EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 13 Şubat 2020 Perşembe, 07:35
'Emeğim Sensin' projesi hayata geçti
Edirne'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Halk Eğitim Merkezi Kurs Merkezi'nde ortaklaşa gerçekleştirilen projede eğitim alan kursiyerler 'Emeğim Sensin' projesiyle yaptıkları ürünleri Alipaşa Çarşısı'nda satarak ev ekonomisine katkı sağlayacak.

Edirne'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Halk Eğitim Merkezi Kurs Merkezi'nde ortaklaşa gerçekleştirilen projede eğitim alan kursiyerler 'Emeğim Sensin' projesiyle yaptıkları ürünleri Alipaşa Çarşısı'nda satarak ev ekonomisine katkı sağlayacak.

Edirne Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Halk Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen projeyle birlikte kursiyerler ev ekonomisine katkı sağlayacak. Kursiyerlerin yaptıkları ürünlere esnafın ilgi gösterdiğini belirten Edirne Tarihi Alipaşa Çarşısı Esnaf Dernek Başkanı Yılmaz Sanış; "Kursiyerlerin ürünleri gerçekten inanılmaz derecede talep gördü. Edirne'de bu hediyelik eşya sektöründe bir farkındalık yaratacak. Edirne'ye özgü ürünlerin yanı sıra magnet, cüzdan gibi hediyelik eşyalar var. Su kabağından abajur bile yapmışlar. Buraya gelen insanların ilgisini çekecek birçok ürün var." Dedi.

"Esnaf ve Kursiyerler Bir Araya Geldi"

Edirne'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Halk Eğitim Merkezi Kurs Merkezi'nde ortaklaşa gerçekleştirilen projede eğitim alan kursiyerler 'Emeğim Sensin' projesiyle yaptıkları ürünleri Alipaşa Çarşısı'nda satarak ev ekonomisine katkı sağlayacak. Esnaflarla kursiyerin bir araya geldiği proje hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Tarihi Alipaşa Çarşısı Esnaf Dernek Başkanı Yılmaz Sanış; "İl Milli Eğitim Müdürü ve Halk eğitim Müdürü çarşımızı gezerken kursiyerlerin ürünlerini çarşıda satmak istediklerini söylediler. Bizim piyasamızın da böyle bir şeye ihtiyacı vardı. Oturduk neler yapılabilir diye konuştuk. Esnafları, kursiyerlerle bir araya getirdik. Piyasada gelen ziyaretçi ne istiyorsa konuyla ilgili çalışmalarını yaptılar. Bir katalog bastırdılar. Ürünler gerçekten çok güzel." İfadelerini kullandı.

"Sektörde Bir Farkındalık Yaratacak"

Edirne'de hediyelik eşya sektöründe kursiyerlerin ürünlerinin farkındalık yaratacağını belirten Sanış; "Kursiyerlerin ürünleri gerçekten inanılmaz derecede talep gördü. Edirne'de bu hediyelik eşya sektöründe bir farkındalık yaratacak çünkü ürünler genelde şehir dışından geliyor. Edirne'de de yapılanlar var elbette ama çok az bir ürün kategorisi var. Edirne'ye özgü ürünlerin yanı sıra magnet, cüzdan gibi hediyelik eşyalar var. Su kabağından abajur bile yapmışlar. Buraya gelen insanların ilgisini çekecek birçok ürün var." Dedi.

"Edirne Üretecek Edirne Kazanacak"

Hem esnafın hem de kursiyerlerin kazanacağını söyleyen Sanış; "Burada esnafta kazanacak, kursiyerlerde kazanacak. En önemlisi ise Edirne üretecek ve Edirne kazanacak. Edirne üretecek ve tüm Türkiye'ye satacak. Gerçekten çok güzel bir proje oldu. Esnaflardan iyi bir talep geldi. Kursiyerlerin ürünlerini çarşımızda satmaktan esnafımızda bizde çok memnunuz. Bu tarz projeler inşallah daha fazla devam eder. Projeyi sahiplenen herkese çok teşekkür ediyorum." Şeklinde konuştu.

Ogün Kurkan

Bu haber (338) defa okundu.

Balkanlarda faliyet gösteren STK'lar Edirne'de buluştu

"Akşener bu açıklamalara ne cevap verecek"

Taraftarlar arasında gerginlik yaşandı

Edirne Sarayı'nın kapı duvarı gün yüzüne çıkarılıyor

"Elektronik sigaraya bağlı öldürücü bir akciğer hastalığı tanımlandı"
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Otomobil sitenin bahçesine devrildi

Kazan Köprüsü,geleceğe aktarılıyor. 

Su sayaçlarını çalan şüpheli tutuklandı

‘ZİMMET’ İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

Tırla çarpışan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti. 

Kırklareli Üniversitesi ev sahipliği yapıyor

26 Şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Milyonluk vurgun

Vakıflar haftasına ‘İndirim Günleri’ önerisi

MOR VE ZERDEÇALLI EKMEĞİ SEVDİK

ÇAKIROĞLU VEFATININ 5'İNCİ YILINDA EDİRNE'DE ANILDI

‘Melek Anne’ hizmete girdi  

Teke Deresi'nin rengi değişti

Balkan Türkleri Edirne'de Buluştu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir