EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 11 Eylül 2020 Cuma, 14:26
Başkan İba; “Evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz”
AK Parti 7’inci Olağan Kongre Dönemi Kovid-19 tedbirleri kapsamında devam ediyor. AK Parti Meriç İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Teşkilatımızın tüm kademeleri ile daha çok ter dökmemiz, daha çok mücadele etmemiz gereken bu dönemde evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz” dedi. Kongre sonrasında Mustafa Mete AK Parti Meriç İlçe Başkanlığına seçildi.

Meriç İlçe kongresinin Divan Başkanlığına AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Başkan Yardımcılığına Rasim Özgün, katip üyeliklere Hüseyin Hatikler, Halime Yavuzcan ve Uğur Kaynar seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongreler için hazırladığı mesaj dinletildi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in gönderdiği mesaj okundu.

“Bizim siyasetimizin öznesi milletimizdir”

Partisinin kurulduğu günden bugüne bir gönül hareketi olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Belgin İba; “Bizim siyasetimizin öznesi milletimizdir. Çünkü biz siyaseti her şeyden önce bir gönül işi olarak görüyoruz. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ilçelerimiz dahil şehrimizde başlatmış olduğumuz “Gönül Seferberliği” hareketi ile vatandaşlarımızı ziyaret ederek daha sıkı bağlar kuruyoruz” dedi.

“Evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz”

Edirne’ye hizmet etmek vatandaşların yaşadığı sorunları en aza indirmek ve Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için hep birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan İba;“7. Olağan Kongre sürecimiz ile yenilendiğimiz, tazelendiğimiz ve inandığımız yolda yürüdüğümüz yeni bir döneme girdik. Teşkilatımızın tüm kademeleri ile daha çok ter dökmemiz, daha çok mücadele etmemiz gereken bu dönemde evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Bizler hep birlikte, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak kadrolarız. Gençlerimize ise Cumhurbaşkanımızın 2053 ve 2071 vizyonlarını miras olarak bırakacağız” ifadelerine yer verdi.

“Gençlerimize güveniyoruz, gençlerimize inanıyoruz”

Türkiye’nin, genç ve yetişmiş insan kaynağı olan bir ülke olduğunu vurgulayan Başkan İba, bunun için her alanda gençlerin enerjisine, azmine, birikimine ve gayretine ihtiyaç olduğunu aktardı.

Ülkenin birçok açıdan tarihi bir süreçten geçtiğini dile getiren Başkan İba; “Bu süreç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde önümüze çok önemli imkân ve fırsatlar çıkartmış bulunuyor. Türkiye olarak büyük bir sıçramanın eşiğindeyiz ve Türkiye’mizin yolu aydınlıktır. 7. Olağan Kongremiz ile girdiğimiz bu yeni dönem 2023 hedeflerimize inşallah Mustafa Mete Başkanımız ve yeni yönetimi ile emi adımlarla ilerleyeceğiz. Meriç ilçemizde, yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. AK Parti Belediyeciliği döneminde Meriç’imize kazandırdığımız hizmetlerin yenilerini inşallah 2023 yılında yeniden arttırarak ekleyeceğiz” dedi.

"Hayal denilen birçok şey gerçek oldu"

Kongrelerin yenilenme süreci olduğunu aktaran TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; "Hayal denilen birçok şey gerçekleşti. Edirne'mize birçok yeniliği getirdik. Meriç’te 18 yıldır yenilikçi çalışmalar yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeter ki bir olalım beraber olalım. Görev alacak arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"Kongrelerimiz hayırlı olsun"

AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, 7. Olağan Kongresinin hayırlı olmasını dileyen kaynarca Meriç'in de inandığı yolda yürüyeceğini söyledi.

"Meriç AK Partimizin gücüne güç katacak"

Düğün havasında geçen kongrelerin bu yıl Kovid-19 salgını nedeniyle biraz daha buruk geçtiğini belirten AK Parti Meriç İlçe Başkanı Mustafa Mete; "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu süreci bu güne kadar iyi bir şekilde götürdük. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştirenler aslında bu süreçte hızlı alınan kararların salgında mücadeleye etkisini umarım görmüşlerdir. Kongrelerimizle birlikte milletimizin her zaman yanında yenilenerek ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yolunda daha da güçlenerek devam edeceğimiz yeni bir döneme girdik. 2023 yılı bizim için çok önemli. Buradan inanıyorum ki Meriç AK Partimizin gücüne güç katacaktır. İl başkanımız Belgin İba'nın öncülüğünde teşkilâtlarımızla beraber Edirne'mize AK Parti belediyeciliğini kazandıracağız" Dedi.

Kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen kongreye TBMM KEFEK Komisyon Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

Özlem Ceylan

Bu haber (871) defa okundu.

"Tüm Danışmanlık Hizmetleri Tek Çatı Altında"

Edirne'ye Bulgar turist akını

TED Lise öğrencileri doğa gezisinde buluştu

Evlerinde izolasyondaki kişileri her gün tek tek arıyorlar

Otomobil çamura battı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
Zaferi Biz Kazanacağız
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

İstihdama Katkı Sağlanacak

Balıkların yaşaması için su takviyesi yapıldı

Edirne'de bir köyde Kovid-19 tedbirleri artırıldı

18 PİLOT İL İÇERİSİNDE EDİRNE'DE VAR

HES kodu zorunlu hale getirildi

Gözaltına alınan iki kişiden biri tutuklandı

TED EDİRNE KOLEJİ'NDEN BİR BAŞARI DAHA

GENEL KURULLARA ‘KORONA’ ENGELİ

Maske denetiminde polise mukavemet!

"Devlet millet" el ele verdi köy yolları yenilendi

Vatandaşlar uygulamadan memnun

Bağ bozumu telaşı fotoğraf tutkunlarını Trakya bağlarına çekiyor

Kırklareli'nde yüzlerce leyleğin göç yolculuğu görsel şölen oluşturdu

BAĞIŞIKLIĞINIZI BU YÖNTEMLE GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ

61 kişiye "devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan soruşturma

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir