EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 19 Mayıs 2022 Perşembe, 10:04
ALMANYA VE İTALYA’NIN DA TALİP OLDUĞU ŞAMPİYONA İÇİN TÜRKİYE’NİN ADAYI EDİRNE
TED Edirne Koleji tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen kürek sporları festivali ile tüm dünyada dikkatler Edirne’ye çevrildi. 2024-2025 yıllarında yapılması planlanan Avrupa Kürek Şampiyonası için Edirne aday il oldu.

2024-2025 yıllarında yapılacak Avrupa Kürek Şampiyonası için Türkiye’nin adayı Serhad Şehri Edirne oldu. Meriç Nehri yapısal olarak kürek sporu için doğal parkur olarak nitelendirilirken, Şampiyonaların Edirne’de yapılması halinde Meriç Nehri su sporlarının vazgeçilmez noktası haline gelecek. 
                Geçtiğimiz hafta Sapanca’da düzenlenen Bahar Kupası Kürek yarışlarında 1 kupa, 2 altın madalya kazanarak büyük başarıya imza atan TED Edirne Koleji Kürek Kulübü öğrencileri Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.
                Almanya ve İtalya’nın da talip olduğu 2024-2025 yıllarında yapılacak Avrupa Kürek Şampiyonası için Türkiye’nin adayı Edirne oldu.
                Kürek sporunun kentin turizmine büyük katkı sağlayacağını belirten TED Edirne Koleji ve Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, TED Edirne Koleji öğrencileri bir yıl gibi kısa bir sürede bu başarıyı elde ettiklerini belirtti.
                Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, “Bize desteklerinden dolayı Türkiye Kürek Federasyonuna ve Kürek Federasyonu Başkanımız Erhan Ertürk’e yürekten teşekkür ederim. Bize bu konu ile alakalı ciddi destekleri oldu. Yakın zamanda Sapanca Gölü’nde gençler şampiyonasında birinci olan kürek kulübü öğrencilerimiz, bir kupa 2 altın madalya takım halinde kazandılar.  Bu şu demek, bu çocuklar bir yıl gibi kısa bir sürede bu başarıyı elde ettiler.” Dedi.
                “Dünyanın dikkati Edirne’nin üzerinde”
                Geçtiğimiz yıl TED Edirne Koleji ev sahipliğinde gerçekleştirilen festival ile birlikte şampiyonalar için tüm dünyanın dikkatini çektiklerini belirten Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, “Bununla birlikte geçen sene yaptığımız kürek festivali ve bu sene yapacağımız kürek festivali ile birlikte dikkatler hem Türkiye,  hem Avrupa, hem de dünyada buraya çekilmiş durumda.” İfadelerine yer verdi. 
                “Edirne parkur olma yolunda adım adım ilerliyor”
                Edirne’nin dünyanın kürek parkuru olma yolunda adım adım ilerlediğini belirten Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, “Türkiye’de bir parkurumuz yoktu. Gençlik Spor Bakanlığı ve Valiliğimizin katkılarıyla burası parkur olma yolunda adım adım ilerliyor. Bu gururu Edirneliler ile birlikte yaşamaktan son derece mutluyuz.” Şeklinde konuştu.
                “Edirne’nin şampiyonaya ev sahipliği yapacağına inanıyorum”
                2024-2025 yıllarında Almanya, İtalya’nın da talip olduğu Avrupa Kürek Şampiyonasına Edirne’nin de aday il olduğunu belirten Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, Edirne’nin şampiyonaya ev sahipliği yapacağına inandığını belirtti.
                Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, “Haziran ayında bu şampiyonanın burada yapılabilirliğini denetlemek için Avrupa’dan bir heyet gelecek. Buna göre şampiyonaya ev sahipliği yapıp yapamayacağımız konusunda bir karar verilecek. Biz olması yönünde hem federasyon hem bakanlığımız elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Ben Edirne’nin şampiyonaya ev sahipliği yapacağına inanıyorum. Uluslararası Kürek Federasyonu (FİSA) ile kürek sporunun şampiyonaların Edirne yapılması için fikstüre gireceğiz. Bilindiği üzere 1 gün, 1 hafta, 10 gün yapılan bir spor değil. Sürekli yaz-kış yapılan bir spor.” Dedi.

                Şampiyonaların Edirne’de düzenlenmesi halinde kürek federasyonu ve kürek kulüplerinin Edirne’ye taşınacağını belirten Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, Edirne’nin tanıtımına, turizmine gençlerin spora eğiliminde büyük farklar yaratacağını söyledi.
                Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, “Federasyonumuzdan söz aldık, federasyon merkezi Edirne’ye taşınacak. Yani Türkiye’de ki bütün kulüplerin kulüp başkanları ile görüştüm. Onlarda şampiyonaları antrenmanlarını kulüp merkezlerini Edirne’ye taşıma sözü verdiler. Bu da Edirne’nin tanıtımına, turizmine gençlerin spora eğiliminde büyük farklar yaratacak. Bu gururu da paylaşmaktan TED Edirne Koleji Kürek Kulübü olarak ön ayak olmaktan devletimizin bize verdiği destekten dolayı hem mutluyuz hem de gururluyuz. Desteği olan herkese çok çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Haber Merkezi
 

Bu haber (349) defa okundu.

Arpa tarlasında hasar tespit çalışmaları yapılıyor

Gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı’ndan girişleri devam ediyor

Emniyetin ‘En İyi Narkotik Polis Anne’ projesi devam ediyor

Okan ve Bahar çifti nikah merasimi ile dünyaevine girdi

Tercan, "MHP Edirne'den en az bir milletvekili çıkaracak"
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOĞUKAN VURGUN
DOĞU'DAN BATI'YA
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Feci yangında bir kişi yaralandı

Çiftçilere teorik ve uygulamalı eğitim verilecek

Kamyonet ata çarptı! At telef oldu sürücü yaralandı

Tekstil fabrikaları işçi bulmakta zorluk yaşıyor

Edirneli iş insanı Açıkgöz son yolculuğuna uğurlandı

Rezervasyonlar şimdiden yapıldı, doluluk oranı yüzde yüze ulaştı

Annesinin evini ateşe veren şahıs yakalandı

Park Yerleri Dubalarla İşgal Ediliyor

“Yunanistan kazdığı hendeklerle Türkiye’yi saldırgan ve yayılmacı göstermeye çalışıyor”

Göbel, “Ormanlık ve tarlalara yakın alanlarda mangal yapılmamalı”

Turistler gelmeyince, sosyete pazarı yerli halka kaldı

Başkan İba, yeni ilçe başkanlarına mazbatalarını teslim etti 

“Günlük kiralık evler daha güvenli ve huzurlu olacak”

Özel öğrencilere moral ve motivasyon arttırıcı ödül

Kazağında uyuşturucuyla yakalandı, 17 yıl hapis verildi

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir