EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 15 Ekim 2020 Perşembe, 17:32
Lions Kulübü Şehit Aileleri Derneğine Destekte Bulundu
Edirne Kırkpınar Lions Kulübü Kovid-19 salgını ile mücadele sürecinde örnek bir davranış sergiledi.  Kırkpınar Lions Kulübü, ihtiyaç sahibi üyelere ulaştırılmak üzere Edirne Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği’ne tekerlekli sandalye, maske ve battaniye bağışladı.

Etkinliğe Şehit Aileleri Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Edirne Kırkpınar Lions Kulübü Başkanı Dr. Deniz Doğu, Sekreter Tunç Gezer, geçmiş dönem başkanı Suat Yılmaz, Trakya Hizmetler Organizasyonlar Hedef Lideri Melike Tatlı, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Ali Nermin Vardar ve Şehit Annesi Gülay Küçükuslu katıldı.

“Doğu’dan Batı’ya, Güney’den Kuzey’e çok büyük köprüler kurabilirsiniz”

 En büyük köprünün gönül köprüsü olduğunu söyleyen Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, birlik ve beraberliğin sağlanması için gönül köprüsü kurmanın önem taşıdığını söyledi. Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin şehitlerin anne, baba, eş ve çocukları ile kardeşleri ve terör gazisi olanların bir araya gelmesiyle oluştuğunu belirten Başkan Faruk Çiftçi, kentteki en büyük sivil toplum örgütlerinden birisi olarak üye sayısının 2 bin 187’ye ulaştığını aktardı.

“Dört asli görevimiz var!”

Dernek Başkanı Faruk Çiftçi, şehitlerin aziz hatıralarını yaşatmak, şehitlerin emaneti anne, baba, kıymetli eşleri ve evlatlarının özlük haklarını takip etmek, şehit ve gazi çocuklarının eğitimlerine destek vermek ile Edirne’deki şehitlikleri ve bu şehitliklerde yatan şehitlerin isimlerini gün yüzüne çıkartmak olmak üzere 4 asli görevleri olduğunu ifade etti.

“Özellikle salgın sürecinde birbirimize destek olmak büyük öneme sahip”

Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 1993 yılından günümüze kadar ara vermeden, eksiksiz çalışmalarına devam etmekte olduğunu belirten Çiftçi, Edirne Kırkpınar Lions Kulübü’nün maske, tekerlekli sandalye ve battaniye desteği için bir araya geldiklerini söyledi.

Salgın döneminde şehit ailelerinin maske temini konusunda sıkıntı yaşadığını belirten Çiftçi, Edirne Kırkpınar Lions Kulübü ile yaptıkları görüşmeler neticesinde tekerlekli sandalye ihtiyacı olan 2 aileye destek sağlandığını ifade etti.

El ele gönül gönüle birlik ve beraberlik içinde ellerinden gelen desteği sağalamaya hazır olduklarını belirten Doktor Deniz Doğu, salgın döneminde ihtiyaç sahiplerinin yanında olma gayreti içinde olduklarını söyledi.

“Birbirimize destek olmanın tam zamanı”

Ülkenin ve dünyanın salgın sürecinde zor günlerden geçtiğini belirten Edirne Kırkpınar Lions Kulübü Başkanı Dr. Deniz Doğu; “Tam da bu zamanda birbirimize destek olacağımız, birbirimizle yardımlaşacağımız, sadece derneğimizle değil komşuyla, dostla birbirimize iyi geleceğimiz bir dönem yaşıyoruz” dedi.

“Çorbada tuzumuz olsun istedik”

Bu zorlu sürecin el ele gönül gönüle vererek atlatılacağının altını çizen Lions Kulübü Başkanı Dr. Doğu,  Dernek olarak biz de gönüllü bir hizmet derneğiyiz. Dünya çapında bir derneğiz. 4 yıldan beri Edirne’de Kırkpınar Lions Kulübü olarak faaliyet gösteriyoruz. Çorbada bir tuzumuz olursa çok mutlu oluruz. Derneğimiz ve Şehit ailelerimiz bizim göz bebeğimiz. Onlara bir katkımız olursa ne mutlu bize. Bugün onlara 1000 adet maske 2 adet tekerlekli sandalye 8 tane de battaniye bağışımız oldu. Yardıma ihtiyaçları oldukları zaman biz onların yanındayız. En ufak bir desteğimiz, yardımımız olursa ne mutlu bize” şeklinde açıklamada bulundu.

“Destek olarak atlatacağız”

 Bağışların maliyetlerinin kulüp üyelerinden Kurucu Başkan Mehmet İriş ve sekreter Tunç Gezer ve kendisi tarafından karşılandığını aktaran Doğu;“Ayrıca yine merkezimizden gelen battaniyelerimiz bağışlar arasında. Biz el ele beraberiz birbirimize destek olup bu günleri atlatacağız” dedi.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (501) defa okundu.

Hem denetim yaptılar, hem kuralları hatırlattılar

TED Koleji’nde “Kulüp Tanıtım Fuarı” düzenlendi

Tarihi paralar ele geçirildi

Debi düştü ilginç görüntüler ortaya çıktı

"Edirne kırmızısı" Türk tekstil sektörüyle dünyaya açılacak
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Edirne’ye yeni bir işletme açıldı

“VATANDAŞ İÇİN YAPILAN YATIRIMLARA KAHKAHALARLA GÜLEN PEKCANLI İÇİN ÜZÜLÜYORUZ”

Korona korkusu ‘sobalıya’ döndürdü

Denetimler, vatandaşların alışkanlıklarını değiştirdi

Azerbaycan’a okuyarak destek oldular

EDİRNE’DE BUGÜNE KADAR 100 BİNİN ÜZERİNDE KORONAVİRÜS TESTİ YAPILDI

 “Bakım canınızın sigortasıdır”

Linyit üretim tesisine izin çıkmaması yöre halkını sevindirdi

"KEŞAN, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE VATANDAŞIMIZIN SEVGİSİNİ KAZANDI"

Turistleri taşıyan otobüs kamyonetle çarpıştı

Vali Yıldırım ceviz hasadına katıldı

Bilgin; “Uzunköprü Belediyesi Ergene’nin kirliliğine katkıda bulunuyor”

Vatandaşın maske cevabı; "Ben vebalı değilim"

Trafik Tescilden kapsamlı denetim

Caddelerde yoğunluk artıyor, denetimler sürüyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir