EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 24 Ocak 2020 Cuma, 07:53
“Türkiye Kadın Girişimci Fiziki Networkü Toplantısı”
T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde ülkemiz ihracatının arttırılması vizyonuna ve kadın girişimcilerin ihracata yönelmelerine katkı sağlayacak şekilde, kadın girişimcilerimize yönelik fiziki bir network kurmak amacıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda  “Türkiye Kadın Girişimci Fiziki Networkü Toplantısı” düzenlendi.

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde ülkemiz ihracatının arttırılması vizyonuna ve kadın girişimcilerin ihracata yönelmelerine katkı sağlayacak şekilde, kadın girişimcilerimize yönelik fiziki bir network kurmak amacıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda  “Türkiye Kadın Girişimci Fiziki Networkü Toplantısı” düzenlendi.

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı Ticaret Uzmanlarından Zeynep Pekpak ve Yasemin Özak Coşkun’un sunumlarını gerçekleştirdiği toplantıya Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M. Emre Alp, TOBB Batı Marmara Bölge Temsilcisi - TOBB Edirne KGK İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan ve Kadın Girişimciler katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan TOBB Batı Marmara Bölge Temsilcisi - TOBB Edirne KGK İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan” Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın öncülüğünde İhracat Genel Müdürlüğü bünyesinde  kurulan Kadın Ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı tarafından, kadın ve genç girişimcilere ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, desteklerden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek amacıyla eğitimler  verilmektedir. Ayrıca eğitim programına ek olarak bir kadın girişimci fiziki network ağı oluşturmak amacıyla illerde kadın girişimciler ile buluşmalar gerçekleştirmektedirler.” dedi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ise konuşmasında  “2023 ihracat hedefleri kapsamında 2019 yılında da Ticaret Bakanlığımız başta olmak üzere TİM ile birlikte tüm İhracatçı Birlikleri, TOBB ile birlikte tüm Ticaret Odaları ve Borsaları gibi birçok kurum ülkemizde ihracatı artırmak için seferber oldu. Bunun sonucunda Türkiye çapında ihracatçı firma sayısı yüzde 9,3 artış kaydetti. TİM’in kayıtlarına göre tam 17 bin 544 firma ilk defa ihracata merhaba dedi. Amacımız; ihracat hedeflerine ulaşmada kadın ve gençlerimizin katkısının artırılmasıdır. Bu amaçla, T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı kuruldu ve çalışmalarına başladı. Bunun dışında Odamızda ücretsiz olarak nokta atışı ihracat hizmeti sunan dış ticaret istihbarat merkezi 2019 yılında faaliyete başladı. Faaliyete başladığı günden bu yana 20 firmaya birebir hizmet verdi ve Ocak 2020 yılı itibariyle çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda Kadın Girişimcilerimizi de ayrıcalıklı bir hizmet olan dış ticaret istihbarat merkezi hizmetlerimizden faydalanmaya davet ediyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Açılış konuşmalarının ardından T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı Ticaret Uzmanlarından Zeynep Pekpak ve Yasemin Özak Coşkun, Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı hakkında bilgilendirme yaparak Kadın Girişimci Fiziki Networkü, Export Akademi, Ulusal Kadın Girişimci Platformu, Melek Yatırımcı Ağı ve İhracat Devlet Destekleri hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Toplantı soru-cevap kısmı ile son buldu.

Haber Merkezi

Bu haber (257) defa okundu.

BAĞIŞIKLIĞINIZI BU YÖNTEMLE GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ

DENİZLERİN KURU FASULYESİ EL YAKIYOR

AKBULUT’TAN OSB VE BECAN AÇIKLAMASI

GENEL KURULLARA ‘KORONA’ ENGELİ

SALGIN ŞEHİTLERİ İÇİN YAPILAN ASIRLIK ÇEŞME
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
Dünya Savaşmayı Türkiye'den Öğreniyor
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
İĞRENİYORUZ...
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
ÇOK OKUNANLAR

Toplu korona aracı…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MÜEZZİNOĞLU KÖPRÜSÜ İÇİN TALİMAT VERDİ

ÖNLEMLER LAFTA KALDI…

HASTANELER, BU HASTALIKLA BİRLİKTE DAHA ÇOK KARIŞACAK

Piknikçiler gitti, çöp dağları kaldı

Edirne'de iki otomobilin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı

Edirne bu dönemde turizmin parlayan yıldızı

Güzellik merkezinde bakım yaptırdıktan sonra yüzünde yanıklar oluşan kişi polise başvurdu

Edirne'de bir köyde Kovid-19 tedbirleri artırıldı

"19 Eylül Onur ve Şeref Günüdür"

"Nisana göre daha fazla Kovid-19 hastası var"

AFAD GÖNÜLLÜLÜK SİSTEMİNDE SINAV ZAMANI

Edirne esnafı günlük Kovid-19 denetiminden memnun

Kırklareli Valisi Osman Bilgin: "Tarihini unutan milletler, devlet gelecek inşa edemezler asla"

“KADINLARIN EMEĞİ SİYASETE KURBAN GİTMESİN”

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir