Edirne Haber Gazetesi
Haber giriş tarihi: 22 Şubat 2017 Çarşamba, 07:00
141 Kere maşallah
Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD)’ne, Yunanistan’da düzenlenen 5. Salon Fotoğraf Yarışmasında, biri mansiyon olmak üzere yüz kırk bir ödül geldi.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) üyesi, Aslan SARIZEYBEK FIAP (FEDERATION INTERNATIONALE DE L’ART PHOTOGRAPHIQUE) Mansiyon Ödülü kazandı.

Dünya genelinden binin üzerinde fotoğraf sanatçısının katılmış olduğu yarışmaya, otuz üç ülke: Çin, Malezya, Hindistan,  Finlandiya, İngiltere, İrlanda, Yeni Zelanda, Yunanistan, Litvanya, Letonya, Endonezya, Belçika, Belarus, Hollanda, İspanya, Romanya, Suudi Arabistan, Hırvatistan, İtalya, İsviçre, Katar, Vietnam, Norveç, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Slovenya, Güney Afrika, Bangladeş, Macaristan, Fransa, Umman, Polonya ve Türkiye’den fotoğrafçılar katılmıştır.Yoğun katılımcının olduğu bu yarışmada EFOD, on bir fotoğrafçısı ile yüz kırk bir ödül kazandı.

Ödül kazanan EFOD üyesi fotoğrafçılar:

Aslan Sarızeybek 1 fotoğraf, Fiap Mansiyon 17 fotoğraf Sergileme, Onur Palabıyık 23 fotoğrafı Sergileme, Arif Aktürk 21 fotoğrafı Sergileme, Sibel Üstün Özeg 16 fotoğrafı Sergileme, Behiç Günalan 15 fotoğrafı Sergileme, Osman Berker Gümüş 13 fotoğrafı Sergileme, Orkide Palabıyık 13 fotoğrafı Sergileme, Gül Karakoç 9 fotoğrafı Sergileme, Hepşen Yetişken 8  fotoğrafı Sergileme, Oğuzhan Dönmez 5 fotoğrafı Sergileme ödülü kazanarak Türkiye ve Edirne’nin adını bir kez daha gururla temsil etttiler.

Haber Merkezi