EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 14 Ocak 2022 Cuma, 18:01
BAŞKAN İBA; “YENİ SÜLOĞLU, YENİ EDİRNE, YENİ TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÇALIŞMAYA TALİBİZ!”
AK Parti Edirne İl Başkanlığı, Daraltılmış İlçe Danışma Meclislerine Süloğlu ilçesinde başladı. Toplantıda konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Yeni Süloğlu, Yeni Edirne, Yeni Türkiye için çok çalışmaya talip olduklarını söyledi.

Kovid-19 salgını nedeniyle toplantılarına ara veren AK Parti Edirne İl Başkanlığı çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti Edirne İl Başkanlığı, Daraltılmış İlçe Danışma Meclislerine Süloğlu ilçesinde başladı.

“Bu başarıyı omuz omuza vererek kazandık”

Bu ülkenin son 20 yılına ve geleceğine damgasını vurmuş, imzasını atmış bir davanın ve idealin neferleri olduklarını söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, o zamandan bu zamana ülkenin nereden nereye geldiğini ve bunu nasıl omuz omuza, dişe diş başardıklarının bilincinde olacaklarını ifade etti.

“Bu sıkıntılı günleri milletçe el ele verip, aşacağımız günler uzak değil”

AK Parti’nin ilmek ilmek işlenmiş bir idealin ismi demek olduğunu belirten İba, “AK Parti demek bu milletin layık olduğu hizmeti, kalkınmayı, refah ve adaleti sağlamış idealin ismi demek. Bunları asla her ne koşul ve şartta olursak olalım unutmayacağız. Bugün pandemi sonrası tüm dünyanın içinden geçtiği ağır ekonomik şartları ülkemizde de yaşadık. Bu sıkıntılı günleri milletçe el ele verip, aşacağımız günler uzak değil” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da işaret ettiği, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletçe ve ülkece üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Başkan İba, “Bizim liderimiz, kadrolarımız ve milletimizin gücü böyle sıkıntılı günleri aşacak irfana da, tecrübeye de sahiptir ve bunu bir kez daha kanıtlamıştır. Üretimle bu iktisadi ayak oyunlarından da, ekonomik kurtuluş savaşımızdan da alnımızın akıyla çıkacağız ve çıkıyoruz. Slogan atmaktan, reklam yapmaktan başka bir iş yapmamış ve bu ülke için taş üstüne taş koymamış muhalefet yine yalan siyaseti ile yalan terörü ile ilgilenmekte. Senelerdir halkın gözünde bir yer edinememiş ve değer kazanamamış kaliteli bir muhalefet olmayı bile becerememiş CHP, FETÖ artığı diğer partiler mi bu memleketi sıkıntıdan kurtarır sizce? Vatandaşımız terör örgütünün siyasi uzantıları olan HDP ve diğerlerine güvenir mi? Vatandaş bunları görüyor. Bu nedenle biz önce kendimize yılların getirdiği yetkinliğimize ve gücümüze güveneceğiz” şeklinde konuştu.

Edirne ve Süloğlu’nda teşkilatının göreve geldiği günden itibaren aldığı bayrağı daha yukarı çıkarmak için çok çalıştığını ve çok çabaladığını belirten İba, bu güne kadar emek veren parti mensuplarına teşekkür etti.

“Bu hikâyenin Süloğlu'ndaki Kahramanı sizlersiniz”

2 dönemdir Süloğlu Belediyesi’ni kaybettiklerini belirten İba, “Elbette ki bundan çıkarttığımız dersler var. Demek ki biz Süloğlu’ndaki vatandaşlarımıza yeterince dokunamamış, bir yerlerde eksik kalmış, boş bırakmışız. Bu alanlardan CHP’nin sızmasına müsaade etmişiz. Artık böyle bir lüksümüz yok. Geçtiğimiz günlerde Teşkilat Akademimizde de belirttiğimiz gibi bu hikâyenin Süloğlu'ndaki Kahramanı sizlersiniz. Bizler, ilçemiz için daha çok çalışacak ve ilçemizin eksiklerini tamamlamak için var gücümüzle çabalayacağız. Devir aynı yolda yürüme değil beraber koşma devri. Yeter ki bizler daha çok çalışalım, daha çok hemşehrimize ulaşalım ve daha çok gönüller kazanalım.

Biz AK Parti Edirne İl Başkanlığı olarak her daim yanınızda ve destekçiniz olmayı sürdüreceğiz.

Kapılarımız sizlere her zaman açık, üstümüze düşen ne varsa biz buradayız. Hedefimiz büyük, davamız çok kıymetli, Çünkü ne diyor Cumhurbaşkanımız “ Aşkla Koşan Yorulmaz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Uzun bir süre sonra ilk defa danışma meclisinde bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Süloğlu İlçe Başkanı Veli Çolak, danışma meclisinin hayırlar getirmesini diledi.

Türkiye’nin nasıl binlerce yıllık devlet tarihinin son halkası ise AK Parti’nin de bu büyük davanın günümüzdeki en önemli temsilcisi olduğunu belirten Çolak, bu temsiliyetin sorumluluklarını daha da arttırdığına değindi.

“Gelecek nesillere daha güçlü Türkiye bırakmak için çalışmalıyız”

Gelecek nesillere daha büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek alarak günün 24 saatini bu dava uğrunda çalışarak ve bu sorumluluğu taşıyarak hareket ettiklerini belirten Çolak,  “Göreve geldiğimiz günden bu güne teşkilat olarak ilçemizde ve köylerimizde yaşayan insanımızın ihtiyaç ve sıkıntılarını gidermek, daha refah bir durumda yaşamaları için yaptığımız çalışmalarda bizlere her türlü desteği veren İl Başkanımız Belgin İba’ya, milletvekilimiz Fatma Aksal’a teşkilatım adına teşekkür ederim” diye konuştu.

“Yapılan yakıştırmaları kabul etmiyoruz”

Başta milleti ve ülkesi adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği mücadele, yatırımlar ve öngörüleri ile 20 yıllık iktidarını geride bırakmış dünyanın konuştuğu ülke haline getirmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimi ile muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma noktasında durmadan çalıştıklarını ifade eden Çolak,  AK Parti ailesine ve iktidarına yapılan Atatürk karşıtlığı yakıştırmalarını kabul etmediklerinin altını çizdi.

AK Parti’nin örnek projelere imza attığını ve bugün Akdeniz’de doğalgaz ve petrol aradığını aktaran Çolak,  “CHP yöneticileri Akdeniz’de işimiz ne diyor. Hala İzmir’in dağlarında çiçekler açtırıyor. Atatürk, İstikbal göklerdedir sözünü 15 Mayıs 1925’te söyleyerek ‘göklerini koruyamayan milletler yarından asla emin olamazlar’ demiştir.  Bugünkü CHP yönetimi ise yapılan İHA, SİHA, TİHA, ATAK ve birçok hava savunma çalışmalarını bünyelerine ve ortaklarına kabullendiremiyorlar” İfadelerine yer verdi.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (405) defa okundu.

TED Edirne Koleji birinci sınıf öğrencileri, iki heyecanı bir arada yaşadı

Vali Canalp "Hastane Caddesi" proje alanında inceleme yaptı

Geri dönüşüm malzemelerinden hazırlanan saksılar huzurevine hediye edildi

Berberler ve Kuaförler Esnaf Sanatkârlar Odası seçime gidiyor

Kış güneşi, yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakıyor
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Edirne'nin "küçük dev adamı" Salih pozitifliğiyle çevresine enerji saçıyor

Dikkat 4 saatlik kesinti yaşanacak!

YAYA GEÇİDİNDE KORKUNÇ KAZA

Cingöz yeni fiyat tarifelerini açıkladı

Çiftçiler müjdeli haberi sevinçle karşıladı

Ailelerine kavuşmak için saatlerce kuyrukta beklediler

POLİS 17 ADRESE ŞAFAK OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRDİ

Deprem Edirne’den de hissedildi      

Derenin kent içindeki bölümü de ıslah edilecek

SOĞUK HAVA PAZARI DA ESNAFI DA VURDU

BAŞKAN İBA; “YENİ SÜLOĞLU, YENİ EDİRNE, YENİ TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÇALIŞMAYA TALİBİZ!”

KORKUNÇ KAZADA 8 KİŞİ YARALANDI

Yol ortasında kalan ecdat mezarları dikkati çekiyor

Araç yangını korkuttu

Avrupa'ya açılan gümrük kapılarında 2021'de 1,5 ton uyuşturucu ele geçirildi

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir