EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 11 Aralık 2019 Çarşamba, 07:06
Ödüllü Proje Yarışması Tanıtıldı
Trakya Kalkınma Ajansı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilecek "Bir Fikrim Var" liseler arası ödüllü proje yarışmasının tanıtım toplantısı Vali Ekrem Canalp’in katılımıyla Edirne Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilecek "Bir Fikrim Var" liseler arası ödüllü proje yarışmasının tanıtım toplantısı Vali Ekrem Canalp’in katılımıyla Edirne Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Trakya’da 3 ilde yapılan bir projedir”

Liseler arası ödüllü proje yarışmasının tanıtımı gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program konuşmalar ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Bir Fikrim Var Projesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı ile Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve 2 yıldır devam eden bir proje olduğunu söyledi.

Geçen yıl Tekirdağ’ın yanı sıra Kırklareli ve Edirne’de dâhil olmak üzere Trakya’da 3 ilde yapılan bir proje olduğunu dile getiren Arpacı, proje ile öğrencilerin bilimsel yeteneklerinin geliştirilmesi ve proje tasarlama deneyimi elde etmelerinin sağlanmasının amaçlandığını söyledi.

 “Projeler öğrencilerin rüyalarına girmeli”

Öğrencilerin hayal etmesi, düşünmesi ve tasarlamasının büyük önem taşıdığını belirten Arpacı; “çocuklarımıza analitik düşünme becerisi kazandırmalı ve hayal gücünü zenginleştirmeliyiz. Hayalini kurmadığımız bir şeyi hayata geçirmek mümkün değildir. O yüzden öncelikle projeler öğrencilerin rüyalarına girmeli. Çocuklarımız çok kitap okuyarak, hayal güçlerini geliştirerek, bilgi ve becerilerini artırarak hayallerini gerçeğe çevirebilir. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hayal etme paradigması önemli yer alıyor. Düşünelim, tasarlayalım, uygulayım sonra da başarıyı tüm Türkiye olarak mutlu çocuklar güçlü Türkiye parolasıyla çıktığımız yolda görelim.  " dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, projenin öğrencilerin pratik alanda gelişimine katkı sağladığını söyledi.

“Yüzlerce başvuru alıyoruz”

Öğrencilerin hayata dair fikirlerini "Bir Fikrim Var" projesiyle teorik olarak öğrendiklerini hayata geçirdiğini dile getiren Şahin; "Öğrenciler teorik olarak öğrendiklerini atölyelerinde hayata dair çözümlerle pratik alana taşıyorlar. Ekip olma ruhuyla projeler geliştirip gelişimlerine katkı sağlıyorlar. Bu kapsamda Tekirdağ’da bir pilot uygulama yapmaya karar verdik. Meslek liselerinde sanayi işbirliği çerçevesinde yaptık. Başarılı oldu. Sonrasında bunu Edirne milli eğitim müdürlüğü ile paylaştık. Hem devlet hem de özel sektör okullarıyla beraber bu işi yapma kararı aldık. Yüzlerce başvuru aldık. Her ilden 8 yarışmacı çıkarıp bunların arasından da ilk 3 çıkarıyoruz. Bundan sonraki süreçte 8 arkadaşımızı diğer illerle birleştirerek o fikirleri beraber yarıştırarak projelerin daha da gelişmesini ve hayata geçirilmesini sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Edirne Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen program AB Proje koordinatörü Arif Şafak Erceylan’ın  ‘Bir fikrim var proje yarışması’ tanıtım sunumunu yapmasıyla sona erdi.

Yarışma başvurularının 31 Aralık 2019 tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (216) defa okundu.

22 göçmeni Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Göçmen Kaçakçıları Tutuklandı

Gala Gölü'nde renkli şölen

10 yıldır Edirne'nin güvercinlerini besliyor

3 ölü, 2 yaralı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
KÜLTÜR MERKEZİ OLMAYAN KÜLTÜR ŞEHRİ
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

İş arkadaşını öldürdüğünü itiraf eden şüpheli tutuklandı

Şehit Ateşi Edirne'ye Düştü

Kerimler Ailesinin Acı Günü

Üç araç zincirleme kazaya karıştı

YUNAN POLİSİNDEN YİNE VAHŞET

Kalıpçinden ailesinin acı günü

Merkez İlçe Başkanlığına Güngörmedi seçildi

İba, kentin siyasi gündemini değerlendirdi

KALDIRIMDA GÖÇÜK OLUŞTU

3 ölü, 2 yaralı

Tonlarca hamsi kısa sürede tükendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul ettiği engelli öğrencilerin sevinci

Mübadele göçmeni dedesinin hikayesini beyaz perdeye aktardı

Geçmeyen öksürüğe Udi hindi önerisi

"Kaymakamımız bana cep telefonu hediye etti"

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir