EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 19 Ekim 2020 Pazartesi, 20:00
Caddelerde yoğunluk artıyor, denetimler sürüyor
İçişleri Bakanlığı Kovid-19 tedbirleri kapsamında yeni bir genelge yayınladı. Bu kapsamda her gün farklı alanda denetim gerçekleştiriliyor. Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri gıda alanında denetim yaparken, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı. Saraçlar ve Çilingirler Caddesi’ndeki yoğun kalabalık ise tedirgin etti.

İçişleri Bakanlığı Kovid-19 tedbirleri kapsamında yeni bir genelge yayınladı. Genelgeye göre ilk gün umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekânları denetlendi. Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri kentte yaptığı denetimlerde işletme sahiplerini kurallara uyum konusunda bilgilendirdi ve uyarıda bulundu.

İşletme sahipleri yapılan denetimler sayesinde hem kendilerinin eksikliklerini tamamlama fırsatı bulduğunu hem de müşterilerine daha iyi hizmet sunduklarını söyledi.

Hafta başı olması nedeniyle kentte oluşan kalabalık polis ekiplerini harekete geçirdi. Postane ve banka önlerinde oluşan yoğunluk dolayısıyla Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri gün boyu maske ve sosyal mesafe uyarısında bulundu. Kentte genel olarak maske kuralına uyulduğu görülürken, zaman zaman sosyal mesafe konusunun ihmal edildiği görüldü.

Saraçlar ve Çilingirler Caddesi olmak üzere kentin birçok noktasında denetim yapan ekipler, vatandaşları özellikle maske takmaları konusunda uyardı. Yoğunluk oluşan işletmelere de uğrayan polis ekipleri, Kovid-19 kurallarını hatırlattı.

Vatandaşlar denetimlerden memnun

7’den 70’e maske uyarısının yapıldığı cadde ve sokaklarda kimisinin maskesini hiç çıkarmazken, kimisinin de polisi görünce maske taktığı görüldü. Denetimlerden memnun olduğunu söyleyen vatandaşlar, özellikle havaların soğumaya başlaması ile birlikte kapalı alanlarda yapılacak denetimlerin çok faydalı olacağını belirttiler.

Çeşitli alanlarda denetimler devam edecek

Yayınlanan genelgeye göre bugün şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dahil) ile havalimanı/gar/otogar gibi yerlerde denetim yapılacak.

21 Ekim Çarşamba, Organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme vb. yerler ile personel servisleri denetlenecek.

22 Ekim Perşembe, Tanılı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişiler kontrol edilecek. 23 Ekim Cuma, AVM'ler, cami ve mescitler, halı sahalar/spor tesisleri denetlenecek.

24 Ekim Cumartesi, Vatandaşların kalabalıklar halinde bulunabildikleri kamuya açık alanlarda (cadde, sokak, park ve bahçeler, piknik alanları, pazaryerleri, sahiller vb.) denetim gerçekleştirilecek.

25 Ekim Pazar, Berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, düğün ve/veya nikâh salonları, lunapark/tematik parklar denetlenecek.

Özlem Ceylan

Bu haber (1239) defa okundu.

TED Edirne Koleji'nden "Bir Sonbahar Öyküsü" başarısı

İki barajın ishale hatları birleştiriliyor

DSİ'den su kesintisi değerlendirmesi

Yolculardan sürücülere çağrı

Kaymakam Yılmaz fabrikaları denetledi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Dünya Kadın Girişimciler Günü

Artan vakalar pazarın nabzını düşürdü

Trakya'da Kovid-19 kısıtlamaları hayata geçirildi

"Akciğerlerimin aldığı şekli gördüğümde çok korktum"

Nesim İba iyilik peşinde koştu 46 çocuğa burs kazandırdı

OSB'ye 2 milyar liralık yatırım yapılacak

 Virüslerden paraları ütüleyerek korunuyor

Park halindeki cip yandı

Trafikte yakalandılar

Dikkat! O bölgelere elektrik verilmeyecek...

"Bir hafta boyunca yataktan kalkamadım"

Ek tedbirler alındı kısıtlamalar başladı

Karakaya'dan gazetecilere ziyaret

Tesiste çıkan yangın korkuttu

Minik Elif çocuk haklarına dikkat çekti

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir