EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 12 Ocak 2020 Pazar, 20:30
Okul sıralarından hayallerin ötesine…
Bölgenin en büyük eğitim yatırımı olan Türk Eğitim Derneği (TED) Edirne Koleji tarafından 4-5-6-7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik okula kabul ve bursluluk sınavı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Bölgenin en büyük eğitim yatırımı olan Türk Eğitim Derneği (TED) Edirne Koleji tarafından 4-5-6-7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik okula kabul ve bursluluk sınavı yoğun katılımla gerçekleştirildi. TED Edirne Koleji’nde gerçekleşen bursluluk sınavına bin 470 öğrenci katıldı. TED Edirne Koleji Kurucu Müdürü Arzu Aydın yaptığı açıklamada, “Okul sıralarından hayallerinin ötesine yapacakları eğitim yolculuğunda çalışan üreten, liderlik ve sorumluluk duygusuna sahip TED geleneği ile yetişen gençler ve daha aydınlık yarınlar için Edirne’de yaktığımız 92 yıllık TED meşalesinin ışığından nice gençler yetiştirmenin heyecanı içerisindeyiz.” Dedi.

Duyurusu günler öncesinden yapılan TED Edirne Koleji okula kabul ve bursluluk sınavı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Komşu İllerden gelenlerinde olduğu sınavda veliler ve öğrenciler heyecanı birlikte yaşadı.

Okula kabul ve bursluluk sınavında 15 Türkçe, 15 Matematik, 15 Fen Bilimleri, 15 Sosyal Bilgiler ve 15 İngilizce sorusundan oluşan toplam 75 soru soruldu. Öğrencilere 120 dakika süre verildi.

6-7 ve 8’inci sınıflar sabah saat 9.30 ile 11.30 arasında 1’inci oturumda, 4 ve 5’inci sınıflar ise 1.30 ile 3.30 arasında 2’inci oturumda ter döktü.

Yoğun katılımın olduğu sınavda öğrenciler sınavdan yarım saat önce salonlara alındı. Öğrencilerin salon ve sıra numaralarını bulabilmeleri için TED Edirne Koleji görevlileri yardım etti. TED Koleji’ne girebilmek için ter döken öğrencilere salonlarda kurşun kalem, silgi ve su verildi. 120 dakika süren sınav esnasında veliler ise okulun kantininde çocuklarını bekledi. Ayrıca konferans salonunda velilere okulun tanıtım filmi izletildi.

“Yüksek oranla katılım bizi çok mutlu etti”

Gerçekleştirilen sınav hakkında açıklama yapan Türk Eğitim Derneği (TED) Kurucu Müdürü Arzu Aydın gösterilen yoğun ilgiden dolayı herkese teşekkür etti. Okula kabul ve bursluluk sınavına 4’üncü ve 8’inci sınıf düzeyinde bin 470 kişinin katılım sağladığını dile getiren Kurucu Müdür Aydın, lise kısmının 2020-2021 eğitim öğretim yılında açılacağı için 8’inci sınıf öğrencilerinin çok yoğun bir katılım sağladığını söyledi.

“2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında TED Edirne Koleji 9’uncu sınıf öğrencilerini de alacak”

Sınavı 2 oturumda gerçekleştirdiklerini ifade eden Kurucu Müdür Aydın, “Öğrenciler sabah 9.30 ile 11.30 arasında, öğlen ise 1.30 ile 3.30 arasında sınava girdiler. Çok heyecanlıyız. Okulumuzun 2’inci yılı olduğundan dolayı çok mutluyuz. Geçen seneden daha yüksek bir oranda katılım var. Bu da bizi mutlu ediyor. Öğrencilerimizin bizi tercih etme sebepleri arasında geçirdiğimiz 4 aydaki verimli sürecinde çok etkisi var. Çok keyifli, başarılı, mutlu bir 4 ay geçirdik.” Şeklinde konuştu.

1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Türk Eğitim Derneği’nin 40’ıncı okulu olan TED Edirne Koleji’nin öğrencilere sunduğu kampüs donanımı ve TED’e özgü bakanlık onaylı programları lise düzeyinde ulusak ve uluslararası sertifikalı programları ile Türkiye’de eğitimin kalitesinin arttırılmasına önderlik ettiğini dile getiren Kurucu Müdür Arzu Aydın, “2020-2021 Eğitim- Öğretim yılında Lise kısmı da açılacak olan TED Edirne Koleji 9’uncu sınıftan başlayarak kademeli olarak öğrenci alacak.” Dedi.

Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır”

Yapılan okula kabul ve bursluluk sınavının amacının yüksek puan alan öğrencilerin başarılarını burs vererek ödüllendirmek olduğunu vurgulayan Aydın, “Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Okul sıralarından hayallerinin ötesine yapacakları eğitim yolculuğunda çalışan üreten, teknolojiye hakim, yeniliklere açık, problem çözebilen, iletişime ve işbirliğine açık, inisiyatif alan, liderlik ve sorumluluk duygusuna sahip TED geleneği ile yetişen gençler ve daha aydınlık yarınlar için Edirne’de yaktığımız 92 yıllık TED meşalesinin ışığından nice gençler yetiştirmenin heyecanı içerisindeyiz.” açıklamalarında bulundu.

 “Güzel ve kaliteli eğitim her şeyden önemlidir”

Havanın soğuk olmasına rağmen yoğun ve coşkulu bir katılım olduğunu dile getiren velilerden Uğur Irmak,

 

“Bugün bir hayli kalabalık. Zannediyorum ki Edirne dışından da katılanlar var. TED köklü bir kuruluş. İyi eğitim verileceğini düşündüğüm için bugün oğlumu sınava getirdim. Bina olarak zaten mükemmel bir okul. Okulda spor salonlarının, bilgisayarların eğitim verilecek her şeyin en üst düzey olması bizi buraya çekti. Güzel eğitim her şeyden önemlidir diye düşünüyorum. Sınavlarda başarılı olursa kayıt ettirmeyi düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

"Çocuklarımızın geleceği için TED Koleji diyoruz"

7 ve 8'inci sınıf okuyan 2 çocuğunu sınava getirdiklerini söyleyen Veli  Tuğba Coşkun; "TED Koleji'nin başarısı tüm Türkiye'de konuşuluyor ve biliniyor. Çocuklarımızın geleceği için buradayız. bizim için de güzel bir heyecan ve tecrübe oldu. Bu şekilde bir imkan sağlayan herkese çok teşekkür ederiz. sabahın erken saatlerinden itibaren konvoy halinde yola çıktık. yoğun bir katılım olduğunu görüyoruz. Bu da TED Koleji'nin başarısının bir nevi kanıtıdır. Edirne ve civar köylerden gelenler de var. Biz Kırklareli'nden geliyoruz. Orada da ses getiren bir eğitim kurumu oldu.İnşallah çocuklarımızın bu okulda okumasını çok isteriz. Sınava giren tüm öğrencilere başarılar dileriz" dedi.

“Heyecanı birlikte yaşadık”

Sabahın erken saatlerinde çocuklarıyla birlikte sınav yerine gelerek heyecanı kendilerinin de yaşadığını söyleyen velilerden Hatice Altan, “Bu kalabalık katılım da Edirne’nin eğitim düzeyini gösteriyor. Şu anda özel okul olarak en iyisinin TED Edirne Koleji olduğunu düşünüyorum. Şu anda çocuğum zaten bu okulda 8’inci sınıfta okumaya devam ediyor. Ben çok memnunum. Liseye de burada devam etmesini çok istiyorum. Lise kısmı bu sene açılacağı için şanslıyız.” Dedi.

“Çevre İllerden yoğun talep”

Velilerden Cem Bayrak Edirne’nin çevre illerinden ve ilçelerinden çok fazla katılım sağlandığını belirterek, “İlk defa geldim TED Edirne Koleji’ne ve geldiğim gibi içim ferahladı. Mimarisi olsun, şeffaflığı olsun çok güzel bir bina. Eğitimi de aynı şekilde diye düşünüyorum. Tüm ilçelerden çok yoğun bir talep var. Yolda araç konvoylarıyla beraber geldik desek yalan olmaz. Güzel bir heyecan hissediyoruz. İnşallah TED Edirne Koleji’nde okuma hakkı kazanır. Ben kızımdan daha çok heyecanlıyım.” Şeklinde konuştu.

“Eğitimin önemli olduğunu bildiğimiz için çocuklarımızı buraya getirdik”

TED Edirne Koleji’nin binasının harika olduğunu söyleyen velilerden Rıfat Kılıç, “Biz de binadan çok eğitim çok önemli. Çocuklarımızı o yüzden buraya getirdik. Eğitim olarak en iyi okullardan bir tanesi. Dilerim sadece benim çocuğum değil diğer tüm öğrenciler için en iyisi olur. Bütün mesele öğrencilerde bitiyor. İstiyoruz ki, çocuklarımız iyi bir eğitim ve iyi bir öğretim kitlesine sahip olabilsinler. Bizim her şeyimiz olan çocuklarımızın daha iyi yerlere gelmelerini isteriz. Bizlerde Anne ve baba olarak, çocuklarımızın iyi bir okulda okuyabilmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Çocuklarını TED Edirne Koleji ailesine dâhil etmek için çaba gösteren Veliler, TED Edirne Koleji’ne ve bu sınavı, düzenleyen herkese teşekkür etti.

Burcu Temel – Özlem Ceylan

Bu haber (802) defa okundu.

6 saatlik iznin tadını çıkardılar

Sosyal mesafeye uymayanlar uyarıldı

Cuma namazı kılmanın huzurunu yaşadılar

Helvacıoğlu, Anadolu Ajansı'nı ziyaret etti

Önce kurtardı sonra sahiplendi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
“TÜRK VEFALIDIR TÜRK BEKLENİLENDİR”
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Demircan, Edirne'de incelemelerde bulundu

Normalleşme sürecine hazırlık başladı

Yollar göle döndü

Vatandaşlar yeniden piknik yapmanın mutluluğunu yaşadı

Uçmakdere "gökyüzüyle buluşmak" isteyen paraşütçüleri bekliyor

Karaağaç'taki işletmeler kapılarını bayram havasında açtı

Marmaray'dan geçen yurt içi yük treni Tekirdağ'a ulaştı

Yağmura rağmen dışarı çıktılar

Bazı köylerde ekili alanı "dolu" vurdu

Spor salonları kapılarını yeniden açtı

Dilenci operasyonu yapıldı

Sağlık Çalışanları hastane önünde eylem yaptı

“Edirne’de 3 Haftadır Pozitif Vaka Yok”

"Sanat ve turizm olmadan şehirleri geliştirmek mümkün değildir"

Faiz düştü, ev satışı arttı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir