EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 10 Temmuz 2020 Cuma, 23:25
"Etkinlik düzenleyemesek de kalbimiz ve dualarımızla anacağız"
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, Kovid-19 pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle 15 Temmuz tarihinde Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor İlçesi Çukurkuyu Beldesinde bulunan kabri başında düzenledikleri anma törenini bu yıl gerçekleştiremeyecek olsalar da dualarla anacaklarını söyledi.

15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nın adının Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı olarak değiştirilmesi kararında önerisi ve katkısı olanlara teşekkür eden Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş, dernek ve genel merkez olarak 100 şube ile birlikte her yıl düzenledikleri anma törenini Kovid-19 önlemleri nedeniyle gerçekleştiremeyeceklerini söyledi.

"Türk milletinin hafızasından silinmeyecek kara bir gün"

15 Temmuz 2016 tarihinin, Türk Milletinin hafızasından uzun süre silinmeyecek kara bir gün olarak tarihteki yerini aldığını söyleyen Bildiş; "Yıllar boyu sinsi oyunlarla devletin her kademesine ve kurumuna yerleşmiş ihanet şebekesi, açıkça Türk Milletinin bağımsızlığına ve Cumhuriyetine kastetme cüretini göstererek, kendi halkına silah doğrultmuştur. 15 Temmuz hain darbe girişimi, Türk halkının bütün kurumlarıyla darbecilere geçit vermeyen örnek direnişi vehep birlikte demokrasiye sahip çıkma refleksi ile başarısızlığa uğratılmıştır. Darbenin başarısızlığa uğratılmasında en büyük etkenlerden birisi de; her kuruma olduğu gibi ordumuz içerisine de sızmış darbecilere geçit vermeyen, kahramanca karşı koyan ve devletine sonuna kadar bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri personeli olmuştur.  Askerimiz, polisimiz, devlet kurumlarımız ve halkımızın tek yürek olması ile bu oyun bozulmuştur. Zaman içerisinde iyice görülmüştür ki; bu ihanet yıllar öncesinden başlamış, çocuklarımızın bin bir emekle girdiği sınavlardan tutun da, işe girme ve terfilerinde bile kul hakkı gözetmeksizin her türlü oyunlar oynanmış, devletine isyan edecek hainler hak etmediği konumlara yerleştirilmiştir. Darbenin başarılı olması durumunda milletimizin nasıl bir felakete sürüklenmek istendiği de darbecilerin kimliği ortaya çıktıkça çok daha iyi anlaşılmıştır" ifadelerine yer verdi.

“Bir felaketin kenarından dönülmüştür”

                Şüphesiz ki hain darbe girişiminin seyrini değiştiren, başarısızlığa uğramasında en büyük rolü oynayan ve meslektaşı olmaktan büyük gurur duyduğu Şehit Astsubay Ömer Halisdemir olduğunun altını çizen Bildiş;  “Astsubayımız daha darbenin ilk saatlerinde, kalkışmanın seyri açısından en kritik merkezlerden birisi olan Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargâhının işgalinin vahim sonuçlarını önceden görmüş, aldığı emri uygulamakta en ufak bir tereddüt göstermeden ve arkasında bırakacaklarını düşünmeden bir askere yakışır şekilde vakur adımlarla şehadete yürümüştür. Astsubay Halisdemir’in sıktığı kurşun ihanetin alnında patlamış ve bütün oyunlar bozulmuştur. Bütün bunlar yaşanırken başka yerlerde birçok kahraman da üzerlerine düşen görevleri hakkıyla yerine getirmiş, bir kısmı da şehit olmuştur. Bu sayede milletçe gelecekte telafisi zor bir felaketin kenarından dönülmüştür” ifadelerine yer verdi.

“Bu tür kalkışmaların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz”

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir adının Edirne’de bir parka verilerek hatırasının yaşatılmasında önerisi ve katkısı olan Edirne belediye başkanı, meclis üyelerine teşekkür eden TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın Bildiş; “Bütün temennimiz bu tür kalkışmaların artık tarihin sayfalarında kalarak bir daha tekrarlanmaması, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalmasıdır. Tarihte Türk adı var olduğu günden bu güne; vatan, bayrak ve bağımsızlığımız uğruna şehadete ulaşmış bütün kahramanlarımızı ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Özlem Ceylan

Bu haber (1613) defa okundu.

Kongreler kaldığı yerden devam ediyor

Edirne’ye Fatih Müzesi

 “Karantinaya alınmış bir ilçe ya da köy yok!”

Bulgaristan’ın Türkiye sınırında orman yangını çıktı

AK Parti Heyeti’nden Demokrat Parti’ye ziyaret
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
'O Tokat Sizi Akıllandıracak'
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Edirne'de Kovid-19 tedbirleri

Çeltikte Korkutan manzara

İşe giderken kaza yaptılar

Kamp alanı doldu taştı

Yatırım için altın, düğünler için altın kaplama tercih ediliyor

Edirneli ciğerciler "çifte bayram" yaşadı

Yeni Mahsule 100 litre akaryakıt

Kovid-19 hastaları yaşadıklarını anlattı

"Koronaya Karşı Kantaron Otu"

Trafik ekiplerinden "drone" destekli kontrol

AK Parti Süloğlu İlçe Başkanlığına Veli Çolak atandı

Bulgaristan’ın Türkiye sınırında orman yangını çıktı

Patatesler yola saçıldı

Edirne’de Korona Önlemleri Arttırıldı

Bin 671 kurban derisi topladı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir