EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 20 Ocak 2021 Çarşamba, 16:17
"Adımlarımız ve birliğimiz ile güçlü bir şekilde geliyoruz"
AK Parti Edirne İl Teşkilatı'nın 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans katılımıyla gerçekleştirildi. Edirne İl Başkanlığı görevine seçilen Belgin İba güven tazeledi. Kongrede konuşan Başkan İba şehri yönetenlere seslenerek, "Adımlarımız ve birliğimiz ile güçlü bir şekilde geliyoruz. Bu şehir,hak ettiği yönetimi ve hizmeti bizimle bulacak.Bu salonun kararlılığının önünde kimse duramayacak.Bu salondan Edirne’ye umut çıkacak. Adaletli hizmet çıkacak" dedi.

Kongrede bayram havası yaşandı

AK Parti Edirne İl Teşkilatı 7. Olağan Kongresi Divan Başkanlığına AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca,Başkan Yardımcılığına İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, Katip üyeliklere Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan ve AK Parti İl Başkan Yardımcılarından Rasim Özgün seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşmalara geçildi. Mimar Sinan Spor Salonu'nda düzenlenen kongreye partililer yoğun ilgi gösterdi ve adeta bayram havası yaşandı.

Başkan İba ve Yönetim Kurulu üyeleri tanıtıldı

Kongreye AK Parti geçmiş dönem Genel Başkanı ve son Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Geçmiş Dönem İl Başkanlarından Nesim İba, Cumhur İttifakı üyeleri, AK Partili ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katılım sağladığı kongrede AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve yönetim kurulu üyeleri tanıtıldı.

AK Parti Edirne 7.Olağan İl Kongresine canlı bağlantı yolu partililere seslenen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında Kovid-19 salgınıyla mücadelede en büyük etken olan aşı konusu ile ilgili müjdeli haber verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir müjdeyi paylaşmak istiyorum" diyerek 14 Ocak'ta başlayan aşılama uygulaması kapsamında aşı yapılan kişi sayısının 1 milyonu geçtiğini ifade etti.

Edirne Mimar Sinan Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti 7'inci Olağan Kongresi Kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Salona girişte ateş ölçümü yapılan kongrede maske ve sosyal mesafe kurallarına uyuma özen gösterildi.

Konuşmasına kuruluşlundan itibaren, AK Parti teşkilatlarında görev almış, millete hizmet davasına destek vermiş, işinden ve ailesinden fedakârlık etmiş,emek harcamış alın teri dökmüş,sandıklarda, mahalle teşkilatlarında, yönetimlerde, ilçelerde teşkilatın her kademesinde görev yapan 7'den 7'e herkese şükranlarını sunarak başlayan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ebediyete intikal etmiş olan dava arkadaşlarına da Allah'tan rahmet dileyerek başladı.

"İnanmak başarmanın yarısıdır"

Siyasette makam, mevki ve unvanların gelip geçici olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Belgin İba; "Kalıcı olan geride hangi eserlerin, hangi başarıların, hangi fedakârlıkların bırakıldığıdır. İnanmak başarmanın yarısıdır. AK Parti kadroları olarak bizler dava ahlakı ile hareket ederek, tüm hedeflerimize ulaşacağımız inanıyoruz" dedi.

"AK Parti hizmettir, ülkemizin kalkınmasıdır"

AK Parti'nin hizmet ve ülkenin kalkınması olduğuna değinen Başkan İba; "AK Parti Cumhuriyet'imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler yolunun günümüzdeki takipçisidir. Geçmişten günümüze bugün ve gelecektir. Siz Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ettiğimiz, ülkemizin önündeki bir asrın aydınlığıdır. Velhasıl AK Parti Türkiye'dir ve milletimize hizmet yolculuğudur.Üstad Necip Fazıl’ın değimiyle "Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!"şuurunda olan geleceğin AK Kadroları Genç kardeşlerim sizleri bağrıma basıyor ve teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

"Milletimizin gönül rızasını kazanmak için çalışıyoruz"

Görevi devraldığı günden itibaren çıktıkları hizmet yolculuğunda milletin gönül rızasını kazanmak adına çalışmalara başladıklarının altını çizen Başkan İba; "Edirne’miz sahip olduğu tarihi, kültürel ve ekonomik değerleriyle bir dünya şehridir. Bu aziz şehrin kıymetini bilen yöneticileri olarak, ona layık olmanın çabası içerisindeyiz" dedi.

"Biz birlikte güçlüyüz, birbirimize ihtiyacımız var"

AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıldır nice başarılara birlikte imza attıklarını dile getiren Başkan İba; Tüm bunları birbirimize inandığımız ve güvendiğimiz, tam bir dayanışma içinde hareket ettiğimiz için yapabildik. Biz birlikte güçlüyüz. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Devlet- Millet el ele vererek birçok başarıya imza atmaya devam edeceğimize inancımız tamdır.  Şimdi tüm teşkilatlarımızla gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 Burada teşkilatlarımıza da çok büyük görev düşüyor. Gayret gösterip mücadele edelim. El ele gönül gönüle bu millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim" şeklinde konuştu.

"Edirne'mize AK Parti Belediyeciliğini getireceğiz"

Oluşturulan yönetimlerle birlikte önümüzdeki dönemde Keşan, Lalapaşa, Havsa, Yenikarpuzlu, Yenimuhacır, Esetçe ve Subaşı’nda olduğu gibi Edirne’ye de AK Parti Belediyeciliğini getirmeyi hedeflediklerini aktaran Başkan İba, 7. Olağan kongreleri sonrasında yenilenen ve güçlenen kadro ile çalışmaları hızlandıracaklarını söyledi.

"Edirne hak ettiği hizmeti bizimle bulacak"

Edirne'nin  ilerleyen dönemde birlik içerisinde AK Parti'nin gücüne güç katacağını vurgulayan Başkan İba; "Burada, hep birlikteyken kadim şehrimiz Edirne’mizi yönetenlere bir çift sözümüz olacak.Hedefimiz belli. Adımlarımız ve birliğimiz ile güçlü bir şekilde geliyoruz. Bu şehir,hak ettiği yönetimi ve hizmeti bizimle bulacak.Bu salonun kararlılığının önünde kimse duramayacak.Bu salondan Edirne’ye umut çıkacak. Adaletli hizmet çıkacak. AK Belediyecilik çıkacak..." dedi.

"Başarımızın sırrı samimiyetimizdir"

AK Parti'nin bugüne kadar milletin gönlündeki yerini korumasının girdiği her seçimden açık ara birinci çıkmasının sırrının samimiyetten kaynaklandığını belirten Başkan İba; "Biz milletimize verdiğimiz her sözde samimiyiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Cumhur İttifakı olarak el ele, gönül gönüle gayret göstereceğiz. Bütün vatandaşlarımızın gönlüne ve oyuna talibiz" dedi.

"Milletimize hizmet davasında yeni ufuklara yelken açacağız"

Edirne’de Gönül seferberliği başlattıklarını ifade eden Başkan İba; "Ulaşabildiğimiz herkesin dertlerini ve sıkıntılarını paylaşmak adına çok ciddi bir seferberlik oluşturduk. Cumhurbaşkanımızın çizdiği istikamet doğrultusunda inancımız var. Gayretimiz, mücadelemiz ve cesaretimiz var. Bu milletin hizmetinde olan biz teşkilatlar, omuzlarımızdaki sorumluluğun farkındayız. Hep birlikte gücümüzü, enerjimizi ve vaktimizi 2023 yılı hedeflerimize ulaşmak için kullanacağız. Gerçekleştirdiğimiz il kongremiz ile yeni ufuklara yelken açacağız. Milletimize hizmet davasını ileriye taşımak adına yeni yönetimimiz ile Edirne’mizde, yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

7. Olağan İl Kongresi'nin ülkeye, millete ve Edirnelilere hayırlar getirmesini temenni eden AK Parti İl Başkanı Belgin İba, güçlenen ve yenilenen yönetim kadrosu ile birlikte başarılı projelere imza atacaklarını söyledi.

Kongrede AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir de bir konuşma gerçekleştirdi.

"İba ile hizmet çatısını yukarılara taşıdık"

Bugüne kadar bayrağı taşıyanların Edirne'ye büyük fedakarlıklarla hizmetler yaptığını ifade eden  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, İl Başkanı Belgin İba ile hizmet çıtasını yukarılara taşıdıklarını vurguladı.

"Birlik ve beraberlik içinde daha da yükseleceğiz"

Edirne'nin birlik ve beraberlik içerisinde bu kongre vesilesiyle çok daha güzel günlere bayrak açacağını ifade eden Kandemir; "Serhat şehri, bu kadim topraklar kendine yakışır ve yaraşır şekilde, birliği ve beraberliğiyle AK Parti bayrağını çok daha yükseğe dikecek, buna inanıyorum. Bu kongre de bunun fitilini ateşler duası ve temennisiyle kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Şimdiden her birinizi tebrik ediyor, yeni görev alacak arkadaşlara başarılar diliyorum." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından delegeler oy kullanmaya başladı.

Özlem Ceylan-Burcu Temel

 

 

Bu haber (1194) defa okundu.

Başkan İba’dan Uzunköprülülere müjde!

“Türkiye’de kırmızı olarak anılmak üzücü bir durum”

“Önceki virüse göre 1,5 kat daha fazla bulaşıcı virüsle karşı karşıyayız”

Öğrencilerin hasreti sona erdi

Komşu ülke sahillerinde aynı anda çöp toplandı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da restorasyonu tamamlanan 400 yıllık Yalı Hamamı kapılarını yeniden açacak

Edirne'de barınakta yaşayan "Paspas" adlı köpeği Gülben Ergen sahiplendi

YILLARIN KUAFÖRÜ BOŞ ZAMANLARINI SANATSAL HOBİLERLE DEĞERLENDİRİYOR

Edirne'de yüksek kesimlerde etkili olan zirai don erken ekim yapılan buğday ve arpada zarara neden oldu

Tekirdağ'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir mahalleye girişler kontrol altına alındı

"Vergi cezası dahi olmayan insanlarken bir anda terörist ilan edildik"

Turizm ve Yöresel Ürünler Merkezi açıldı

İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet hediyesi

Ortaokul öğrencisinin kumbarasıyla başlayan kampanyayla ameliyat edilen "Cangöz" görmeye başladı

İBA; “GELECEK KALİTELİ EĞİTİMDEN GEÇİYOR”

Denetimler arttırıldı

Edirneli kadınlar ‘Marteniçka’ geleneğini sürdürüyor

Trakya'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına uyulduğu gözlendi

KISITLAMA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

2. Abdülhamid tarafından yaptırılan tarihi okul salgın döneminde "vefanın adresi" oldu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir