EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 14 Şubat 2020 Cuma, 07:00
EDİRNE BEBEĞİ İLGİ GÖRÜYOR
Edirne Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Birimlerinde “Sıfır Atık Projesi “ kapsamında tamamen doğal ürünlerden organik bebekler üretiliyor. İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığında açılan meslek edindirme kurslarında üretilen bebekler kursiyerlerin ev ekonomisine katkıda bulunuyor.

Edirne Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Birimlerinde “Sıfır Atık Projesi “ kapsamında tamamen doğal ürünlerden organik bebekler üretiliyor.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ve İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam kentteki esnafları dolaşarak işletmelerinde satılması için üretilen Edirne bebeklerinin tanıtımını yaptı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, “Buradaki amacımız annelerimizin, kadınlarımızın kimseye muhtaç olmadan ekonomik özgürlüklerini kazanabilmeleri bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu süreçte bizler üretici konumunda olan kursiyerlerimiz ile esnafımız arasında köprü vazifesi kurarak daha geniş kitlelere ve daha büyük pazarlara ulaşmak istiyoruz.” Dedi.

“Daha büyük pazarlara ulaşmak istiyoruz”

Kursiyerler tarafından doğal ürünlerden üretilen organik bebeklerin çok fazla ilgi gördüğünü dile getiren Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, kadınların ev ekonomisine katkıda bulunduğunu ifade etti.

Dar gelirli kadınlara yönelik İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği sonucunda meslek edindirme kurslarında üretilen ve büyük ilgi gören bebeklerin daha büyük pazarlara ve daha büyük kitlelere ulaşması için kentte bulunan esnafları ziyaret ettiklerini dile getiren Özbaş, “Buradaki amacımız annelerimizin, kadınlarımızın kimseye muhtaç olmadan ekonomik özgürlüklerini kazanabilmeleri bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu kurslarda üretilen ürünlerin pazarlanması da kursiyerlerin ve aile bütçelerine katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bu süreçte bizler üretici konumunda olan kursiyerlerimiz ile esnafımız arasında köprü vazifesi kurarak daha geniş kitlelere ve daha büyük pazarlara ulaşmak istiyoruz.”  Dedi.

“Son teknoloji tekstil ürünlerine sahibiz”

Tekstil ve hediyelik eşya üretimi konusunda Edirne Valisi Ekrem Canalp sayesinde son teknoloji ürünü cihaz ve makinelere sahip olduklarını belirten Özbaş, “Bu imkânları özellikle de kadınlarımızın hayat standardını yükseltmekte kullanmak istiyoruz. Kurslarımızı bitiren kadınlarımızın tekstil fabrikasında hemen işe başlaması evinde bir şeyler üretip pazarlayabilmesi aile bütçesine katkı sağlaması bizi son derece memnun ediyor. Siparişleri aldığımız gibi Cuma pazarında bize tahsis edilen alanda satış da yapabiliyorlar. Tekstil alanında olduğu gibi Edirne bebekleri konusunda da kursiyerlerimiz çok iddialılar. Tekstil alanında firmalara fason üretim konusunda da çalışmalar yapıldı.” Şeklinde konuştu.

“Edirne pehlivanı üreteceğiz”

Özbaş, Edirne bebeği yanında Edirne pehlivanı da üretmeye başlayacaklarını belirterek, “Üretilen bebekler sıfır atık projesi kapsamında çocuklarımız bu sayede plastik ürünlerden uzak durdukları gibi tamamen organik ürünlerle oynuyorlar. Üstelik plastik ürünlere oranla da daha ekonomik ve sağlıklı. Ayrıca Edirne’ye özgü Tarihi Kırkpınar’ın tanıtımı yapılmış olacak ve de bir hatıra olarak diğer şehirlerde yer alacak.” İfadelerini kullandı.

Burcu Temel

Bu haber (980) defa okundu.

Balkanlarda faliyet gösteren STK'lar Edirne'de buluştu

"Akşener bu açıklamalara ne cevap verecek"

Taraftarlar arasında gerginlik yaşandı

Edirne Sarayı'nın kapı duvarı gün yüzüne çıkarılıyor

"Elektronik sigaraya bağlı öldürücü bir akciğer hastalığı tanımlandı"
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Otomobil sitenin bahçesine devrildi

Kazan Köprüsü,geleceğe aktarılıyor. 

Su sayaçlarını çalan şüpheli tutuklandı

‘ZİMMET’ İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

Tırla çarpışan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti. 

Kırklareli Üniversitesi ev sahipliği yapıyor

26 Şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Milyonluk vurgun

Vakıflar haftasına ‘İndirim Günleri’ önerisi

MOR VE ZERDEÇALLI EKMEĞİ SEVDİK

ÇAKIROĞLU VEFATININ 5'İNCİ YILINDA EDİRNE'DE ANILDI

‘Melek Anne’ hizmete girdi  

Teke Deresi'nin rengi değişti

Balkan Türkleri Edirne'de Buluştu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir