EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 20 Şubat 2020 Perşembe, 08:06
Vakıflar haftasına ‘İndirim Günleri’ önerisi
Edirne Ticaret İl Müdürü ve Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mahmut Altun, Tarihi Arasta Çarşısı esnaflarını ziyaret etti. Ticaret İl Müdürü Altun, vakıflar haftasını fırsata çevirip ‘Vakıflar Haftası İndirim Günleri’ düzenlemeleri konusunda öneride bulundu.

Tarihi Arasta Çarşısı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Bayrak, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Selimiye Arastası esnafları geleneği bozmadan dükkânlarının kapısını yine bereket duası ile açtı. Yapılan duanın ardından esnaflarla bir araya gelen Ticaret İl Müdürü Altun ve Çarşı Başkanı Bayrak, ticarette dikkat edilmesi gereken noktalar ve fiyat etiketleri konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

“Ticarette düştüğüne değil, nasıl koşacağına bakacaksın”

İşlerin arttırılması konusunda farklı çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayan Altun; “Vakıflar Haftasını fırsata çevirebiliriz. Vakıflara ait iş yerlerinde ‘vakıflar haftası indirim günleri’ adı altında bir kampanya düzenlenebilir. 1 hafta boyunca bu şekilde bir farklılık yapılırsa müşterilerin dikkatini çekebiliriz. Osmanlı’dan günümüze kadar gelen tarihi çarşılarda değişik bir kampanya yapılmış olur. Ticarette düştüğüne değil, nasıl koşacağına bakacaksın” dedi.

“Toplam 9 bin 151 esnaf var”

5 bin 518 Esnaf Odası’na, 3 bin 633 tane de Ticaret Sanayi Odası’na kayıtlı olmak üzere Edirne merkezde 9 bin 151 esnaf olduğunu aktaran Altun; “Bu esnaf sayısı nüfusa göre fazla. E-ticaret uygulaması yaygınlaştığı için vatandaşlar artık internet üzerinden alışveriş yapmaya başladı. Esnaflarımız da E-Ticaret uygulamasına alışarak kullanmaya başlamalıdır. Fiyatlarda regülasyona gidilirse daha iyi olur diye düşünüyorum. İnternet üzerinden alışveriş yaptıkları zaman 14 gün içerisinde cayma hakları olduğu için cazip kılıyor.  İş yerinden aldığı bir üründe bir hata defo yoksa onu değiştiremiyorlar” dedi.

“Bir kişinin yaptığı hata herkesi etkileyebiliyor”

Fiyat etiketlerinde sıkıntılarla karşılaştıklarını belirten Altun; “ Bazı esnaflar etiketlere sadece 5 ve ya 10 yazmış. Bu da belirsizliği beraberinde getiriyor. Yunan vatandaş geldiğinde Euro, Bulgar vatandaş gelirse Leva diyenler olduğu şikâyetleri var. Bu da sıkıntılı bir durum ortaya çıkarıyor. Gerçek değeri ile etiket değeri birbirine uymuyor. Bu da işini layıkıyla yapan esnafları da kötü etkileyebiliyor. Çarşı esnafları olarak bunun gibi noktalara da dikkat edilmesi gerekiyor. Çarşı başkanları zaman zaman bir araya gelerek esnaflarla toplantılar yapmalıdır. Bazen bir kişinin yaptığı hata herkesi etkileyebiliyor” dedi.

Tüketicinin ve üreticinin hakları konusunda esnaflara bilgi veren Altun, Edirne Ticaret İl Müdürlüğü olarak 7 gün 24 saat boyunca esnaflar için hizmet sunmaya hazır olduklarını belirtti. Tarihi Arasta Çarşısı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Bayrak, Vakıf Haftası İndirim Günleri fikrini desteklediğini ve bu konuda esnaflarla bir araya gelerek çalışmalar yapacaklarını söyledi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda esnaflara yönelik düzenlenen ücretsiz eğitimler olduğunu ifade eden Altun, bu eğitimleri Vali Ekrem Canalp’in büyük destek verdiğini ve tüm esnafların faydalanmasını istediklerini belirtti.

Özlem Ceylan-Dilek Kızılkan

Bu haber (1109) defa okundu.

BAŞKAN İBA, MECLİS ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

TÜRK TARIMINA 10 YENİ ÇELTİK ÇEŞİDİ EKLENDİ

İlçe Özel İdareleri kapatılmıyor

Kırkpınar alınacak karara göre Eylül Ayı’nda yapılabilir

Salgında Bakkala Olan Güven Arttı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
Hala Fırsatımız Varken
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Edirne’de yeni bir işyeri açıldı

Edirneli Esnafı Umutlandıran Haber

Damat Korucu'ya formalı jest

10 suçtan kaydı bulunuyordu

Türkiye’de normalleşme sürecinde ilk fuar açılışı yapıldı

Çareyi derede buldular

1 Temmuz İtibariyle Yasaklandı!

Vali Canalp'e "Karantina/Lockdown" adlı fotoğraf albümü

“Proje tanıtıma ve kadın istihdamına katkı sağlayacak”

Uzmanından sıcak hava uyarısı!

Edirne sahillerinde uğur böceği yoğunluğu

Düşük faizli kredi konuta zam olarak yansıdı!

"Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi" tırı Edirne'ye gelecek

Edirne Rotary Kulübü’nde ‘Polat’ Dönemi

Proje ile Ergene Yeniden Hayat Bulacak

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir