EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 10 Temmuz 2020 Cuma, 16:23
Edirne’ye ‘Güvenli Turizm Sertifikası’
Edirne Hilly Hotel, koronavirüsle mücadelede aldığı önlemlerden dolayı ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almaya hak kazandı. “Konaklama tesisleri ve tesisler bünyesinde yer alan yeme ve içme ünitelerinde pandemi süresince uygulanacak COVID- 19 ve hijyen uygulamaları değerlendirme kriterlerini” yerine getiren Hilly Hotel, sertifikayı almaya hak kazanan kentin ilk konaklama işletmesi oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı çerçevesinde yayımladığı “Konaklama tesisleri ve tesisler bünyesinde yer alan yeme ve içme ünitelerinde pandemi süresince uygulanacak COVID- 19 ve hijyen uygulamaları değerlendirme kriterlerini” yerine getirdiği için Güvenli Turizm Sertifikası’nı almaya hak kazanan ilk konaklama işletmesi Hilly Hotel oldu.

"İlk günden itibaren tüm kuralları dikkatle takip ettik"

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İl Hıfzıssıhha Kurulu ’nun ilettiği önlemlerin tamamını, ülkemizde salgın hastalığın ortaya çıktığı ilk günden itibaren, dikkatle takip ederek yerine getirdiklerini aktaran Hotel sahibi Teyfik Tuzcu; “RoyalCert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. bu konudaki çözüm ortağımız oldu.Hazırlık sürecinde ve denetimlerde özveri ile çalışan otel müdürümüze ve tüm ekibimize çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

Alınan önlemlerle ilgili bilgi veren işletme sahibi Teyfik Tuzcu, tesisteki tüm departmanların ayrı ayrı Covid-19 Hijyen Protokolü’ne sahip olduğunu ve tüm ortak alanlarda olası yığılmaları önleyen sosyal mesafe düzenlemeleri yaptıklarını söyledi.

"İç Denetim Ekibi’ oluşturduk"

Tesis içinde oluşturdukları bir ‘’İç Denetim Ekibi’ olduğunu belirten Tuzcu; "Bu protokole istinaden periyodik izleme formları ve kontrol listeleri, iç denetim ekibimiz tarafından periyodik olarak denetlenip kayıt altına alıyor ve bu kayıtlar belirli periyotlarla doğrulamaya tabi tutuluyor. Böylece kayıt sistematiğini etkin bir şekilde kullanmış oluyoruz’’ dedi.

"Şüpheli bir durum olursa İzolasyon Odası'na yönlendireceğiz"

Hotele giriş yapan misafirleri iki giriş noktasında yer alan hijyen paspasları ile karşıladıklarını söyleyen Tuzcu;  "Sonrasında yine girişlerde bulunan Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerin bulunduğu dezenfeksiyon stantlarımızdan el dezenfektanı, ücretsiz maske ve eldiven temin edebiliyorlar. Misafirlerimiz, temassız kimlik okuyucumuz ve temassız pos cihazlarımız ile Check-in işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu uygulamalarımız sayesinde teması en aza indirmiş oluyoruz. Böylece hem hijyen hem de misafir memnuniyeti en üst seviyede oluyor. Giriş işlemleri sırasında yine temassız bir şekilde misafirlerimizin ateş ölçümlerini yapıp, 14 gün içinde herhangi bir vakayla karşılaşıp karşılaşmadığı, daha önce nerelere seyahat ettiği gibi birtakım soruların olduğu taahhütname doldurtuyor ve imzalatıyoruz. Çok şükür henüz başımıza gelmedi fakat olası bir yüksek ateş tespit ettiğimizde veya şüpheli olduğuna inandığımız misafirimiz olması durumunda, özel ekipmanlar ile donattığımız‘İzolasyon Odasına’ yönlendireceğiz. Burada kendilerini sağlık ekipleri gelene kadar misafir edip, yine kendimizin tasarlayıp denetmenimizin de onayladığı ‘Acil Durum Protokolümüzü ve Tahliye Sonrası Temizlik Protokolümüzü’ uygulayacağız.’’ ifadelerine yer verdi.

"Sağlık için, temassız işlemlere özen gösteriyoruz"

Sadece konaklayan misafirlere yönelik önlemlerin olmadığını vurgulayan işletme sahibi Tuzcu; "Otelimizde aynı zamanda bir restoranımız da bulunmakta. Mutfağımızda da gerekli Gıda girdi-kabul, işleme ve servis-sunum proses basamaklarına istinaden ‘’Gıda Güvenliği ve Mutfak Temizlik Protokolleri’’ mevcut. Aynı şekilde ‘’İç Denetim Ekibimiz’’ bu uygulamaları denetleyip periyodik olarak kayıt altına alıyor. Böylece hem kendimizi denetliyoruz hem de bu denetleme faaliyetine istinaden gerekli hallerde uygun aksiyonları alabiliyoruz. Örnek verecek olursak, “karekodlu menü” uygulaması iletümrestoran menülerini kaldırdık. Artık misafirlerimiz, akıllı telefonlar aracılığı ile karekod okutarak menülerimize rahatça ulaşabiliyor ve sipariş verebiliyorlar’’ şeklinde açıklamada bulundu.

"Gereken tüm önlemleri titizlikle uygulamaya devam edeceğiz"

Denetimlerin periyodik şekilde gerçekleştirileceğini dile getiren Teyfik Tuzcu; "’Tesisler için ‘'bu sertifikayı aldık bitti' diye bir durum söz konusu değil. Edirne bölgesinde bu sertifikayı alan ilk otel biziz, denetimden bir sonraki aşamada gizli müşteri uygulamaları var, tesise gelip habersizce konaklama yapacaklar. Bizi değerlendirip sonrasında raporlama yapacaklar. Dolayısıyla az önce bir kısmını anlattığım, belge almadan önce oluşturduğumuz üst seviye hijyen standartlarının adaptasyon ve doğrulamalarını etkin bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Sağlık bakanlığınca vurgulanan” Koronavirüs alacağınız önlemlerden güçlü değildir” düşüncesine inanarak uygulamaya devam edeceğiz. Hilly Hotel ekibi olarak otelimizde konaklayan misafirlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza güvenli bir ortam sağlamak için gereken tüm önlemleri titizlikle uygulayacağız" ifadelerine yer verdi.

Özlem Ceylan

 

 

Bu haber (1197) defa okundu.

Kongreler kaldığı yerden devam ediyor

Edirne’ye Fatih Müzesi

 “Karantinaya alınmış bir ilçe ya da köy yok!”

Bulgaristan’ın Türkiye sınırında orman yangını çıktı

AK Parti Heyeti’nden Demokrat Parti’ye ziyaret
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
'O Tokat Sizi Akıllandıracak'
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Edirne'de Kovid-19 tedbirleri

Çeltikte Korkutan manzara

İşe giderken kaza yaptılar

Kamp alanı doldu taştı

Yatırım için altın, düğünler için altın kaplama tercih ediliyor

Edirneli ciğerciler "çifte bayram" yaşadı

Yeni Mahsule 100 litre akaryakıt

Kovid-19 hastaları yaşadıklarını anlattı

Bulgaristan’ın Türkiye sınırında orman yangını çıktı

"Koronaya Karşı Kantaron Otu"

Trafik ekiplerinden "drone" destekli kontrol

AK Parti Süloğlu İlçe Başkanlığına Veli Çolak atandı

Patatesler yola saçıldı

Edirne’de Korona Önlemleri Arttırıldı

8 saat süreyle kapatılacak!

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir