EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 27 Ekim 2020 Salı, 07:00
CEP TELEFONU TAMİRİNE KURYELİ HİZMET
Kovid-19 salgın döneminde kurye hizmetlerine talep arttı. Telefon, tablet ve her türlü elektronik cihaz arızalarına karşı yeni bir çözüm geliştirildi. Salgın nedeniyle sokağa çıkmak istemeyenler için cep telefonu tamir işleri kuryeli hale geldi. Edirneli işletmeci tarafından başlatılan ‘kuryeli telefon tamir servisi’ yoğun talep görüyor.

Zamandan tasarruf ettiren servis

Salgın sürecinde vatandaşların evde kalması ve neredeyse tüm işlemlerini internetten halletmesi esnafları da farklı arayışlara yöneltti. Çilingirler Caddesi esnaflarından Turan ve Murat Aydın Kardeşler Türkiye’de ve Edirne’de bir ilke imza attı. Telefon ve elektronik cihazların tamiri için işyerinden izin alamayıp dışarıya çıkma fırsatı olmayan vatandaşların imdadına  ‘kuryeli telefon tamir servisi’ yetişiyor. ‘Kuryeli telefon tamir servisi’ ile cihazların sorunu 2 saatte çözülüp alınan adreslere teslim ediliyor. Bu sayede vatandaşlar zamandan da tasarruf etmiş oluyor.

“Eve ya da iş yerine hizmet ihtiyacı olduğunu fark ettik”

10 yıldır Edirne’de telefon tamir ve alım-satım işi yapan Turan-Murat Aydın kardeşler, Edirne’de bu sektörün ilklerinden olduklarını ve vatandaşların güvenini kazanmayı başardıklarını söyledi.

Bu sektör yeni yeni gelişmeye ve yaygınlaşmaya başladığında Edirne’de dükkân açan ilk işletmelerden olduklarını söyleyen Çilingirler Caddesi esnaflarından Turan Aydın; “Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu sektöre ilgi de arttı. Kuryeli telefon tamir servisi işine Türkiye’de bir ilk diyebiliriz. Kovid-19 salgınından dolayı bu şekilde bir ihtiyacın doğduğunu fark ettik. Sonrasında bu şekilde bir girişimde bulunduk. Sloganımız da fabrika, iş yeri, şirket gibi sektörlerde çalışıp dışarıya çıkma fırsatı bulamayan vatandaşlara ulaşıp ihtiyaçlarını gidermek şeklindedir. Başaracağımıza inanıyoruz. Çünkü özellikle salgın sürecinde vatandaşların evlerinden çıkmadan evlerine ve ya işyerlerine hizmet alma ihtiyacı olduğunu gözlemledik. Bu şekilde bir adım attık. İnşallah Edirne’de bir örnek teşkil etmiş oluruz” dedi.

Kovid-19 salgın riskinin devam ettiğini hatırlatan Aydın, tamirden önce ve sonra dezenfeksiyon işleminin yapıldığını vurguladı.

Hastaneden çıkamayan sağlık çalışanından küçük çocuğu olan ev hanımına kadar herkese hizmet verdiklerini söyleyen Turan Aydın, ‘Siz isteyin biz gelelim’ dedi.

“Siz değil, biz sizin ayağınıza geliyoruz”

Müşterileri için ‘Değerli zamanınızdan yoksun kalmayın biz size geliyoruz. Tamirleriniz Edirne içi kuryelerinizde 2 saatte elinize ulaşacaktır’ şeklinde bir mesajları olduğunu ifade eden Aydın; “Faturamız ile birlikte yerinde hizmet sunuyoruz. Cihazı teslim alıp 2 saat içinde sorununu giderip tekrar teslim etmeyi düşünüyoruz. Devamlı müşterilerimizden birkaçına ziyaret gerçekleştirdik ve projemizi anlattık. Çok olumlu dönüşler aldık. Magnetlerimiz ve koçanlarımız hazırlanıyor. El broşürleri dağıtarak hizmetimizi tüm Edirne’ye duyurmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunu tam anlamıyla Edirne’de hayata geçirdiğimiz zaman ilerleyen zamanlarda evlere de hizmetimiz olabilir. Bunun için karşılıklı güven oluşturmak gerekiyor. 10 yıldır Edirne’de bu sektörde hizmet veriyoruz. Sabit müşterilerimiz var. Her türlü elektronik cihaz tamirini yapıyoruz. Toplam 5 kişi çalışıyoruz. Başlangıç aşamasında 1 arkadaşımızı bu motorlu kurye işi için görevlendirdik. İlerleyen zamanlarda bunu da arttırabiliriz” ifadelerine yer verdi.

“Gelişen teknolojiyle birlikte satışlarımız da arttı”

Gelişen teknoloji ve imkânlarla birlikte telefon ve aksesuar satışlarında da artış olduğunu aktaran Turan Aydın, Bulgaristan’dan gelen vatandaşların da her sektörden olduğu gibi kendilerinden yaptığı alışverişlerle bu pastadan pay aldıklarını söyledi.

“Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo olacak”

Süloğlu ve Edirne merkez olmak üzere 2 şube şeklinde hizmet verdiklerini ifade eden Aydın, ilerleyen zamanlarda daha farklı projelere de yer vermeyi düşündüklerini belirtti. İnternet sitesi kurma çalışmalarına başladıklarını dile getiren Aydın, Türkiye’nin her yerine ücretsiz kargo ile hizmet sunmayı hedeflediklerini vurguladı.

Salgın sürecinde vatandaşların internet alışverişlerine yönelmesi sonrası bu girişim için adım attıklarını söyleyen Aydın, Edirne markası olma yolunda ilerlediklerinin altını çizdi.

Özlem Ceylan

 

 

 

Bu haber (1031) defa okundu.

Karantinada olması gereken kadın araç başında yakalandı

Güvenlik şefi Süzan Koronavirüse yenik düştü

 Uyuz salgınında alternatif tıp ürünlerine talep arttı

Çevrecilerden 'direkli bahçe' tepkisi

Ekiplerden kısıtlama denetimi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ
İPEK ESMA ÇEŞME
Dik durun...
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Edirne'ye yeni bir iş yeri açıldı

Nesim İba iyilik peşinde koştu 46 çocuğa burs kazandırdı

Dikkat! O bölgelere elektrik verilmeyecek...

Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açıldı

"Bir hafta boyunca yataktan kalkamadım"

Tesiste çıkan yangın korkuttu

Korona, Ulus Pazarını kapattı

Kapıkule Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü personeline "stres" eğitimi verildi

Güvenlik şefi Süzan Koronavirüse yenik düştü

'Yasak olduğunu bilmiyorduk' dedi çocuklarıyla pazara geldi

Geçmiş, vakıflar bölge müdüründen özür diledi

Tekirdağ'da dezenfekte çalışmaları devam ediyor

“Edirne’mizin kurtuluş coşkusunu yürekten paylaşıyoruz”

Salgının baş mücadelecilerine moral afişi

Istranca ormanlarında sonbaharın son demleri hayran bırakıyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir