EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 12 Şubat 2020 Çarşamba, 23:51
“Ücretsiz açılan eğitimlerden herkesin faydalanmasını istiyoruz”
Edirne Valiliği himayelerinde Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Esnaf Odaları Birliği(EDESOB) ile Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) işbirliğince ticari plakalı araç sürücülerine yönelik ‘ticarette hitabet ve öfke kontrolü’ konulu eğitim gerçekleştirildi. Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun yaptığı açıklamada; “Normalde bu eğitimlerin ücreti çok yüksek oluyor. Fırsat ayaklarına kadar gelmişken kaçırmamalarını ve ücretsiz açılan bu eğitimlerden faydalanmalarını istiyoruz” dedi.

Edirne Valiliği himayelerinde Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Esnaf Odaları Birliği(EDESOB) ile Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) işbirliğince ticari plakalı araç sürücülerine yönelik ‘ticarette hitabet ve öfke kontrolü’ konulu eğitim gerçekleştirildi. Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun yaptığı açıklamada; “Normalde bu eğitimlerin ücreti çok yüksek oluyor. Fırsat ayaklarına kadar gelmişken kaçırmamalarını ve ücretsiz açılan bu eğitimlerden faydalanmalarını istiyoruz” dedi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda iki gün boyunca devam eden eğitim yoğun katılımla gerçekleştirildi.

“Eğitimler devam edecek”

Edirne Valiliği himayelerinde Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün işbirliğinde esnaf, sanatkâr, tacir ve şoförlere yönelik verilen eğitimler devam ediyor.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Doç. Dr. Muharrem Özden ve Uzman Psikolog Semra Pehlivan sunum yaptı.

Verilen eğitimlerin çeşitli alanlarda olduğunu belirten Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun; “Geçtiğimiz hafta Uzunköprü’deki esnaflara ‘ticarette müşteri memnuniyeti odaklı satış teknikleri’ konusunda eğitim verdik. Bu eğitimler daha önce iletişim teknikleri olarak da verilmişti. Şimdi ise 2 gün boyunca ticari araç sürücülerine ‘hitabet ve öfke kontrolü’ konulu eğitim verdik. Bu eğitimleri 2020 yılının sonuna kadar sürdüreceğiz. Eğitimleri Valimiz Ekrem Canalp de destekliyor. Kurslarımız ücretsiz oluyor. Ticaret İl Müdürlüğü olarak odalarımızla görüşüp bu şekilde organizasyon yaparak eğitimleri sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ücretsiz olmasına rağmen yeteri kadar ilgi görmüyor”

Düzenlenen eğitimlerin ücretsiz olmasına rağmen yeteri kadar ilgi görmediğinden şikâyetçi olduklarını belirten Altun; “Merkezde binin üzerinde kayıtlı ticari araç sürücüsü var. Ancak açtığımız eğitime ilk gün 260, ikinci gün ise 130 kişi katılım sağladı. Bu eğitimlere yeteri kadar ilgi olmamasından büyük üzüntü duyuyoruz. Çünkü normalde bu eğitimlerin ücreti çok yüksek oluyor. Fırsat ayaklarına gelmişken kaçırmamalarını ve ücretsiz açılan bu eğitimlerden faydalanmalarını istiyoruz. Edirne’de hizmetin kaliteli olarak sunulması adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Şoförler araç sürerken neler yapması gerekiyor, ya da yolculara karşı tutumu nasıl olmalı ve öfkesini nasıl kontrol altına alacak. Bir esnaf ya da şoför müşteriye güven verecek şekilde olmalıdır. Verilen eğitimlerde bunları anlatıyoruz. Psikolog ve hitabet hocalarımız davranış, tutum, konuşma biçimi, karşılıklı iletişim ve giyim tarzı konusunda eğitimler veriyor. Trakya Üniversitesi Doç. Dr. Muharrem Özden ve Psikolog Semra Pehlivan yaptıkları sunumlarla tüm teknikleri en ince noktasına kadar anlattı” ifadelerine yer verdi.

“Olumsuz görüş bildiren yok”

Eğitimlerde sunumların yanında ikili görüşmeler de yaptıklarını dile getiren Altun, çeşitli örneklemelerle akılda kalacak bilgiler paylaştıklarını ve eğitimin sonunda memnuniyet konusunda form dağıtıldığını söyledi. Ticaret İl Müdürü Altun, memnuniyet konusunda doldurulan formlarda eğitime katılanların çok memnun kaldığını ve devamının gelmesini istediklerini belirttiklerini vurguladı.

Her işin başının eğitimden geçtiğinin altını çizen Altun; “Eğitimsiz bir toplum olmak istemiyoruz. Yaptığımız işte eğitimsiz isek, o işte uzun süre başarılı olamayız. O işi bırakmak zorunda kalabiliriz. Bunun için mal ve hizmet sunma konusunda eğitimler almamız gerekiyor” dedi.

Eğitimlere katılanlara katılım belgesi verildiğini dile getiren Edirne Ticaret İl Müdürü Altun, esnaf ve şoförlere ücretsiz olarak verilen eğitimlere katılmaları konusunda çağrıda bulundu.

Özlem Ceylan

 

 

 

Bu haber (1123) defa okundu.

Dezenfekte çalışmaları sürüyor

Sağlık çalışanları için gece gündüz demeden siperlik üretiyorlar

Bir maaşını bağışlayarak yardımda bulundu

"65 yaş ve üstü üyelerimizi tek tek arıyoruz"

AK Parti, il yönetim kurulu toplantısını video konferansla gerçekleştirdi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
Geçmişine Saygı Göster!
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

‘Korona’ Satışları Arttırdı

İŞKUR EDİRNE’DE 221 İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Umut yolculuğu sona erdi

Ekmekte Yeni Dönem Başladı

Eczanelerde ‘kapıda satış’ dönemi

Vali Canalp, sınırda görev yapan personele teşekkür etti

Kayıp kişinin cesedi bulundu

"Yapılan testler negatif çıktı"

Yüzlerce Yıllık Tarihi Çarşılar Salgın Nedeniyle Kapatıldı

Sığınmacılar tampon bölgeden ayrıldı

PATATESE VİRÜS ZAMMI

"Sigarayı bırakmak için en iyi zaman, bu zamandır" önerisi

BAKANLIKTAN PAZAR YERLERİNE KORONA AYARI

Edirne'de sürücüler mecbur kalmadıkça şehir dışına çıkmamaları konusunda uyarıldı

İş adamı Yazgan'dan koronavirüsle mücadelede örnek davranış

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir