EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 28 Temmuz 2020 Salı, 16:17
"YENİ AÇILACAK KUYU İLE 6 KÖYÜN SU SORUNU ÇÖZÜLECEK"
Edirne’de kış ayının kurak geçmesi ve yazın yağmurların yetersiz kalmasından dolayı yaşanan kuraklığa çözüm olmak ve çiftçilerin su problemini gidermek adına yapılan girişimleri AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanı Erhan Ayyıldız ve AK Parti Lalapaşa İl Genel Meclis Üyesi Secaattin Uyur yaptıkları yazılı açıklama ile anlattı.

Balkan köylerindeki kuraklık nedeni ile yaşanan su sorunlarını ve çözümlerini ileten AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanı Erhan Ayyıldız, Lalapaşa Kaymakamlığı, Lalapaşa Köylere Hizmet Götürme Birliği çatısı altında 1 milyon TL’yi gecik bütçe ile Lalapaşa’nın Vaysal, Hacıdanışment ve Süleymandanışment Köylerine kuyu açıldığını aktardı. 
Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından Lalapaşa’nın Vaysal, Hacıdanışment ve Süleymandanışment Köylerine açılan kuyulardan İstanbul’a gönderilmek üzere numune alındığını bildiren Başkan Ayyıldız, şunları ekledi;
“MTA tarafından Lalapaşa’mızın köylerine açtırdığımız kuyulardan bugün itibariyle numuneler alınmıştır. Suların tahlilleri İstanbul’da yapılacak ve akabinde arıtma sistemi kurulacak. Lalapaşa halkımıza ve değerli çiftçilerimize hayırlı olsun.”

“Yünlüce Köyü’nden 6 Köye Su Verilecek”
Mevcut olan sondaj kuyusunun yetersiz kalması nedeniyle Yünlüce Köyü’nde ikinci bir kuyu açılacağını aktaran AK Parti Lalapaşa İl Genel Meclis Üyesi Secaattin Uyur, bayramdan sonra açılacak kuyu ile 6 köyün su sorunun çözüleceğini aktardı.
Lalapaşa Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından doğrudan temin ile ihalesinin yapıldığını belirten Secaattin Uyur, bayram bitiminde Lalapaşa’nın Yünlüce Köyü’nde sondaj çalışmalarının başlanacağının müjdesini verdi. 
“Dombay, Saksağan, Hüseyınpınar, Tuğlalık, Uzunbayır ve Yünlüce Köyleri suya kavuşuyor. İhaleyi alan firma bayramdan sonra ilk mesai olarak Yünlüce köyünde sondaj çalışmalarına başlayacak.”

“Hamzebeyli Köyü’nde Bulunan Su, Şebekeye Verilecek” 
Hamzabeyli Köyü’nün Kaynaklar mevkiinde Edirne İl Özel İdaresi ekipleri tarafından alanda yapılan çalışmalar sonucunda suyun bulunması hepimizi sevindirmiştir. Suyun tahlilleri yapılıp ve çok yakın bir zamanda bu su, şebeke hattına verilecek. Ayrıca Gümrük ve Turizm İşletmeleri’ne gelen sudan Hamzabeyli Köyü’ne su verilmesi de söz konusu. 

“Çömlekakpınar ve Çömlekköy Köyün Dalgıç Pompaları Yenileniyor”
Çömlekakpınar ve Çömlekköy Köyün dalgıç pompaları ufak geldiği için büyük dalgıç pompaları alındı. Ayrıca Dalgıç pompaları yukarından aşağıya doğru indirilecek.

“Halkımızı Tasarruflu Su Kullanmaya Davet Ediyoruz.”
Kış ve ilkbahar mevsiminin kurak geçmesi ve buna bağlı olarak bağ ve bahçelerdeki sulamalarda içme suyunun kullanılması özellikle köylerimizde su sıkıntısı ortaya çıkartıyor. Kış aylarında yeterli miktarlarda kar yağmamasından dolayı kaynaklarda azalma var. Vatandaşlarımızı özellikle bağ ve bahçe sulamalarında tasarruflu su kullanmalarına davet ediyoruz.”

Yaşan kuraklıklardan dolayı çiftçilerimizin su sıkıntılarını gidermek için her zaman bizlere destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Edirne Valimiz Ekrem CANALP’e bizlerle birlikte köylülerimizi ziyaret edip, taleplerimizi alan AK Parti İl Başkanımız Belgin İBA, AK Parti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal ve AK Parti Lalapaşa İlçe Başkanımız Erhan AYYILDIZ’a, Lalapaşa Kaymakamımız Mehmet Çağatay ÇAKAL’a şahsım ve ilçem adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

HABER MERKEZİ

Bu haber (588) defa okundu.

AK Parti Heyeti’nden Vali Canalp’e ziyaret

Geniş kapsamlı ‘Korona’ denetimi

Edirne’de Korona Önlemleri Arttırıldı

“Bu proje canlı sağlığını tehdit ediyor”

“Bu proje canlı sağlığını tehdit ediyor”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
“KADIN İNSANDIR, BİZ ERKEKLER İSE İNSANOĞLU”
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Edirne'de Kovid-19 tedbirleri

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 81 İLİN TEK KADIN İL BAŞKANI BELGİN İBA İLE GÖRÜŞTÜ

Mehteran konseri, vatandaşlardan ilgi gördü

Çeltikte Korkutan manzara

Trakya'da Bayram Namazı coşkusu

Kamp alanı doldu taştı

İşe giderken kaza yaptılar

Edirneli ciğerciler "çifte bayram" yaşadı

Trafik ekiplerinden "drone" destekli kontrol

AK PARTİ’DEN SOSYAL MESAFELİ BAYRAMLAŞMA

Yeni Mahsule 100 litre akaryakıt

AK Parti Süloğlu İlçe Başkanlığına Veli Çolak atandı

"Koronaya Karşı Kantaron Otu"

Kovid-19 hastaları yaşadıklarını anlattı

Yatırım için altın, düğünler için altın kaplama tercih ediliyor

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir