rejim değişikliği için yapılan referandumdur.

Daha Özgür daha çağdaş bir Türkiye’de mi yaşamak istiyoruz yoksa Tek Adamın yöneteceği  özgürlüklerimizin kısıtlanacağı bir Türkiye’de mi yaşamak istiyoruzun kararını vereceğimiz bir oylama olacaktır.

Bizler tabi ki daha çağdaş daha özgür bir ülkede yaşamak , her zaman olduğu gibi Atatürk İlke ve devrimlerinin izinden gitmek için Hayır oyu vereceğiz.

 Cumhuriyetimizi yıkmak padişahlık hayali kurmak isteyenlere cevabımız Hayır olacaktır. Gençlerimizin çocuklarımızın Geleceğini düşünen herkesin Hayır oyu vermesi ile Güneşi yeniden doğduracağız. İnanıyorum Edirne halkı  Hayır platformuna oy kullanarak yüksek bir oy oranı ile yine Türkiye birincisi olup , gerekli cevabı verecektir. Unutmamalı her Hayır Oyu geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacaktır.

17 Nisan sabahı geleceğe güvenle bakmamız için gelin Hayır diyelim. Yine 17 Nisan sabahı Evet diyenlerle de Hayır diyenlerle de kol kola girip aydınlık yarınlarımız için çalışalım” dedi.

Haber Merkezi