EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 19 Nisan 2022 Salı, 07:44
Otogar ihale tartışması sürüyor
İş İnsanı Mustafa Altunhan ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt tartışması basın üzerinden devam ediyor. Altunhan, Zıpkınkurt'un kira sözleşmesiyle ilgili iddialarına cevap vererek; "'Ben 2012'de yoktum' falan dedi. O belgelerin sahte olduğu konusunda kriminal inceleme başlayacak. Sonuçlarını sizinle paylaşacağım." Dedi.

Otogar ihalesi tartışması devam ediyor

İş İnsanı Mustafa Altunhan ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt'un şehir otogarı üzerinden başlattığı tartışma devam ediyor. Zıpkınkurt'un açıklamalarının ardından bugünde İş İnsanı Altunhan basın toplantısı düzenledi. Altunhan, otogardaki ofisini noterden tasdik ettirdiğini belirtti.

Otogarda 2019'dan bugüne ihale olmadığına ilişkin açıklamalarda da bulunan Altunhan, otogardaki en yüksek kirayı verdiğini, işgalci olmadığını dile getirdi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zıpkınkurt'un düzenlediği basın toplantısında yalanlarında boğulduğunu iddia eden Altunhan, "Açıklanacak olan gerçek konuyu saptırdı açıklamadı, benim yatırımlarımdan bahsetti. Köprünün berisinde bunu yapıyor, öteki tarafında bunu yapıyor, Saros Körfezi'nde bunu yapıyor dedi. Esas konuya gelmedi, geçiştirdi. 'Ben 2012'de yoktum' falan dedi. O belgelerin sahte olduğu konusunda kriminal inceleme başlayacak. Sonuçlarını sizinle paylaşacağım." Dedi.

"İllegal kişiler gelmiş. Bekliyorlar."

Edirne'nin dışından illegal kişilerin geldiğini, otogarı sardıklarını ifade eden Altunhan, otogardaki ofisini noterde onaylattığını; sahibi olduğu malını korumaya çalıştığını tüm sebep olan kişinin ise Edirne Ticaret Odası Başkanı olduğunu savundu.

Otogarda tekelcilik yok

Otogarda tekelcilik var iddiasına cevap veren Altunhan şunları söyledi: "Bunun bir firması var. Edirne, Uzunköprü, Keşan, Enez, Erikli ve Yayla'ya çalışan araçları var. Yıllardan beri böyle bu. Halen çalışıyor ama nasıl çalışıyor biliyor musunuz? Kendisi iş yapmıyor, vermiş arabaların haklarını kiraya oradan her ay cebine koyuyor parayı. O haklar da ahbap - çavuş ilişkiler ile alınan haklar. Onun Uzunköprü'ye hattı var, benim Uzunköprü'ye hattım yok. Ben Edirne'den kalıyorum direk Keşan'a gidiyorum Uzunköprü'ye giremiyorum. 10 tane aracı var, bunlardan her ay düzenli şekilde parasını alıyor, koyuyor cebine. Ne muavin çalıştırıyor, ne şoför çalıştırıyor. Diyor ki, 'Bana ayda şu kadar para vereceksin'. Araba da başkasının. Ben böyle bir para kazanamıyorum. Avantadan para." İfadelerini kullandı.

Altunhan ayrıca 2012 yılındaki ihale sürecini anlattı. Dönemin Edirne Valisi Gökhan Sözer'in kendisini Recep Zıpkınkurt'u, Mahir ve Ömer Erakman'ı davet ettiğini ifade eden Altunhan, otogar ihalesine girmeleri konusunda valiye söz verdiklerini ancak sonrasında diğerlerinin ihaleye girmediklerini belirtti.

Sahibi olduğu her şeyi ipotek ederek ihaleyi tek başına aldığını anlatan Altunhan, diğer isimlerin ise eski cüzi kiradan otogardaki ofislerinde işlerine devam etmek istediklerini iddia etti. 

Altunhan; " Recep Zıpkınkurt anlamışlar demişler ki, 'biz burada eski ödediğimiz cüzi kirayı ödeyeceğiz, kira falan vermeyeceğiz. Sözleşmesi bitene kadar mahkeme sürer, biz de burada kalırız' diye düşündüler.  8-9 ay mahkeme sürdü. Kira alamıyorum, hiçbir şey vermediler. Haram zıkkım olsun. Sonra mahkemeden karar çıktı; 'temyiz yolu kapalı olmak üzere derhal otogardaki işgalciler dışarıya çıkarılacak' diye.

Hepsini otogardan attılar. Ondan sonra da Mustafa Altunhan tekelci oldu. Daha önce beraberdik, o zaman tekelci değil miydik? Beraberken beni yarı yolda bıraktınız. Diyorlar ya 2019'dan beri ihale olmuyor. Ben belediyenin tespit ettiği en yüksek kirayı şu anda ödüyorum, orada işgalci falan değilim. Belediye bu kirayı kendisi tespit etti. O zamanki durduğumuz gibi 100-200 lira değil. Belediyenin tespit ettiği ecrimisil olarak en yüksek kirayı ödüyorum, bu da böyle bilinsin." Diye konuştu.

Haber Merkezi

Bu haber (1429) defa okundu.

TED EDİRNE KOLEJİ KÜREK KULÜBÜ SPORCULARI, MİNİKLERLE BİRLİKTE KONDİSYON KÜREĞİ ÇEKTİ

KEŞAN'DA OTOMOBİLLE MİNİBÜSÜN ÇARPIŞMASI SONUCU 1 KİŞİ YARALANDI

ÇEŞİTLİ SPOR DALLARINDA GÖSTERİ YAPAN ÖĞRENCİLER, İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

‘TRAKYA MÜZİK FESTİVALİ’ BAŞLIYOR

TED EDİRNE KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN 19 MAYIS COŞKUSU
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOĞUKAN VURGUN
BATI'DAN DOĞU'YA
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

ÜCRETSİZ CİĞERDEN ALMAK İSTEYENLER BİRBİRİYLE YARIŞTI

BATMAN'A ATANAN VALİ CANALP'E OSMANLI YADİGARI ÇARŞININ TEMSİLİ ANAHTARI VERİLDİ

10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali, renkli görüntülerle başladı

EDİRNE'DE MAZGAL HIRSIZLIĞI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Korkunç kazada 4 kişi yaralandı

VALİ CANALP VE EŞİ AYTEN CANALP, DÜZENLENEN TÖRENLE UĞURLANDI

EKİM SEZONU BAŞLADI, FIRSATÇILAR HAREKETE GEÇTİ!

DUR İHTARINA UYMAYAN ARACIN SÜRÜCÜSÜ EHLİYETSİZ ÇIKTI

VALİ EKREM CANALP EDİRNELİLERLE VEDALAŞTI

EDİRNE'DE SULAMA KANALINA DÜŞEN KARACAYI KÖY MUHTARI ÇIKARDI

EDİRNE'DE CADDEDEKİ AĞACA OĞUL VEREN ARILAR, ÇUVALA KOYULARAK BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRILDI

Ülkü Ocakları üyeleri toplantıda bir araya geldi

EDİRNE'DE PARK HALİNDEKİ TIRA ÇARPAN OTOMOBİLİN SÜRÜCÜSÜ YARALANDI

ÇİFTÇİLERİMİZİN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI İÇİN GEREKEN YAPILIYOR

Ayçiçeği ekili bazı alanlarda köse hastalığına rastlandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir