EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 12 Mayıs 2022 Perşembe, 17:23
Tam destek bursu kazanan öğrenciler, TED Edirne Koleji'nin uzman eğitimcileri tarafından desteklenecek
Türk Eğitim Derneği tarafından devlet okullarında okuyan öğrencilere yönelik tanınan tam destek bursu fırsatı, TED Edirne Koleji'nde düzenlenen programla tanıtıldı. Tam destek bursundan faydalanacak 13 öğrenciye TED Edirne Koleji eğitimcileri tarafından hafta sonları ücretsiz olarak akademik başarılarına katkı sağlayacak yabancı dil, spor ve kültür sanat gibi çeşitli dallarda kurslar verilecek.

Türk Eğitim Derneği tarafından Devlet okullarında okuyan ve maddi imkânı yetersiz olan öğrencilere yönelik uygulanacak olan tam destek bursu verilecek. Programda 'TED'li olmak Nedir' adlı video gösterimi yapıldı. TED Edirne Koleji Müzik Öğretmeni Murat Gürbüz ve öğrencilerin müzik dinletisi ile başlayan program konuşmalarla devam etti.

"En temel amaç eğitimde fırsat eşitliğini yakalamış olmak"

Buradaki en temel amacın eğitimde fırsat eşitliğini yakalamış olmak olduğunu vurgulayan TED Edirne Koleji Kurucu Müdürü Arzu Aydın,"Bu fikir Kasım ayının ortalarında Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, kolejimizin kurucusu Nesim İbave 41 TED Koleji'nin yöneticileri buraya geldiğinde toplantıda bu fikri konuştular. Toplantıda tam destek programı mutlaka TED Edirne Koleji'nde olmalı fikri çıktı. Bu çocuklarımız bu eğitimi alacaksa öğretmenlerin desteği çok büyük. Onlara da teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

"Geleceğe atılan çok güzel bir adıma şahitlik ediyoruz"

TED Edirne Koleji'nin logosuna baktığımız zaman bir amaç birlikteliği gördüklerini söyleyen Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı,"En büyük fetih kalplere girebilmektir. Dünya bize emanetse insanlar da birbirine emanettir. Asıl felsefe insan yetiştirmektir. Ektiğiniz tohumlar 10 yıl sonrası için değil 100 yıl sonrası içindir.Türk Eğitim Derneği'ni tebrik ediyorum.Bu güzel işte çocukların elinden tutan, kalplerine dokunan geleceğin aziz Sancarlarını, bilim insanlarını bizler yetiştirelim istiyoruz. Geleceğe atılan çok güzel bir adıma şahitlik ediyoruz.Bu işte öncü olan güzel insanlara selam olsun. Eğitim öğretim hayatı devam edene kadar evlatlarımız Türkiye'miz için güzel hizmetler edecekler" şeklinde konuştu.

"TED Edirne Koleji bizi geleceğe güvenle hazırlıyor"

5.sınıftayken tam bursluluğu kazanan 7. sınıf öğrencisi Eylem Meriç Yücel, okulu ile ilgili anılarını paylaşırken duygu dolu anlar yaşadı. Okula başladığında sevinç çığlığı attığını ve çok mutlu olduğunu söyleyen Meriç, eğitim hayatının salgında bile aksamadığını ve bu okulda okumaktan mutlu olduğunu aktardı. Türk Eğitim Derneği'nin Atatürk 'ün okulu olduğuna inandığını aktaran Meriç,bu okul sayesinde Atatürk gibi çalışkan ileri düşünceli ve hayalleri için tutkulu çalışacak daha donanımlı bireyler olarak eğitimler alabileceğini ifade etti.

TED Edirne Koleji'ninöğrencileri geleceğe güvenle hazırladığını belirten Yücel, "Atatürk 'ün fikirleri ışığında ülkem için çok çalışacağım" dedi.

TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran, ve Uzman Yardımcısı Beyza Nur Selçuk da programa katılarak öğrencilere merak ettiği sorular hakkında bilgi verdi.TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran Türk Eğitim Derneği'nin faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

"Her alanda öğrencilerimizle birlikte olacağız"

İngilizce eğitiminin olmazsa olmaz unsur olduğunu belirten TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran,"Biz öğrencilerimize bu konuda destek vermek istiyoruz. TED Edirne Koleji öğretmenleri tarafından verilecek yabancı dil, spor kültür sanat piskososyal gelişimler için düzenlemeler yapacağız. Her alanda bizler birlikte olacağız"dedi.

Düzenlenen programa devlet okullarında okuyan ve tam destek bursu kazanan öğrenciler ve aileleri de katıldı.Tam destek bursundan faydalanacak 13 öğrenciye haftasonları ücretsiz olarak akademik başarılarına katkı sağlayacak yabancı dil, spor ve kültür sanat gibi çeşitli dallarda kurslar da verilecek.

Tam destek bursundan faydalanacak 9. Sınıf öğrencilerine maddi  desteğin yanı sıra kırtasiye ve giyim desteği de sağlanacak.

Burs imkanından faydalanacak öğrenciler için ilk buluşma 14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek oryantasyon süreci ile başlayacak..

TED Edirne Koleji konferans salonunda gerçekleştirilen program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Özlem Ceylan

Bu haber (394) defa okundu.

EDİRNE'NİN SOKAK LEZZETİ "TENCERE KÖFTE" TÜRK MUTFAĞI HAFTASI'NDA TANITILACAK

TEKİRDAĞ'DA "19 MAYIS GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ" YAPILDI

EDİRNE'DE GENÇLİK ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

TED EDİRNE KOLEJİ KÜREK KULÜBÜ SPORCULARI, MİNİKLERLE BİRLİKTE KONDİSYON KÜREĞİ ÇEKTİ

KEŞAN'DA OTOMOBİLLE MİNİBÜSÜN ÇARPIŞMASI SONUCU 1 KİŞİ YARALANDI
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOĞUKAN VURGUN
BATI'DAN DOĞU'YA
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

ÜCRETSİZ CİĞERDEN ALMAK İSTEYENLER BİRBİRİYLE YARIŞTI

10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali, renkli görüntülerle başladı

EDİRNE'DE MAZGAL HIRSIZLIĞI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Korkunç kazada 4 kişi yaralandı

EKİM SEZONU BAŞLADI, FIRSATÇILAR HAREKETE GEÇTİ!

VALİ CANALP VE EŞİ AYTEN CANALP, DÜZENLENEN TÖRENLE UĞURLANDI

DUR İHTARINA UYMAYAN ARACIN SÜRÜCÜSÜ EHLİYETSİZ ÇIKTI

VALİ EKREM CANALP EDİRNELİLERLE VEDALAŞTI

EDİRNE'DE SULAMA KANALINA DÜŞEN KARACAYI KÖY MUHTARI ÇIKARDI

EDİRNE'DE CADDEDEKİ AĞACA OĞUL VEREN ARILAR, ÇUVALA KOYULARAK BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRILDI

Ülkü Ocakları üyeleri toplantıda bir araya geldi

EDİRNE'DE PARK HALİNDEKİ TIRA ÇARPAN OTOMOBİLİN SÜRÜCÜSÜ YARALANDI

‘TRAKYA MÜZİK FESTİVALİ’ BAŞLIYOR

Ayçiçeği ekili bazı alanlarda köse hastalığına rastlandı

ÇİFTÇİLERİMİZİN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI İÇİN GEREKEN YAPILIYOR

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir