EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 17 Ocak 2020 Cuma, 17:47
TED Edirne Koleji’nde ilk karne heyecanı
Bölgenin en büyük eğitim yatırımı olan Türk Eğitim Derneği (TED) Edirne Koleji Öğrencileri 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk karnesini aldı.

Bölgenin en büyük eğitim yatırımı olan Türk Eğitim Derneği (TED) Edirne Koleji Öğrencileri 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk karnesini aldı.

Farklı Heyecan

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona ererken, 90 yıllık TED tecrübesinin verdiği güçle öğrencileri geleceğe hazırlayan TED Edirne Koleji’nde karne heyecanı vardı. Cumhuriyet değerlerine bağlı, bilimle büyüyen, eğitimli ve donanımlı bireyler yetiştirme hedefiyle çıktığı yolda hızla ilerleyen TED Edirne Koleji’nde gerçekleştirilen etkinlikte 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk karneleri verildi. TED Edirne Kolejindeki ilk karne gününde renkli görüntüler oluştu.

Büyük Mutluluk

Öğretmenleri, öğrencilerine tek tek karnelerini ve başarı belgelerini dağıttı. Büyük mutluluk yaşayan öğrenciler, bu sevinçlerini, en az kendileri kadar heyecanlı olan aileleriyle paylaştı.

Sınıflarda yapılan karne dağıtımının ardından velilerin katılımıyla düzenlenen kapanış töreninde TED Edirne Koleji Kurucu Müdürü Arzu Aydın, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaparak öğrencilerin iyi bir tatil geçirmelerine yönelik dileklerini iletti. Arkadaşları ile vedalaşan öğrenciler ara tatil heyecanı ile okullarından ayrıldılar.

“Arkadaşlarımı ve okulumu çok özleyeceğim”

Karne alacağı için çok heyecanlı olduğunu dile getiren 3’üncü sınıf öğrencisi İdil Kıraz, “Benim tenis kursum var. Kursuma devam edeceğim. İstanbul’a gezmeye gideceğim. Arkadaşlarımı ve okulumu çok özleyeceğim. Tatilde ders çalışmaya devam etmeyi düşünüyorum. Onun dışında ödevlerimi yapacağım.” Şeklinde konuştu.

Karnesinin çok güzel geldiğini ve ödül olarak tatile Bursa’ya gideceğini söyleyen 3’üncü sınıf öğrencisi Mustafa Altındağ, “Tatilde, ders çalışacağım, kitap okuyacağım ve sürekli tekrar yapacağım. Okulumu, bütün arkadaşlarımı, öğretmenlerimi ve müdürümü çok özleyeceğim.” Dedi.

"Notlarım Giderek Yükseliyor"

Matematik derslerinin giderek yükseldiğini söyleyen 8'inci sınıf öğrencisi Umay Baş; "Bu 4 ay benim için çok güzel geçti. Akademik olarak ilk başlarda matematikte kötüydüm ama şuan aldığım eğitimler sonucunda notlarım yükseldi. Bunların TED kolejinde aldığım eğitimler sayesinde olduğunu düşünüyorum. Karne alacağım için oldukça heyecanlıyım. Tatilde de ders çalışmalarına az az devam edeceğim. Özellikle derslerden sonra kitap okumayı ihmal etmeyeceğim." Dedi.

“Tatilde bol bol dinleneceğim ve kitap okuyacağım”

TED Edirne Koleji’nde 4 ayın bilim dolu, eğlence dolu, sanat ve spor dolu geçtiğini ifade eden 7’inci sınıf öğrencisi Doruk Büyükgöze, “Zaten sürekli spor yapıyorum, basketbol oynuyorum, müzikle uğraşıyorum, bateri çalıyorum. 4 ay benim için çok eğlenceli geçti. Tatilde de bol bol dinleneceğim. Kitap okuyacağım, spor yapacağım, basketbol oynayacağım. Karne aldığım için çok heyecanlı değilim ama yine de bir heyecan var.” İfadelerini kullandı.

Tatilde bol bol derslerine çalışacağını söyleyen 7’inci sınıf öğrencisi Öykü Fırtın, “4 ay kendime yeni bilgiler katarak, sportif aktiviteler katarak, sosyal ve aktif bir şekilde geçti. Karne alacağım için ayrıca çok heyecanlıyım. Tatilde bol bol kitap okuyacağım. Dinlenip ailemle güzel vakitler geçirmek istiyorum.” Dedi.

Geçen seneye kadar ders çalışmayı sevmediğini söyleyen 8’inci sınıf öğrencisi Ali Yağız İba, TED Koleji’nde okumanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, matematik dersine karşı ilgisinin yükseldiğini belirtti.

“TED Koleji harika bir okul”

İlk karnelerini alacaklarından dolayı çok heyecanlı olduklarını söyleyen Velilerden Özlem İlimen, “TED Koleji harika bir okul. Biz okul seçerken çok dikkat etmiştik. Sosyal aktiviteler olsun, eğitimi olsun, öğretmenlerin deneyim ve tecrübesi olsun her şeyiyle çok iyi bir okul.” Dedi.

TED Koleji’nin Edirne’ye açılmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten Velilerden Murat İlimen, “Atatürkçü, laik, demokratik bir eğitimi çocuklara aşılıyorlar. Onun farkındalığı zaten var. Sosyal aktiviteler olsun, öğretmenlerin çocuklara yaklaşımları olsun çocukların hayatı boyunca dışarıdan alamayacakları eğitimi ve öğretimi öğretmenlerimiz aşılıyor. Okuldan çok memnunuz. Keşke herkesin imkanı olsa da herkes bu okulda okutabilse çocuğunu.” Açıklamalarında bulundu.

“TED Edirne Koleji öğrenciyi farklı bir yere koyuyor”

Edirne’de bundan önceki dönemde 2 yıl başka bir özel okulda olduklarını fakat buradaki gibi bir eğitim verilmediğini vurgulayan Velilerden Ata Akbulut, “Biz de çok heyecanlıydık. Nasıl olur diye düşünüyorduk. Geçen 4 ayda TED Edirne Koleji’nden çok memnunuz. İlgi, alaka, öğrenciye davranış süper. Hem eğitim anlamında hem de insani anlamda öğrenciyi farklı bir yere koyuyor. Anne baba olarak biz çok memnumuz.” Dedi.

Burcu Temel – Ogün Kurkan

 

Bu haber (954) defa okundu.

Balkanlarda faliyet gösteren STK'lar Edirne'de buluştu

"Akşener bu açıklamalara ne cevap verecek"

Taraftarlar arasında gerginlik yaşandı

Edirne Sarayı'nın kapı duvarı gün yüzüne çıkarılıyor

"Elektronik sigaraya bağlı öldürücü bir akciğer hastalığı tanımlandı"
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Otomobil sitenin bahçesine devrildi

Kazan Köprüsü,geleceğe aktarılıyor. 

Su sayaçlarını çalan şüpheli tutuklandı

‘ZİMMET’ İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

Tırla çarpışan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti. 

Kırklareli Üniversitesi ev sahipliği yapıyor

26 Şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Milyonluk vurgun

Vakıflar haftasına ‘İndirim Günleri’ önerisi

MOR VE ZERDEÇALLI EKMEĞİ SEVDİK

ÇAKIROĞLU VEFATININ 5'İNCİ YILINDA EDİRNE'DE ANILDI

‘Melek Anne’ hizmete girdi  

Teke Deresi'nin rengi değişti

Balkan Türkleri Edirne'de Buluştu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir