EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 11 Ekim 2020 Pazar, 17:12
Başkan Tercan güven tazeledi
İlçe kongrelerini tamamlayan MHP Edirne İl teşkilatı, Olağan İl kongresini Kovid-19 tedbirleri kapsamında açık alanda gerçekleştirdi. 585 delegenin katılımıyla tek liste ile seçime giden Zakir Tercan, güven tazeleyerek yeniden il başkanı oldu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanlığı 13.Olağan Kongresini Edirne Karadenizliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin bahçesinde Kovid-10 tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak gerçekleştirdi.

Kongre öncesinde Keşan Belediyesi Mehteran Takımı misafirlere kısa bir gösteri gerçekleştirdi. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan kongrede pandemi şartlarına uygun olarak sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edildi.

Kongrenin Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Başkan Yardımcılığına MYK üyesi Ferhat Çakıroğlu, kâtip üyeliklere MYK üyesi Davut Haskırış, 23’ncü dönem Milletvekili Cemalleddin Uslu, , İl Sekreteri Arzu Enginar seçildi.

Kongre seyircisiz olarak gerçekleştirildi

Genel Merkezin uygun gördüğü başkan adayı olarak tek liste ile seçime gittiğini söyleyen MHP İl Başkanı Zakir Tercan; “Çok ciddi anlamda bir kalabalık var. Bundan çok mutluyuz. Kongremiz güzel bir şekilde geçiyor. 585 delegemiz var. Tahmin ediyorum 500’e yakın delegemiz katılım sağladı. Genel başkanımızın uyarı ve emirleri doğrultusunda kongremiz seyircisiz yapılıyor. Biz de o sistemi uyguluyoruz. İyi bir atmosfer var. Kongrelerimiz il ve ilçelerimizin yanı sıra ülkücü camiamıza hayırlı olsun” dedi.

“Dükkân açar gibi parti açıyorum”

Çeşitli projeleri ve hedefleri olduğunu ifade eden Başkan Tercan; “Bu işi severek ve inanarak yapıyorum. Dükkân açar gibi parti açıyorum. Partimde sürekli çalışmalarımı sürdürüyorum. Çeşitli projelerim var. Esnafa yönelik de çalışmalarım var. İlk işim esnafa dokunmak olacak. Esnafı ve diğer sivil toplum kuruluşlarını da MHP’ye davet edeceğim. Broşürlerimi hazırladım. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.

2023 yılında milletvekili çıkarma ve Edirne’de belediyeyi alma hedefleri olduğunu belirten Tercan, MHP’nin Edirne’yi yönetmek için hazır olduğunu söyledi.

“Sonraki nesillere yaşanabilir kent bırakacağız”

İl Yönetiminin mahalle, köy, ilçe gezilerine önem vereceğini aktaran Tercan; “Daima seçmenin yanında olacak, onların dert ve sevinçlerini paylaşacaktır. İl yönetimi, ilçe başkanları ve yönetimleri, Edirne’de üç hilali daha yukarılara çıkarmak için ve bu yolda varını yoğunu ortaya koyarak zaman mekân mevhumu gözetmeksizin çalışacaklardır. Edirne’yi hep birlikte yönetmek başarmak, ayağa kaldırmak ve bizden sonraki nesillere uygar daha sosyal daha yaşanabilir bir Edirne bırakmak için yola çıktık” dedi.

Tek liste ile gerçekleşen seçimde MHP İl Başkanı Zakir Tercan, güven tazeleyerek yeniden başkan oldu. MHP yeni il yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu;

Asil Üyeler

Ali Arıseven, Bülent Sarıçiçek, Celal Oksaş, Doğan Çetin, Eşref Dugaç, Erdoğan Orman, Ethem Midilli, Göksel Demircan, Görgün Seyfi, Hayati Bilgin, Hüseyin Kara, Hüseyin Yılmaz, Kemal Dertli, Mehmet Ali Fidan, Mehmet Deniz, Memduh Çiğdem, Metin Morto, Mustafa Çaplı, Neşe Özen, Nihat Yavuzarslan, Nuray Doğar, Ramazan Avkıran, Sadık Sarıkeçe, Sait Coşkun, Sevim Demirhan, Tamer Dindoruk, Varol Zafer Aldanmaz, Yaşar Güven, Zülfü Çelik

Özlem Ceylan

Bu haber (885) defa okundu.

Hem denetim yaptılar, hem kuralları hatırlattılar

TED Koleji’nde “Kulüp Tanıtım Fuarı” düzenlendi

Tarihi paralar ele geçirildi

Debi düştü ilginç görüntüler ortaya çıktı

"Edirne kırmızısı" Türk tekstil sektörüyle dünyaya açılacak
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Edirne’ye yeni bir işletme açıldı

“VATANDAŞ İÇİN YAPILAN YATIRIMLARA KAHKAHALARLA GÜLEN PEKCANLI İÇİN ÜZÜLÜYORUZ”

Korona korkusu ‘sobalıya’ döndürdü

Denetimler, vatandaşların alışkanlıklarını değiştirdi

Azerbaycan’a okuyarak destek oldular

EDİRNE’DE BUGÜNE KADAR 100 BİNİN ÜZERİNDE KORONAVİRÜS TESTİ YAPILDI

 “Bakım canınızın sigortasıdır”

Linyit üretim tesisine izin çıkmaması yöre halkını sevindirdi

"KEŞAN, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE VATANDAŞIMIZIN SEVGİSİNİ KAZANDI"

Turistleri taşıyan otobüs kamyonetle çarpıştı

Vali Yıldırım ceviz hasadına katıldı

Bilgin; “Uzunköprü Belediyesi Ergene’nin kirliliğine katkıda bulunuyor”

Vatandaşın maske cevabı; "Ben vebalı değilim"

Trafik Tescilden kapsamlı denetim

Caddelerde yoğunluk artıyor, denetimler sürüyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir