EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 02 Mart 2021 Salı, 09:00
Öğrencilerin hasreti sona erdi
Kovid-19 salgınıyla mücadelede kademeli normalleşme süreci ile birlikte okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Aileleriyle birlikte erkenden okula gelen TED Edirne Koleji öğrencileri, uzun bir aranın ardından öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Öte yandan 75.Yıl İlkokulunda da sabahın erken saatlerinde okullarına gelen öğrenciler, bahçede sosyal mesafe kuralına riayet ederek sıraya girdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tek sıra halinde sınıflarına yönlendirilen öğrenciler kendilerine ayrılan sıralara oturdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitimin detaylarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Bu kapsamda çok yüksek riskli olarak tanımlanan iller arasında yer alan Edirne’de ilkokullar, seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün olacak şekilde yüz yüze eğitime başladı. 

Velilere bilgilendirme mesajı gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze eğitimin detaylarıyla ilgili yazılı açıklama yapılmasının ardından TED Edirne Koleji yönetimi tarafından velilere bilgilendirme mesajı gönderildi. Velilere gönderilen mesajda ise; “Değerli Velimiz, Kabine toplantısı sonrası yapılan açıklama doğrultusunda,  Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.  Bu karar neticesinde 2 Mart 2021 Salı günü öğrencilerimize kavuşuyoruz. Servis hizmeti yarın sabahtan itibaren verilecektir. Milli Eğitim Bakanlığı Genelgeleri doğrultusunda detaylarla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Haftalık ders programı K12Net ten paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

 “Öğrencilerimize kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz”

Uzun bir aradan sonra öğrencilerine kavuşmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını söyleyen TED Edirne Koleji Kurucu Müdürü Arzu Aydın, öğrencilere Koronavirüs salgın tedbirlerine uyumu ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.

“Öğrencilerimize teşekkür ederiz”

Salgınla mücadele kapsamında okulda gereken tüm önlemlerin alındığını belirten Aydın, Hep birlikte kurallara uyarak ve daha fazla hassasiyet gösterilerek bu sürecin atlatılabileceğini vurguladı. Öğrencileri kapıda karşılayan TED Edirne Koleji Kurucu Müdürü Arzu Aydın, kurallara uydukları için tek tek teşekkür ederek sınıflarına kadar onlara eşlik etti.

HES Kodu kontrolü sonrasında içeriye alınan öğrencilerin termal kamera ile ateşleri ölçüldü. Öğretmenleri ile birlikte seyreltilmiş şekilde eğitime devam edecekleri sınıflarına giden öğrencilere, sosyal mesafe, maske ve hijyen tedbirlerine uyum konusu hatırlatıldı.

Kademeli normalleşme süreci ile birlikte yüksek riskli iller arasında yer alan Edirne’de yeni bir dönem başladı. Uzun bir süre öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın hayalini kuran öğrenciler, heyecanlı ve mutlu şekilde okulun yolunu tuttu.

 Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında kademeli normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitime başlandı. Öğrenciler maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak sınıflardaki yerini aldı.

Uzun zaman sonra okullarına kavuşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşayan öğrenciler aileleriyle birlikte okula geldi.  Edirne’de 75. Yıl İlkokulu Okul Müdürü Mustafa Doğan, öğrencileri girişte karşılayarak yüz yüze eğitimin hayırlı olmasını diledi.

Maske ve sosyal mesafe kuralına göre sıraya giren öğrenciler, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından tek sıra halinde sınıflarına yönlendirildi.

İstiklal Marşı öncesi öğrencilere maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyuma özen göstermeyi hatırlatan Okul Müdürü Mustafa Doğan, sınıflarda her öğrencinin tek başına oturacağını ve okulda gereken tüm önlemin alındığını söyledi.

Öğrencilere okula girişte dezenfektan cihazları ve yedek maskelerin bulunduğu hatırlatılırken, renkli ve ya farklı maske kullanan arkadaşlarına özenip temas edilmemesi gerektiği de vurgulandı.

Tek sıra halinde sınıflarına giden öğrenciler, maske ve sosyal mesafe kuralı kapsamında derslerine başladı.

“Okula kavuşmakla birlikte içimiz rahatladı”

Okulunu, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özlediğini söyleyen 75. Yıl İlköğretim Okulu 4. Sınıf Öğrencilerinden Osman Emir Candemir, evde kaldıkları süre boyunca çok sıkıldıklarını ve okula kavuşmakla birlikte bir rahatlama geldiğini aktardı.

“Kurallara uyarsak okulumuza devam edebiliriz”

Arkadaşlarıyla oyun oynarken de maskesini hiç çıkarmadığını belirten Candemir; “Hep birlikte kurallara uyarsak okulumuzda eğitim görmeye devam edebiliriz. Arkadaşlarımla mesafemizi koruyarak bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Ellerimizi sık sık yıkıyor ve dezenfekte ediyoruz. Evde çok sıkılmıştım, okula geldiğime çok sevindim. İçimden okula geldik işte sonunda dedim." Şeklinde konuştu.

“Sınıfa girmeden ellerimizi yıkıyoruz ve dezenfekte ediyoruz”

Yeniden okula geldiği için mutlu olduğunu söyleyen 4. Sınıf Öğrencisi Almira Bozkurt; "Okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz salgın kurallarına uyum konusunda bizi uyardı. Teneffüste arkadaşlarımızla oyun oynarken kurallara uyarak oynuyoruz. Sınıfa girmeden ellerimizi yıkıyoruz ve dezenfekte ediyoruz. Maskelerimiz kirlendiyse derse girmeden önce değiştiriyoruz. Tüm kurallara uyarak okulumuza geliyoruz. İnşallah bu şekilde devam eder” dedi.

“Eğitim okulda güzeldir”

Heyecan ve merak içerisinde okulların açılmasını beklediklerini söyleyen öğrenci velilerinden Nurdan Erkal; “Tekrardan okula gideceği için erkenden kalkıp hazırlandı. Okulunu, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özledi. Okula kavuşacağı günü iple çekiyordu. Biz de gereken tedbirler alındığı için içimiz rahat bir şekilde çocuğumuzu okula getirdik. Eğitim okulda güzeldir. 1 yıl kadar bir kaybımız oldu. Temellerin atıldığı ilkokul çağında iyi bir şekilde eğitim almasını istiyoruz.  Edirne şuanda yüksek riskli iller arasında yer alıyor. Fakat bunu değiştirmek yine bizim elimizde olan bir durumdur. Hep birlikte kurallara uyum konusunda daha dikkatli davranırsak bunu aşabiliriz” ifadelerine yer verdi.

Özlem Ceylan

Bu haber (471) defa okundu.

Edirne merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 18 şüpheliden 7'si tutuklandı

TRAKYA’DA AŞILANAN KİŞİ SAYISI 400 BİNE DAYANDI

SELİMİYE'NİN UNESCO'YA GİRİŞİNİN 10'UNCU YILINDA, ATLETLER FARKINDALIK YARATTI

Selimiye'nin kapsamlı restorasyonu bu yıl başlayacak

Edirne'nin 2022 hedefi 10 milyon turist
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

SAVACI AİLESİNİN ACI GÜNÜ

"Edirne'de Balon Hangarı ile yeni bir turizm akımı başlatılabilir"

KUVVETLİ RÜZGÂR VE FIRTINAYA DİKKAT!

Tekirdağ'da çiftçilere gelirlerinin artırılması amacıyla 56 bin ada çayı fidesi dağıtıldı

Kaya yemin ederek göreve başladı

İPSALA ÇELTİK ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ’NDEN İBA’YA TEŞEKKÜR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İBA İLE YAPTIĞI GÖRÜŞMEYİ ANLATTI

KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR

BEŞLİ UYGULAMA SİSTEMİ BAŞLADI

“İnanıyorum ki milletçe el ele verip bu sıkıntılı günlerinde üstesinden geleceğiz”

DİKKAT! O BÖLGELERE ELEKTRİK VERİLMEYECEK…

“Bunun adı emek hırsızlığıdır"

EDİRNE’DE VAKA ARTIŞI SÜRÜYOR

Çanakkale'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı

Edirne'de yasağa rağmen avlananlara ceza uygulandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir