EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 13 Ocak 2020 Pazartesi, 06:51
"Birlik tarihinin en yüksek rakamıyla rekor kırdık"
Trakya Birlik 2018 - 2019 İş yılı Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün 2018- 2019 İş Yılı'nın başarılı bir şekilde geçtiğini belirtti. Akgün; " Fenni Yem ve Rafine Yağ satış miktarlarımızda bu yıl birlik tarihimizin en yüksek rakamlarına ulaşarak rekorlar kırdık." Dedi.

Trakya Birlik 2018 - 2019 İş yılı Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen genel kurulda konuşan Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün 2018- 2019 İş Yılı'nın başarılı bir şekilde geçtiğini belirtti. Akgün; " Fenni Yem ve Rafine Yağ satış miktarlarımızda bu yıl birlik tarihimizin en yüksek rakamlarına ulaşarak rekorlar kırdık." Dedi.

"Birliğimiz Piyasa Yapıcı Konumdadır"

Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu'nda yapılan 2018 - 2019 İş Yılı Olağan Mali Genel Kurul'da konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün; "2018 - 2019 İş Yılı'nın genel bir değerlendirmesini yapmak istiyorum. Üreticilerinde memnun olacağı piyasa fiyatının oluşması konusunda piyasa yapıcı konumunda olan birliğimiz ekonomik anlamda çok dalgalı ve zor piyasa koşullarında üreticilerimizin alın terinin karşılığını bulması amacıyla yoğun emek ve çabalar sarf etmiş, zorlu bir iş yılını alnının akıyla tamamlamıştır." Şeklinde konuştu.

"Birlik Tarihinin En Yüksek Satış Rakamlarına Ulaştık"

Karma yem ve rafine yağ satışlarının birlik tarihindeki en yüksek rakamlara ulaştığını belirten Akgün; " iş yılı olarak başarıyla tamamlanırken, bu çerçevede karma yem ve rafine yağ satışlarında ulaşılan satış rakamları birlik tarihinin en yüksek satış rakamları olarak tarihteki yerini almıştır. Fenni Yem ve Rafine Yağ satış miktarlarımızda bu yıl tarihimizin en yüksek rakamlarına ulaşarak rekorlar kırdık. Trakya Birlik tarihinin en yüksek satış ve üretimin rakamlarına ulaştığımız 2018 - 2019 iş yılında 40 milyon 820 bin 604 TL karlılığa ulaşılarak ekonomik anlamda çok zorlu bir iş yılını hükümetimizden de aldığımız tarife kontenjanı desteğiyle karlı bir şekilde kapatmayı başardık." İfadelerini kullandı.

"Lisanslı Depoculuk  Birliğimiz İçin Olumlu Olacaktır"

Lisanslı Depoculuk hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün; "Satış rakamlarımız da yakaladığımız büyümeyi her iki fabrikamızda gerçekleştireceğimiz yatırımlarla daha geliştirmeyi planlıyoruz. Bu yatırımlara ilgili bakanlıklarımızdan gerekli düzenlemelerin çıkması durumunda Lisanslı Depoculuğu da eklememiz birliğimiz ve ortaklarımız açısından son derece olumlu olacaktır." Dedi.

"Üreticileri Güvencesi Konumundadır"

Trakya Birlik'in üreticinin güvencesi olduğunu dile getiren Akgün; "2019 - 2020 Ayçiçeği Hasat Dönemi'nde Tarım Bakanımız Bekir PAKDEMİRLİ tarafından açıklanan referans alım fiyatına harman döneminin başından sonuna kadar riayet gösteren tek kurum olan Birliğimiz, fiyatlama yönüyle istikrarsız geçen alım sezonu boyunca üreticilerimizin en büyük güvencesi olma konumunu perçinleyerek Türk Tarımına ve Türk Çiftçisine hizmet yolunda önemli bir harman dönemini daha geride bırakmıştır." Şeklinde konuştu.

" Türk Kooperatifçiliğinin Yüz Akı Olmaya Devam Edecektir"

Temel tarımsal ihtiyaçların sağlanması konusunda çalışmaların hızla süreceğini dile getiren Akgün; "Bu amaç doğrultusunda ortaklarımızın temel tarımsal ihtiyaçlarının en uygun fiyatlarla ve en yüksek kaliteyle sağlanması konusunda çalışmalarımız olanca hızıyla sürecektir. ortaklarımıza kullandırılan kısa vadeli ve uzun vadeli kredi tutarı toplamı 145 Milyon Türk lirasını aşmıştır. Sahip bulunduğumuz her iki fabrikamızda modernizasyon yatırımlarının yanı sıra önemli kapasite artışları planlıyoruz. Kurumumuzun bugünlere ulaşmasında en önemli unsur, sanayicilik kimliğimizin daha yüksek katma değer yaratarak ihtiyaç duyulan işletme sermayesinin korunması olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu itibarla sanayi faaliyetlerimizde mutlak suretle maliyetlerimizi düşürecek teknolojilere ve ideal üretim ölçeğine ulaşmamız gerekmektedir. Bu çerçevede öz sermayemizin korunması şartıyla öncelik sıralamasına göre sizlerden onayını alacağımız yatırımlarımızı belli bir takvim dâhilinde gerçekleştireceğiz. Yukarıda saydığım yatırımlar ve gelişmelerin ışığında Birliğimiz geleceğini sağlam temellere oturtma noktasında tüm imkân ve kabiliyetiyle çalışmaktadır. Bu çerçeve de kooperatif ortakları olarak bizler ortak ve ali menfaatlerimiz etrafında bugün ki gibi bir ve beraber olabildiğimiz müddetçe Birliğimiz Türk kooperatifçiliğinin parlayan yıldızı ve yüz akı olmaya devam edecektir." Dedi.

Ogün Kurkan

 

Bu haber (240) defa okundu.

Zati Elmacı son yolculuğuna uğurlandı

Kaymakam İmrak'ın köy ziyaretleri

Pazardere köyünü ziyaret ettiler

Başkan İba'dan köy ziyaretleri

'Bocuk Gecesi' yoğun katılımla gerçekleşti
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
KÜLTÜR MERKEZİ OLMAYAN KÜLTÜR ŞEHRİ
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Kerimler Ailesinin Acı Günü

10 yıldır Edirne'nin güvercinlerini besliyor

Üç araç zincirleme kazaya karıştı

Kalıpçinden ailesinin acı günü

3 ölü, 2 yaralı

İba, kentin siyasi gündemini değerlendirdi

KALDIRIMDA GÖÇÜK OLUŞTU

Tonlarca hamsi kısa sürede tükendi

"Kaymakamımız bana cep telefonu hediye etti"

Geçmeyen öksürüğe Udi hindi önerisi

TED Edirne Koleji’nde ilk karne heyecanı

Mübadele göçmeni dedesinin hikayesini beyaz perdeye aktardı

AK Parti il yönetiminden kurum ziyaretleri

Tekirdağ'da aranan hükümlü yakalandı

Küçük Ahmet'in karne heyecanı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir