EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 18 Ocak 2021 Pazartesi, 20:47
KAPILI SOKAK 'KAPISIZ' KALDI
Edirne'nin Medrese Alibey Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan 3 katkı bir ev ve Kapılı Sokak'taki rögar kapakları ile bazı evlerin kapıları kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi.

Olayın şaşkınlığını yaşayan ev sahipleri ve Mahalle Muhtarı gazetecilere konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Medrese Alibey Mahallesi 1. Helvacıbaba Sokak ile Kapılı Sokak'ta yaşanan hırsızlık olayı mahalle sakinlerini tedirgin ediyor.

Kentsel dönüşüm kapsamında evlerini boşaltıp kiraya çıkan ev sahibi Özlem Çağırgacı, ruhsat için başvuru yaptıklarını fakat 5 aydır haber gelmediğini belirterek bir an önce işlem yapılması için yetkililere seslendi.

Evin içindeki kombi, petek, mutfak dolapları, perde, kapılar ve çeşmeleri söküp aldıklarını söyleyen ev sahibi Çağırgacı, 20 bin liralık hasar oluştuğunu bir an önce bu binanın ruhsatının çıkmasını ve yıkılmasını istediklerini aktardı.

"5 aydır haber gelmedi"

4 yıl Medrese Alibey Mahallesi'nde oturan ve sonrasında kentsel dönüşüm kapsamında evini boşaltıp başka bir yere taşınan Özlem Çağırgacı; " Evimiz kentsel dönüşüme gireceği için boşalttık. Sadece peteklerimiz, oda kapılarımız ve camda perdelerimiz buradaydı. Sabah uyandığımızda eve malzeme almaya geldiğimizde binaya girildiğini fark ettik. Binadan su sayaçlarını ve petekleri almışlar. Biz mağdur durumdayız. Evimizde neredeyse 20 bin Türk lirası hasarımız var. Bir an önce bu binanın ruhsatının çıkmasını ve yıkılmasını istiyorum. Ruhsat için başvuru yaptık ve kiraya çıktık. 5 aydır bir haber gelmedi. Pencerelere kadar sökmüşler. Tüm apartmanın hepsine girmişler ve pencerelere, çeşmelere kadar sökmüşler. Kapıları bile almışlar. Biz bölgedeki kameraların incelenmesi için şikayette bulunduk. Evde para edecek ne varsa almışlar. Binada bir de ateş yakmışlar. Bugün bizdeyse yarın bir başkasında olabilir. Mahalle sakinleri de gerekli kurumları arasın ve şikayet etsinler. Hiç mi gören olmadı. Bu tüm mahalle için tehlike saçan bir durumdur" şeklinde açıklamada bulundu.

Kapılı Sokak 'kapısız' kaldı

Medrese Alibey Mahallesi Kapılı Sokak'ta bazı evlerin kapılarının ve rögar kapaklarının çalınması üzerine mahalle sakinleri şaşkınlık yaşadı.   2 günden beri hırsızlık olaylarının arttığını belirten Mahalle Muhtarı Nesrin Günay, bu durum karşısında şaşırıp kaldıklarını belirtti.

2 sokak aşağıda Kapılı Sokak'ta da rögar kapakları ile bazı evlerin kapılarının çalındığını söyleyen Muhtar Günay, "Kapılı sokakta bazı evlerin bahçe giriş kapılarını çalmışlar. Bölgemizde alınan önlemlerin arttırılması için İl Emniyet Müdürümüz ile görüşme yapacağız. Daha önce mahallenin sorunlarını dile getirmek için huzur toplantıları yapılmıştı. Bunun faydasını gördük. Ama şuan salgından dolayı bu gibi faaliyetlere de ara verildi. Bunu fırsat bilen bazı kimseler de harekete geçerek binalarda bulunan çeşmeleri bile çalmışlar. Rögar kapakları için önlem alınması gerekiyor. Kapaklar olmadığı için tehlike arz ediyor" dedi.

"Bir an önce bunun önleminin alınması gerekiyor"

Bu konuda duyarlılık çağrısında bulunan Muhtar Günay; "Bir zarar geldiği zaman bunun sorumlusu kim olacak. Bir an önce bunun önleminin alınması gerekiyor. Bu sıralarda hırsızlık olayları arttı. Boş binaların içerisine girip ateş yakıyorlar. Evlerden para edebileceğini düşündükleri malzemeleri alıyorlar. Bunların önüne geçmek için hep birlikte çalışmalar yapmamız gerekir" ifadelerine yer verdi.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (1410) defa okundu.

TED EDİRNE KOLEJİ’NDE MÜNAZARA HEYECANI

KIRMIZI KATEGORİDEKİ EDİRNE’DE YENİ YASAKLAR DEVREDE

Edirne nüfusunun yüzde 49,9'unu kadınlar oluşturuyor

SON CEMRE TOPRAĞA DÜŞTÜ HAVA SICAKLIKLARI ARTTI

ÇİÇEKÇİLERİN UMUDU ‘8 MART KADINLAR GÜNÜ’
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir mahalleye girişler kontrol altına alındı

"Vergi cezası dahi olmayan insanlarken bir anda terörist ilan edildik"

Edirneli kadınlar ‘Marteniçka’ geleneğini sürdürüyor

Ortaokul öğrencisinin kumbarasıyla başlayan kampanyayla ameliyat edilen "Cangöz" görmeye başladı

Denetimler arttırıldı

Trakya'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına uyulduğu gözlendi

KISITLAMA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Kırklareli'nde İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Tekirdağ BİK Müdürü Karakaya, Vergi Dairesi Başkanı Taşkıran'ı ziyaret etti

Arama çalışmaları sürüyor

Edirne'de motosikletle seyir halindeyken rahatsızlanıp yere düşen kişi yaşamını yitirdi

TED KOLEJİ’NDEN DÜNYA RESSAMLAR GÜNÜ SERGİSİ

Edirne heyetinden Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'a ziyaret

Jandarma operasyonda 'evde kal' çağrısı yaptı

Doğaseverler taşkın sonrası yayılan çöpleri topladı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir