EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 22 Şubat 2021 Pazartesi, 15:41
AK Parti’den ‘Etkili Sosyal Medya Kullanımı’ eğitimi
AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından partinin tüm Tanıtım ve Medya Başkanlığı ekiplerine ‘Etkili Sosyal Medya Kullanımı’ konulu eğitim gerçekleştirdi. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından verilen eğitimde sosyal medyanın avantajları ve dezavantajlarına dikkat çekilirken, doğru kullanım hakkında bilgiler de aktarıldı.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından partinin tüm Tanıtım ve Medya Başkanlığı ekiplerine ‘Etkili Sosyal Medya Kullanımı’ konulu eğitim gerçekleştirdi. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından verilen eğitimde sosyal medyanın avantajları ve dezavantajlarına dikkat çekilirken, doğru kullanım hakkında bilgiler de aktarıldı.

AK Parti Edirne İl Teşkilatı, parti mensuplarına yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Kovid-19 salgını nedeniyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcılar merak ettiklerini de sorma fırsatı buldu.

“2023 yılı hedeflerinde sosyal medya büyük öneme sahip”

Düzenlenen eğitimde konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2023 yılı hedeflerinde sosyal medyanın önem taşıdığına değindi.

“Teşkilatımız, sosyal medyadaki bilgi kirliliği karşısında ne yapacağını öğrenecek”

Yüz yüze ilişkiler kadar, medya ve sosyal medya mecralarının da önemli olduğunu ifade eden Başkan İba, “Türkiye'nin en çok üye sayısına, en yaygın teşkilat ağına, en güçlü faaliyet imkânlarına sahip partimiz sosyal medyada da en güçlü şekilde kullanmalıdır. Teşkilatımızın sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve yalan haberler karşısında nasıl hareket etmesi gerektiğini anlamaları için Tanıtım ve Medya Başkanlığımız tarafından düzenlenen “Etkili Sosyal Medya Kullanımı” eğitimi olumlu sonuçlar alacağına inanıyorum. Hem sosyal medya aracılığıyla hem de yüz yüze hemşehrilerimizin gönlünü kazanmak için ulaşmadığımız, kapısını çalmadığımız, hasbihal etmediğimiz, derdini, talebini dinlemediğimiz tek bir vatandaşımız kalmayacak. Sosyal medya eğitimlerimiz düzenli olarak devam edecektir. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

“Sosyal Medyanın Etik Kurallarını Oluşturduk”

Eğitimde konuşan AK Parti Edirne İl Tanıtım ve Medya Başkanı Gökhan Balta, AK Parti’nin hazırladığı 'Sosyal Medya Etik Kuralları' konusunu anlattı.

“Diğer siyasi partilerden de aynı hassasiyeti beklemekteyiz”

Balta, yaptığı konuşmada sosyal medya alanının bilgi açısında daha hızlı erişim sağlandığı ancak genel toplum kurallarına uyulma konusunda bilinçlendirmelerin yapılmasına dikkat çekerek şunları kaydetti;

“Yeni medya ile artık bilgiye ulaşma konusundan daha hızlıyız. Bu elbette büyük bir kolaylık. Ancak bu mecralarda kuralsızlık ve genel toplumsal kabullerin dışında hareket edilmesi bazı sorunları da birlikte getiriyor. AK Parti Genel Merkezimizin hazırladığımız 'Sosyal Medya Etik Kuralları daha önce kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bu kuralların en başında saygılı, hakaret ve nefret söylemi barındırmayan bir dil ve üslup kullanılması gelmektedir. Bu kurallara her birine her bir teşkilat mensubumuz sonuna kadar riayet edecektir. Diğer siyasi partilerden de aynı hassasiyeti beklemekteyiz." ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyanın avantajları ve dezavantajları konuşuldu

Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından verilen eğitimde sosyal medya kullanımı ile ilgili pratik bilgilere yer verildi. AK Parti Edirne İl Basın Danışmanı Eyüp Seha Uğurluel yaptığı sunumda,  dünyada sosyal medya kullanıcı rakamları, içerik üretmede yardımcı kaynaklar, güçlü bir şifrenin taşıması gereken özellikler, değişime ayak uydurma şartları, sosyal medyanın avantajları ve dezavantajları konularına değindi.

“3.81Milyar aktif sosyal medya kullanan var”

Dünyada Sosyal Medya Kullanıcı Rakamları hakkında bilgi veren Uğurluel, aktif sosyal medya kullanıcısının 3.81Milyar olduğunu açıklarken, bunun yüzde 99’unun mobil, yüzde60’ı ise diğer kaynaklardan oluştuğunu söyledi.

Sosyal Medyanın etkili bir iletişim aracı olduğunu belirten Uğurluel, tıpkı yüz yüze ilişkiler kurmakta olduğu gibi sosyal medya için de zaman ve çaba sarf etmek gerektiğini aktardı.

Sosyal medyanın, geleneksel medyadan farkları

Sosyal medyanın, geleneksel medyadan farkları hakkında da sunum yapan Eyüp Seha Uğurluel, sosyal medyanın çift yönlü etkileşim sağlarken, geleneksel medyanın ise tek yönlü olduğunu ifade etti. Sosyal medyada içerik paylaşımının geleneksel medyaya göre daha çeşitli ve daha kontrollü olduğunu belirten Uğurluel, bu ikisi arasındaki farkı kavramak gerektiğini söyledi.

Türkiye’de video izleme oranı her geçen gün artmaktadır!

Türkiye’de video izleme oranının %93 olduğunu ifade eden Uğurluel; “Amatör bir kullanıcının temel içerik oluşturma araçlarını kullanarak oluşturduğu bir video içerik, ana akım medyanın yüksek prodüksiyon bütçeleri ile oluşturduğu bir video içerikten çok daha fazla kullanıcı tarafından izlenebilmektedir. Bu aynı zamanda ‘yıkıcı’ bir güçtür” dedi.

AK Parti Edirne Tanıtım ve Medya Başkanı Gökhan Balta, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Uğurcan Imrak ve AK Parti Edirne İl Basın Danışmanı Eyüp Seha Uğurluel tarafından düzenlenen ‘Etkili Sosyal Medya Kullanımı’ konulu eğitime il, ilçe tüm kademe tanıtım ve medya başkanları ve kurumsal parti hesaplarını kullanan personel katıldı.

Özlem Ceylan

Bu haber (1281) defa okundu.

Başkan İba’dan Uzunköprülülere müjde!

“Türkiye’de kırmızı olarak anılmak üzücü bir durum”

“Önceki virüse göre 1,5 kat daha fazla bulaşıcı virüsle karşı karşıyayız”

Öğrencilerin hasreti sona erdi

Komşu ülke sahillerinde aynı anda çöp toplandı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da restorasyonu tamamlanan 400 yıllık Yalı Hamamı kapılarını yeniden açacak

Edirne'de barınakta yaşayan "Paspas" adlı köpeği Gülben Ergen sahiplendi

YILLARIN KUAFÖRÜ BOŞ ZAMANLARINI SANATSAL HOBİLERLE DEĞERLENDİRİYOR

Edirne'de yüksek kesimlerde etkili olan zirai don erken ekim yapılan buğday ve arpada zarara neden oldu

Tekirdağ'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir mahalleye girişler kontrol altına alındı

"Vergi cezası dahi olmayan insanlarken bir anda terörist ilan edildik"

Turizm ve Yöresel Ürünler Merkezi açıldı

İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediyesi

Ortaokul öğrencisinin kumbarasıyla başlayan kampanyayla ameliyat edilen "Cangöz" görmeye başladı

İBA; “GELECEK KALİTELİ EĞİTİMDEN GEÇİYOR”

Denetimler arttırıldı

Edirneli kadınlar ‘Marteniçka’ geleneğini sürdürüyor

Trakya'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına uyulduğu gözlendi

KISITLAMA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

2. Abdülhamid tarafından yaptırılan tarihi okul salgın döneminde "vefanın adresi" oldu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir