EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 07 Kasım 2019 Perşembe, 23:13
“Muhasebecilik değişiklik gösterecek”
Trakya Üniversite Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve Edirne Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası işbirliği ile üniversitenin Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencilerine yönelik ‘Mesleki tanıtım’ semineri düzenlendi. (TESMER) Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Mali Müşavir Cüneyt Keskin; “Muhasebecilik mesleği yok olmayacak, değişiklik gösterecek” dedi.

Trakya Üniversite Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve Edirne Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası işbirliği ile üniversitenin Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencilerine yönelik ‘Mesleki tanıtım’ semineri düzenlendi. (TESMER) Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Mali Müşavir Cüneyt Keskin; “Muhasebecilik mesleği yok olmayacak, değişiklik gösterecek” dedi.

Edirne Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda gerçekleştirilen seminerde öğrencilere muhasebecilik mesleğinin geçmişi ve geleceği ile ilgili bilgiler verildi.

“Mesleki Tanıtım Semineri” 

Trakya Üniversitesi Edirne SBMYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Öğretim Görevlisi Havva Arabacı oturum başkanlığında gerçekleşen ‘mesleki tanıtım semineri’ öğrenciler tarafından dikkatle dinlendi.

Seminerde; Edirne SMMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sayman Mali Müşavir Haluk Kaba, Yönetim Kurulu Sekreteri Mali Müşavir Vildan Yılmaz, Etik Komisyon Üyesi Mali Müşavir Gökhan Namlıcı, Türkiye Eğitim Setleri Merkezi (TESMER) Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Mali Müşavir Cüneyt Keskin, Sekreteri Mali Müşavir Metin Cengiz konuşmacı olarak yer aldı. Seminerde öğrencilere muhasebecilik mesleğinin dünü, bugünü ve yarınını anlatıldı.

Öğretim Görevlisi Havva Arabacı’nın başkanlığında gerçekleşen seminerde Mali Müşavir Metin Cengiz ‘Staja başlama sınavından meslek mensubu olana kadar aşama ve meslek kanunu’, Mali Müşavir Cüneyt Keskin ‘Serbest muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleğinin geçmişi ve geleceğini’, Mali Müşavir Gökhan Namlıcı ‘Mali müşavirlik mesleğinin sorunlarını’, Mali Müşavir Haluk Kaba  ‘Bağımsız Denetçiliği’ anlattı.

Türkiye Eğitim Setleri Merkezi (TESMER) Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Mali Müşavir Cüneyt Keskin, muhasebecilik mesleğinin değişimden en çok etkilenen mesleklerden birisi olduğuna dikkat çekti. Keskin, muhasebecilik mesleğinin bir zamanlar en geçerli meslek olduğunu belirterek, günümüzde ise dijital değişime nasıl ayak uyduracağı konusunda bilgiler verdi.

Gelir idaresi başkanlığı ile muhasebecilik mesleğinin iç içe olduğunu aktaran Keskin; “E-Fatura, E-arşiv uygulamaları hayatımızda. Artık tüm işlemler elektronik ortamda yapılıyor. Muhasebecilik mesleği yok olmayacak, gelişen teknolojiyle birlikte değişim gösterecek” dedi.

Özlem Ceylan

 

 

 

Bu haber (212) defa okundu.

TEMAD Edirne Şubesi’nden Atatürk Evi’ne ziyaret

EĞİTİME 198 MİLYONLUK DESTEK

Yarına Nefes Olacak Fidanlar Toprakla Buluştu

Karaağaç kabağı festivalle tanıtılacak

"Kardeşliği Yaşatan Bir Parti Olacak"
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Edirne’ye yeni bir işletme açıldı

Edirne milyonlara ulaşacak

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı Yapacak

Üniversitede Cinsel Taciz İddiası

Şehit Üsteğmen Yıldırım’ın adı ‘Bilim Evreni’nde’ yaşayacak

1 Kişi öldü, 1 Kişi yaralandı

China Railway Express, Edirne'ye ulaştı

Kayıp öğretmenin cesedi bulundu

“Eksperler için iyi bir kazanç kapısı doğacak”

Safran bitkisi Edirne'nin iklimine uyum sağladı

ATATÜRK BÜSTÜ YAPIYOR VE BOYUYORUZ

Deniz fenerine yoğun ilgi

"Kültür dünyası başkenti yapma hedefimiz var"

Genç avukatlara çifte tören

Edirne Tapu Ve Kadastro Bölge Müdürlüğü Şoför alımı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir