EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 23 Ekim 2020 Cuma, 14:27
“Otellerimiz, pansiyonlarımız dolu yollarımız bozuk”
Edirne Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, kentte görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek, mahalledeki sorunlarla ilgili toplantı düzenledi. Muhtar Yaman, altyapı, kaldırımdan metruk bina sorununa kadar birçok konuda sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Turistlerimiz gelip bizim mahallemizde ikamet ediyor. Pansiyonlarımız, otellerimiz dolu. Maalesef yollarımız bozuk. Yağmur yağdığı zaman her yer göl içinde oluyor. Akıntı yok, kota yok, su akma yeri yok, yollar bir ay içinde tekrardan çöktü” dedi.

Bir buçuk yıldır güzel çalışmalara imza attıklarını belirten Sabuni Mahalle Muhtarı Aykut Yaman, esnafların ve mahalle sakinlerinin şikâyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

 “Bazı taşeron firmalar bu konuda hassasiyet göstermiyorlar”

Esnafların ve vatandaşların yapılan yolların tekrar bozulduğu konusunda şikâyetçi olduğunu aktaran Muhtar Yaman; “Mahallemizde bir alt yapı devam etmektedir. Pandemi sürecinden dolayı Mart ayından bu yana, Saraçlar Caddesi, Çilingirler Çarşısı olmak üzere alt yapı çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda biten yerlerin de sıkıntıları devam etmektedir. Alt yapı yapıldıktan sonra taşlarımız yerlerine oturtuldu. Maalesef bazı taşlara çıkmaya başladı. Esnaflar, oturan vatandaşlar, mahalle sakinlerimiz bunları bize bildiriyorlar. Bizde bunu belediyemiz başta olmak üzere gerekli mercilere söylüyoruz. Amacımız tabi ki Edirne’mize güzel hizmet edebilmek. Kendimiz için değil Sabuni Mahallesi ve Edirne’miz için. Ne yazık ki bazı taşeron firmalar bu konuda hassasiyet göstermiyorlar. En son İnönü İlkokulu Sokağı’nın olduğu yerde su akma yeri ve kotamız yok. Maalesef bunu Belediye Başkanımız Recep Gürkan Bey’de bizzat yerinde görmüştür” dedi.

Birinin zarar görmesi mi gerekiyor?

Yıkılmaya yüz tutmuş tarihi binaların yağmurlu ve rüzgârlı havalarda tehlike saçtığına dikkat çeken Muhtar Yaman, onarılması ya da yıkılması için birilerinin zarar görmesinin mi beklendiğini sordu.

Sabuni Mahallesi’nin çarşı merkeze yakın olması sebebiyle turistlerin uğrak noktalarından olduğunu dile getiren Muhtar Yaman; “Otellerimiz, pansiyonlarımız dolu fakat yollarımız bozuk. Metruk binalar tehlike saçmanın yanı sıra kötü görüntü oluşturuyor. Turistler buradan geçerken dikkatli şekilde bakıyorlar. Bunların bir an önce yapılması lazım. Bunları kurumlarımıza söyledik, dilekçe verdik. Ama bir arpa buğdayı olarak ta yol alamadık. Bu konuda da Sayın Valimiz ve kurumlarından acil önlem alınmasını talep ediyoruz. Geçen haftaki fırtına da bir takım kiremit, tahta düştü. Bunlar insanların üstüne düşebilirdi. Sorunlarımız böyle devam ediyor” şeklinde açıklamada bulundu. 

“Yağmur yağdığı zaman her yer göl içinde oluyor”

Yolları yapan taşeron firmanın yarım bırakıp gittiğini söyleyen Muhtar Yaman; “Vatandaşlar ve mahalle sakinleri şikâyette bulunuyorlar. Örnek olarak Trakya City otelimiz var. Etrafında ufak binalar var. Ufak yollar var. Oralardaki yolların yapılmaması 3 ay sürdü. Hala bekliyoruz. Taşeron firma geldi yaptı, yaptığı taşları toparladı ve sonrada gitti. Niye gitti, belediye ile aralarında sorun mu var bilmiyoruz. Bu belediye ile taşeron firma arasındaki diyalog. Bizim yaşlımız olsun, oturanımız olsun, ticaret hayatının döndüğü bir merkez olsun önemlidir. Pansiyonlarımız, otellerimiz dolu. Maalesef yollarımız bozuk. Yağmur yağdığı zaman her yer göl içinde oluyor. Akıntı yok, kota yok, su akma yeri yok, yollar bir ay içinde çöktü tekrardan” ifadelerine yer verdi.

Özlem Ceylan

Bu haber (1227) defa okundu.

Karantinada olması gereken kadın araç başında yakalandı

Güvenlik şefi Süzan Koronavirüse yenik düştü

 Uyuz salgınında alternatif tıp ürünlerine talep arttı

Çevrecilerden 'direkli bahçe' tepkisi

Ekiplerden kısıtlama denetimi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ
İPEK ESMA ÇEŞME
Dik durun...
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Edirne'ye yeni bir iş yeri açıldı

Nesim İba iyilik peşinde koştu 46 çocuğa burs kazandırdı

Dikkat! O bölgelere elektrik verilmeyecek...

Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açıldı

"Bir hafta boyunca yataktan kalkamadım"

Tesiste çıkan yangın korkuttu

Korona, Ulus Pazarını kapattı

Kapıkule Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü personeline "stres" eğitimi verildi

'Yasak olduğunu bilmiyorduk' dedi çocuklarıyla pazara geldi

Geçmiş, vakıflar bölge müdüründen özür diledi

Güvenlik şefi Süzan Koronavirüse yenik düştü

Tekirdağ'da dezenfekte çalışmaları devam ediyor

“Edirne’mizin kurtuluş coşkusunu yürekten paylaşıyoruz”

Salgının baş mücadelecilerine moral afişi

Istranca ormanlarında sonbaharın son demleri hayran bırakıyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir