EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 06 Ağustos 2020 Perşembe, 16:44
Geniş kapsamlı ‘Korona’ denetimi
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen genelde kapsamında ülke genelinde valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, esnaf ve ticaret odaları, kurum müdürleri, kolluk ve zabıta ekipleri bir araya gelerek geniş kapsamlı Kovid-19 denetimi gerçekleştirdi. Kentin trafiğe kapalı ve en işlek Caddesi olan Saraçlar’da denetime katılan Edirne Valisi Ekrem Canalp, amacın esnaflara ceza yazmak değil, kurallara uyum kültürünü geliştirebilmek olduğunu vurguladı.

Polis ekiplerinden vatandaşlara uyarı

Sahada hazır bulunarak bugüne kadar yapılmış en kapsamlı Koronavirüs (Kovid-19) denetlemesine katılan Edirne Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, bankalar ve PTT önünde bekleyen vatandaşları maske takma ve sosyal mesafeye uyuma özen göstermeleri konusunda uyardı. Ayrıca gün boyu cadde ve sokaklarda devriye gezen polis araçlarından da vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Kovid-19 ile mücadelenin devam ettiği ve kurallara uyulması gerektiği anonsları yapıldı.

“Sağlık İçin Hepimiz İçin”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Sağlık için hepimiz için’ sloganıyla salgınla mücadelede bu güne kadar yapılan en yoğun denetimi gerçekleştireceklerini açıklamasının ardından 81 ildeki tüm kurumlar harekete geçti. Kovid-19 salgın sürecinde ikinci dalganın gelmesini ve yaygınlaşmasını önlemek amacıyla pazarlar, işyerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında kapsamlı şekilde denetim gerçekleştirildi.

Vali Canalp’ten esnaflara teşekkür

Saraçlar Caddesi’nde denetimlere katılan Edirne Valisi Ekrem Canalp, esnaf ziyareti sırasında vatandaşlarla da sohbet etti. Kovid-19 ile mücadele sürecinin devam ettiğini vurgulayan Vali Canalp, bu süreçte maske, sosyal mesafe ve el temizliği-hijyen konularına dikkat edilmesi ile temastan uzak alınması gerektiğini söyledi.

Bu kurallara uyuma özen gösterildiği takdirde pandeminin başarılı bir şekilde atlatılacağının altını çizen Vali Canalp, Türk kültürünün bir parçası olan kolonyanın da dezenfekte konusunda önem taşıdığını belirtti.

Denetimler sırasında eczaneden maske ve dezenfektan satışları hakkında bilgi alışverişinde bulunan Vali Canalp, Saraçlar Caddesi esnaflarına maske ve hijyen kurallarına uyum sağladıkları için teşekkür etti.

Pandeminin başladığı günden bu yana sistematik olarak denetim uygulandığını belirten Edirne Valisi Ekrem Canalp, bu denetim sistematiğinin içinde emniyet, jandarma, tarım, sağlık ve belediye zabıta müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa olarak görev yaptığını söyledi.

“Denetimlerdeki amacımız esnafa ceza yazmak değildir”

Tüm Türkiye’de denetim seferberliği başlatıldığını aktaran Vali Canalp; “Her ilde valilerimiz, her ilçede kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, esnaf odalarımız, sağlık ve tarım teşkilatımız bir bütün olarak esnaf denetimleri gerçekleştiriyor. Bu denetimdeki amacımız esnafımıza ceza yazmak değildir. Kamu kurum ve kuruluşları olarak yapmış olduğumuz denetimlerdeki temel amacımız bir anlayışı ve felsefeyi yaymaktır. Amacımız yapılan denetimlerle kurallara uyma kültürünü geliştirebilmektir” ifadelerine yer verdi.

“Temizlik, maske, sosyal mesafe ve el hijyenine dikkat”

“Temizlik, maske, sosyal mesafe ve el hijyenine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Canalp;  “Tüm bunları uyguladığımız zaman koronavirüsle mücadelede başarılı sonuçlar alacağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Pandemi ile mücadele süreklilik arz eden bir konudur. Bunu belli bir dönemle, ayla ya da haftayla sınırlandıramayız. Pandemi bitene kadar tedbirlere sıkı sıkıya sarılmaya devam edeceğiz. Bu şekilde olunca önümüzdeki dönemleri de geçmişte olduğu gibi aynı başarıyla devam ettireceğimizden hiç şüphemiz yok” şeklinde açıklamada bulundu.

Saraçlar Caddesi’nde yapılan Kovid-19 denetimlerine Edirne Valisi Ekrem Canalp, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Jandarma Komutanı Albay Alparslan Doğan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Özay Çavuş, Zabıta Müdürü Mustafa Zogo, Edirne Afet ve Acil Durum (AFAD)Müdürü Ali Altındal, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma Heves ve kurum müdürleri katıldı.

Özlem Ceylan-Burcu Temel-Ogün Kurkan

Bu haber (587) defa okundu.

TED EDİRNE KOLEJİ'NDEN BİR BAŞARI DAHA

TED EDİRNE KOLEJİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Edirne'de su seviyesi düşen gölette oksijensiz kalan yüzlerce balık telef oldu

Çalışmalar aralıksız devam ediyor

EĞİTİM UZAKTAN, KAYIT YÜZ YÜZE
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
Dünya Savaşmayı Türkiye'den Öğreniyor
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Toplu korona aracı…

Osmanlı sarayının has bahçesi "Sarayiçi" film platosu oldu

Edirne'de ciple çarpışan minibüs devrildi

Edirne'de maske denetiminden kaçan motosikletliye 4 ayrı suçtan ceza uygulandı

BİLGİ YARIŞMASI 1'İNCİSİ TED EDİRNE KOLEJİ'NDEN

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MÜEZZİNOĞLU KÖPRÜSÜ İÇİN TALİMAT VERDİ

ÖNLEMLER LAFTA KALDI…

AK PARTİ HEYETİ UZUNKÖPRÜ KAYMAKAMI'NI ZİYARET ETTİ

HASTANELER, BU HASTALIKLA BİRLİKTE DAHA ÇOK KARIŞACAK

Edirne'de iki otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

Edirne bu dönemde turizmin parlayan yıldızı

Piknikçiler gitti, çöp dağları kaldı

EV SAHİPLERİ VE ÖĞRENCİLER ARASINDA “SÖZLEŞME KRİZİ” ÇIKTI

Güzellik merkezinde bakım yaptırdıktan sonra yüzünde yanıklar oluşan kişi polise başvurdu

"19 Eylül Onur ve Şeref Günüdür"

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir