EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 19 Ekim 2020 Pazartesi, 16:11
Kırmızı otobüsün 9’uncu durağı Edirne oldu
Ticaret Bakanlığınca yürütülen Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında illeri gezen kooperatifçilik otobüsü, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirlerle ziyaretlerini sürdürüyor. "Kooperatifçilik Otobüsü ‘nün 9’uncu durağı Edirne oldu.

Ticaret bakanlığı tarafından kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve tanıtımı amacıyla oluşturulan ‘Kooperatifçilik Otobüsü’ planlanan 12 ili dolaşmaya başladı. Bu kapsamda "Kooperatifçilik Otobüsü”, 9’uncu il olarak Edirne’ye geldi. Ticaret Bakanlığının "Kooperatifçilik Otobüsü" olarak adlandırılan Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında, Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale başkanlığındaki Heyet, Edirne’deki kooperatif temsilcileri ile bir araya geldi.

Kooperatifçiliğin tanıtılması, kooperatifçilik algısının olumlu yönde güçlendirilmesi ve kooperatifçiliğin faydalarının anlatılması için çok sayıda etkinlik hazırlandı ve Kooperatifçilik Otobüsünün bu etkinliklere uygun olarak tasarlandığını belirten Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanlarından Yavuz Selim Akçakale, 12 ili dolaşarak Kovid-19 tedbirleri kapsamında tanıtım yapmayı hedeflediklerini söyledi.

 

“Şuana kadar 8 ili dolaştık”

Kadın girişimci ve kooperatiflere yönelik hizmetleri yürütmek STK’lara kooperatifçilik hakkında bilgi vermek ve vatandaşları bu konuda bilinçlendirmek amacıyla bir araya geldiklerini ifade eden Akçakale, şuana kadar 8 ili dolaştıklarını ve 9’uncu duraklarının ise Edirne olduğunu söyledi.

“Amacımız istihdam ve üretime yönelik çalışmalar yürütmektir”

Salgın sürecinin devam etmesi nedeniyle geniş kapsamlı bir etkinlik düzenleyemediklerini belirten Akçakale; “Şuan sadece ziyaret ve tanıtım maksatlı geçiriyoruz. 2021 yılında uygun olursa bunun gibi faaliyetlere devam etmeyi düşünüyoruz. Amacımız kooperatifçiliğin sahada ve daha bilinçli şekilde yürütülmesini sağlamaktır. Kadınlarımız tarafından kurulan kooperatiflerin biraz daha işlevliğini ve ileriye yönelik yatırımların yapılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan bu konuda gerekli destekleri veriyor. KOOP-DES projemiz de hayata geçti. Özellikle kadın kooperatiflerine hibe şeklinde destek sağlıyoruz. Buradaki amaç da istihdam ve üretime yönelik çalışmalar yürütmektir. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Kooperatifçilik Otobüsü ’nün 3 gün boyunca Edirne’de kalacağını belirten Akçakale, Kırklareli ve Çanakkale ziyaretlerimiz de olacak. Toplam süremiz 11 gündür. Normalde etkinlik yaptığımızda geniş kapsamlı olarak yapıyorduk. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine varıncaya kadar her kesime yönelik etkinliklerimiz oluyordu. Antalya ve Adana’da çalışmalar yaptık. Fakat salgın nedeniyle faaliyetlerimize 3 aylık bir ara verdik. Haziran’da Cumhurbaşkanımızın açıklama ve talimatları doğrultusunda yeniden yola çıktık” şeklinde açıklamada bulundu.

3 günlük Edirne ziyareti

Kooperatifçilik Otobüsü 19-21 Ekim tarihlerinde Edirne'de olacak ve ziyaretçilerine kooperatifçiliği anlatacak. Proje kapsamında hayata geçirilen "Kooperatifçilik Otobüsü" 3 gün boyunca Edirne'de ziyaret edilebilecek.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (1186) defa okundu.

Karantinada olması gereken kadın araç başında yakalandı

Güvenlik şefi Süzan Koronavirüse yenik düştü

 Uyuz salgınında alternatif tıp ürünlerine talep arttı

Çevrecilerden 'direkli bahçe' tepkisi

Ekiplerden kısıtlama denetimi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ
İPEK ESMA ÇEŞME
Dik durun...
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Edirne'ye yeni bir iş yeri açıldı

Nesim İba iyilik peşinde koştu 46 çocuğa burs kazandırdı

Dikkat! O bölgelere elektrik verilmeyecek...

Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açıldı

"Bir hafta boyunca yataktan kalkamadım"

Tesiste çıkan yangın korkuttu

Korona, Ulus Pazarını kapattı

Kapıkule Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü personeline "stres" eğitimi verildi

'Yasak olduğunu bilmiyorduk' dedi çocuklarıyla pazara geldi

Geçmiş, vakıflar bölge müdüründen özür diledi

Tekirdağ'da dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Güvenlik şefi Süzan Koronavirüse yenik düştü

“Edirne’mizin kurtuluş coşkusunu yürekten paylaşıyoruz”

Salgının baş mücadelecilerine moral afişi

Istranca ormanlarında sonbaharın son demleri hayran bırakıyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir