EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 09 Eylül 2020 Çarşamba, 20:52
Yeni adli yılın ilk yemin töreni
Edirne’de yeni adli yılın ilk yemin töreni gerçekleştirildi. İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu İsmail Kaan Ülker, Edirne Barosu'nda düzenlenen yemin töreninde ruhsatını alıp mesleğe adım başladı.

Bir yıllık başarılı staj dönemini geride bırakan İstanbul Aydın Üniversitesi 2019 yılı Hukuk Fakültesi mezunu İsmail Kaan Ülker, Edirne Barosu'nda düzenlenen yemin töreni ile avukatlık yemini etti, cübbesini giydi ve ruhsatını aldı.

Yeni adli yılın ilk yeminini eden Avukat Kaan Ülker’i ailesi, yakınları ve arkadaşları yalnız bırakmadı. Bu yıl Kovid-19 salgın sürecinin devam etmesi nedeniyle törenler sınırlı sayıda katılımcıyla ve maske-sosyal mesafeye uygun şekilde gerçekleştiriliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi 2019 yılı Hukuk Fakültesi mezunu 24 yaşındaki İsmail Kaan Ülker, Edirne Barosu konferans salonunda düzenlenen yemin töreniyle avukat oldu.

Hüseyin ve Ayşe Ülker’in oğulları Kaan Ülker avukatlığa ilk adımını attı.  Edirne Barosu Konferans salonunda düzenlenen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Baro Başkanı Alper Pınar, konuşma gerçekleştirdi.

 

“Sonuçlardan çok gösterilen çaba daha önemlidir”

Avukat Kaan Ülker’in baro için önemli bir temsil faaliyetinde bulunduğunu ve kurgusal duruşma yarışmasında Edirne Barosu’nu temsil eden ekibin içinde yer aldığını belirten Edirne Baro Başkanı Avukat Alper Pınar; “Verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederim. Biz her zaman şunu söyleriz, sonuçlardan çok gösterilen çaba daha önemlidir. Ailesini de kutluyorum. Gurur verici bir gün oldu. Meslek hayatında başarılar diliyorum. Hayırlısı olsun” dedi.

Baro Başkanı Alper Pınar’ın Stajyer Avukat İsmail Kaan Ülker’e avukatlık yeminini ettirmesinin ardından Avukat Özgür Yıldırım tarafından cübbe giydirildi ve ruhsat takdimi yapıldı. Edirne Barosu Akabinde ise Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Nail Karakuş, Avukat İsmail Kaan Ülker’e avukatlık rozetini taktı.

Konuşmasına staj yaparken sağladıkları imkânlardan dolayı Avukat Özgür Yıldırım’a teşekkür ederek başlayan Avukat Kaan Ülker, yaptıkları etkinlikler ve eğitimler ile avukatlık stajını çok başarılı bir şekilde tamamladığını söyledi.

“Cübbemi koruyup hak sahiplerinin hakkını korumak adına gayret göstereceğim”

Böylesine samimi ve keyifli bir ortamda stajını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan Avukat Kaan Ülker, “Baroya kayıtlı avukat olacağım için gurur duyuyorum. Stajım boyunca gerek meslek ile gerekse hayat ile edindiğim tecrübelerini ve birikimlerini sıkılmadan aktaran çıktığım yolda yanımda olan, desteğini esirgemeyen Avukat Özgür Yıldırım’ın yanında olmaktan onur duyuyorum. Meslek hayatım boyunca örnek alacağım avukatlar arasında olacak. Baroya kaydımı yaptırdıktan bu yana birçok meslektaşım ile tanışma fırsatım oldu. Tanıştığım meslektaşlarım içinde bir abi, kardeş diyebileceğim insanlarla tanıştım. Bugünlere gelmemde büyük emeği olan aileme çok teşekkür ediyorum. Bu günden sonra da aileme layık bir evlat olmak için mücadele edeceğim. Bundan böyle cübbemi koruyup hak sahiplerinin hakkını korumak adına gayret göstereceğim” dedi.

Avukat Özgür Yıldırım yaptığı konuşmada, genç meslektaşları Avukat Kaan Ülker’e meslek hayatında başarılar ve bol kazançlar diledi.

Özlem Ceylan

Bu haber (580) defa okundu.

"Tüm Danışmanlık Hizmetleri Tek Çatı Altında"

Edirne'ye Bulgar turist akını

TED Lise öğrencileri doğa gezisinde buluştu

Evlerinde izolasyondaki kişileri her gün tek tek arıyorlar

Otomobil çamura battı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
Zaferi Biz Kazanacağız
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

İstihdama Katkı Sağlanacak

Balıkların yaşaması için su takviyesi yapıldı

Edirne'de bir köyde Kovid-19 tedbirleri artırıldı

18 PİLOT İL İÇERİSİNDE EDİRNE'DE VAR

HES kodu zorunlu hale getirildi

Gözaltına alınan iki kişiden biri tutuklandı

TED EDİRNE KOLEJİ'NDEN BİR BAŞARI DAHA

GENEL KURULLARA ‘KORONA’ ENGELİ

Maske denetiminde polise mukavemet!

Vatandaşlar uygulamadan memnun

BAĞIŞIKLIĞINIZI BU YÖNTEMLE GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ

61 kişiye "devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan soruşturma

MOBİLYAYA KOMŞU DESTEĞİ

Edirne'de Traklara ait tarihi kaya sunağında"güneş diski" bulundu

Kaza yapan otomobil bahçe duvarında asılı kaldı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir