EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 25 Mart 2020 Çarşamba, 07:02
TEMAD'tan üyelerine 'Evde Kal' çağrısı
Koronavirüs vakasının Türkiye'de görülmesinin ardından vatandaşlar evlerine çekildi. Evlerde canı sıkılanlar kitap okuyarak sohbet ederek ve çeşitli aktivitelerle günleri geçiriyor. Bu kapsamda Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş, TEMAD üyelerine 'Evde Kal' çağrısında bulunarak; dernek binasının yönetmelikler gereği kapalı dahi olsa, yönetim olarak 65 yaş üstü üyelerin yardımına hazır olduklarını belirtti.

"Her zaman sorumluluklarımızın bilincinde olduk"

Eğitimli bireylerden oluşan, sorumluluklarının bilincinde olan asker ve asker aileleri olduklarını gururla söyleyen Bildiş;  "Asker, emekli de olsa disiplinlidir ve kuralları vardır. Zorlukları kolay göğüsler ve asla pes etmez. İçinde bulunduğumuz bu zor süreci de bu disiplinli yapımızla kurallara harfiyen uyarak atlatacağımızdan eminiz. Kendimizi korumanın yanında, çevremize de olan sorumluluklarımızın hepimiz farkındayız" dedi.

"Bu zorlu süreç geçene kadar kurallara uymalıyız"

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş,üyelerden Devlet kurumlarının ve mahalli otoritelerin yönetmelik ve duyurularına harfiyen uymaya özen göstermelerini, 65 yaş üstünün sokağa çıkmaması kuralını hiç bir gerekçe ile ihlal etmemelerini,

İhtiyacı olan ve yardım edecek yakını olmayan üyelerin İçişleri Bakanlığı'nın yönetmeliklerine uygun olarak 112, 155 ve 156'yı arayarak ihtiyaçlarını bildirmelerini istediklerini ifade etti.

Yönetmelik gereği dernek binasının kapalı olduğunu belirten Bildiş,Yönetim olarak her daim hizmete ve yardıma hazır olduklarını aktardı.

"Kişisel temastan kaçınıyoruz"

Virüsün yayılmasına sebep olmamak ve yaşlı üyeleri riske atmamak amacıyla kişisel temas ve görüşmeleri mümkün olduğu kadar kısıtlamaya çalıştıklarını vurgulayan Bildiş; "Yine de bizlerin yardımına ihtiyaç duymanız durumunda Yönetim Kurulumuzu iletişim numaralarından arayarak bilgilendirmenizi özellikle rica ediyoruz. Kurallara riayet ettiğimizde bu sıkıntılı günler en az zararla mutlaka geçecektir. Ancak, yapacağımız her hata ve kural ihlalinin virüsün yayılmasına ve kontrolünün zorlaşmasına sebep olacağı gibi, salgın riski geçtikten sonra da bizlerde ve sevdiklerimizde telafisi mümkün olmayan hasarlar bırakabileceğini asla unutmayalım" ifadelerine yer verdi.

"Lütfen kurallara uyalım ve evde kalalım"

Dünyada uğruna savaşılan her şeyin bir anda anlamsız kalıverdiğini belirten Bildiş; "Suriye, İdlib, Edirne' de ki mülteciler, Libya ve daha niceleri bırakın konuşulmayı, kimsenin aklına bile gelmez oldu, Kahveyi Starbucks'ta mı yoksa Kahve Diyarı'nda mı içmenin daha havalı olacağının bir anlamı kalmadı, bir birini ölümüne seven insanlar bırakın sarılıp öpüşmeyi, elini tutamaz, tokalaşamaz oldu, dedeler, nineler sokaktan gelen torununu bırakın içine çeke çeke öpüp koklamayı, torunundan kaçar oldu, bu zor dönemden öncesinde nasıl ailece hep birlikte mutlu ve güçlü isek, el ele vererek bu zor günleri de atlatıp yine eski günlerimize sağlıklı ve eksiksiz girmek umuduyla. Lütfen kurallara uyalım ve evde kalalım" şeklinde açıklamada bulundu.

Özlem Ceylan

Bu haber (610) defa okundu.

Öğrenciler maskelerini tasarladı

Edirne'ye özgü tanıtım dergisi

Denetimler sıklaştırıldı

Maske denetiminde polise mukavemet!

Vatandaşlar uygulamadan memnun
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
Dünya Savaşmayı Türkiye'den Öğreniyor
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Toplu korona aracı…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MÜEZZİNOĞLU KÖPRÜSÜ İÇİN TALİMAT VERDİ

ÖNLEMLER LAFTA KALDI…

HASTANELER, BU HASTALIKLA BİRLİKTE DAHA ÇOK KARIŞACAK

Piknikçiler gitti, çöp dağları kaldı

Edirne'de iki otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

Edirne bu dönemde turizmin parlayan yıldızı

Güzellik merkezinde bakım yaptırdıktan sonra yüzünde yanıklar oluşan kişi polise başvurdu

Edirne'de bir köyde Kovid-19 tedbirleri artırıldı

"19 Eylül Onur ve Şeref Günüdür"

"Nisana göre daha fazla Kovid-19 hastası var"

AFAD GÖNÜLLÜLÜK SİSTEMİNDE SINAV ZAMANI

Edirne esnafı günlük Kovid-19 denetiminden memnun

Kırklareli Valisi Osman Bilgin: "Tarihini unutan milletler, devlet gelecek inşa edemezler asla"

TED EDİRNE KOLEJİ'NDEN BİR BAŞARI DAHA

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir