EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 26 Eylül 2020 Cumartesi, 00:00
EDİRNE’YE ULUSLARARASI SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş. (USHAŞ) İRTİBAT OFİSİ KURULDU
Sağlık Bakanlığı sağlık turizminde öncelikli ilk 12 il arasına Edirne’yi de aldı. Konuyla ilgili olarak Edirne İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, kentte bulunan Kapıkule Sınır Kapısı’nın bulunduğu yere Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş (USHAŞ) İirtibat ofisinin kurulduğunu ifade etti. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Edirne’nin sağlık turizmi konusunda daima önünün açık olduğunu belirterek, “Koronavirüs pandemisi süreci tüm dünyayı yakından etkiledi. Hareketlilik doğal olarak azaldı. Pandemi süreci bittiğinde Edirne’nin çok daha üst düzey sağlık turizmi yapmasını bekliyoruz. Bizler hastaneler olarak zaten hazırız.” Açıklamalarında bulundu.

 “Koronavirüs salgınından dolayı sağlık turizminde biraz azalma var”

Edirne’nin sağlık turizmi konusunda öncü illerden bir tanesi olduğunun altını çizen İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, balkan ülkelerinden sağlık açısından Edirne’ye çok fazla talep olduğunu ifade etti. Kent merkezinde bulunan Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nin sağlık turizmi için sertifikalı ve yetki belgeleri olan hastaneler olduğunu dile getiren Dr. Yıldırım, “Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde özel bir uluslararası sağlık turizmi servisi oluşturuldu. Koronavirüs pandemisiyle beraber şuan çok aktif çalışamıyor belki ama servisimiz hazır durumda. Yine sağlık turizmi hastalarımız geliyor ama daha aktif düzeyde bekliyorduk. Koronavirüsten dolayı sayılarımız biraz azalmış durumda.” Şeklinde konuştu.

“Ağız Diş Sağlığı Merkezimizi bir tomografi cihazı kazandırdık”

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde bir proje gerçekleştirdiklerini vurgulayan Dr. Yıldırım, “Ağız Diş Sağlığı Merkezimizi bir tomografi cihazı kazandırdık. Bizim sistemimize entegre edildi. Şu an yazılımıyla ilgileniliyor. Yazılımda oluşturulduğu zaman artık biz hastalarımıza diş tomografisini direk Ağız Diş Sağlığı Merkezimizde çektirebileceğiz. Bunu biz sağlık turizmi başlığı adı altında yaptık ama tüm Edirne’ye yeni bir hizmet verebilecek durumdayız.” İfadelerini kullandı.

“USHAŞ irtibat Ofisi, Edirne’ye kuruluyor”

Sağlık Bakanlığı’nın sağlık turizminde öncelikli ilk 12 il arasına Edirne’yi de aldığını belirten Dr. Yıldırım, Edirne’de bulunan Kapıkule Sınır Kapısı’nın bulunduğu yere Edirne Valisi Sayın Ekrem Canalp’ın talimatları ve koordinasyonuyla Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş (USHAŞ) irtibat Ofisi kurulduğunu ifade etti.

USHAŞ’ın yurtdışında yüzden fazla ülkeyle çalıştığını dile getiren Dr. Yıldırım, “Trakya’da da şuan ilk açıcakları büro Edirne’de Kapıkule’de olacak. Bu bina şuan da bitmiş durumda. Ben yaklaşık 3 hafta önce Ankara’ya gittiğimde USHAŞ Genel Müdürümüzle görüştüm. En kısa zamanda burayı aktif ettirmeye çalışacaklar. Bir süre sonra orası aktif hale gelecek ve Edirne’ye gelen sağlık turizmi hasta sayısı belirgin ölçüde artacak. Ayrıca USHAŞ, Uluslararası bir internet sitesi kurdu. Bu internet sitesine yurtdışından hastalarımız başvuruyorlar, kayıtları yapılıyor. USHAŞ Genel Merkezden değerlendiriyor ve uygun gördüğü hastaneye hastayı getirtiyor.” Dedi.

“Edirne’nin çok daha üst düzey sağlık turizmi yapmasını bekliyoruz”

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Edirne’nin sağlık turizmi konusunda daima önünün açık olduğunu belirterek, “Koronavirüs pandemisi süreci tüm dünyayı yakından etkiledi. Hareketlilik doğal olarak azaldı. Pandemi süreci bittiğinde Edirne’nin çok daha üst düzey sağlık turizmi yapmasını bekliyoruz. Bizler hastaneler olarak zaten hazırız.” Açıklamalarında bulundu.

Dr. Yıldırım bir kez daha maske ve mesafenin önemine değindi

Sosyal mesafe, maske ve el hijyeninin önemine değinen Yıldırım, “Gerçekten çok önemli. Korunmak tedavi olmaktan çok daha kolay. Biz sevdiklerimiz için korunalım ve onları koruyalım diyoruz. Bu konuda da herkesten ricamız muhakkak bu 3 ilkeye dikkat etmemiz. Kontrolsüz sosyal hayatla hastalık heryerden yayılabilir. Sosyal mesafemize ve maskemize dikkat edersek zaten hastalığın yayılmasını engellemiş olacağız. Burada asıl önemli olan korunma tedbirlerine uymak.” Dedi.

Burcu Temel – Özlem Ceylan

Bu haber (1546) defa okundu.

GÜL, EDİRNE'DE HÜKÜMLÜLERİN RESTORE ETTİĞİ KULE KAPILARI İNCELEDİ

Edirne'de "mavi dil" hastalığı görülen 8 köyde karantina başlatıldı

‘Mağdur ve İnsan Odaklı Adalet Anlayışı Seferberliği’ Edirne’den başladı

Türk ve Bulgar tenisçiler sınır kapısında gösteri maçı yaptı

‘Mavi Vatan’ diyoruz ve sorunlar çözülmeden önleyici politikalar izliyoruz”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
DOÇ. DR. YELİZ YEŞİL
Çocuk Dostu Şehirler Projesi
İPEK ESMA ÇEŞME
DEFTERİMDEN NOTLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

ASIRLIK OKUL TADİLAT BEKLİYOR!

Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi'nin Edirne'deki viyadük çalışmaları sürüyor

Poşet açarak işe başlayan ‘Kasap Kız’ kendi işini kurdu

KAZA YAPAN MİDİBÜS SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜ

“Bu ayıp Edirne’ye ve Edirnelilere yakışmıyor”

İş İnsanı Mercan, gözyaşlarıyla toprağa verildi

TEMAD ÜYELERİ YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

Asırlık konak sanat merkezine dönüştürüldü

Selimiye Meydan Projesi için hazırlıklar başladı

Milli Eğitim, okullarda alınan salgın tedbirlerini açıkladı

Çapraz Trakya Bağlantısı Projesi Edirne'de tanıtıldı

BAĞIMLI OLMA, ÖZGÜR OL! PROJESİNE DESTEK

Yasak günde avlanan 4 kişiye para cezası kesildi

Meteoroloji'nin uyarısından habersiz olanlar hazırlıksız yakalandı

KOKU AKADEMİSİ ÖĞRENCİLERİNE UYGULAMALI DERS VERİLDİ

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir