EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 08 Ekim 2019 Salı, 07:17
Mecliste Araç Alımı Tartışıldı
Edirne Belediye Meclisi Ekim Ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda 5 gündem 2 de gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı. Gündemin dördüncü maddesinde Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ‘T’ cetveli araç listesine 3 adet kamyonet alımını öngören teklife, AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri mevcut araçların iyileştirilmesini yeni araç alımının gereksiz olduğunu belirterek ret oyu verdi. Belediye Başkanı Recep Gürkan ise “Ak Parti ve MHP Grubu hizmete gerek yoktur diyorlar” açıklamasını yaptı. Karar oy çokluğu ile kabul edildi.

Edirne Belediye Meclisi Ekim Ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda 5 gündem 2 de gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı. Gündemin dördüncü maddesinde Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ‘T’ cetveli araç listesine 3 adet kamyonet alımını öngören teklife, AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri mevcut araçların iyileştirilmesini yeni araç alımının gereksiz olduğunu belirterek ret oyu verdi. Belediye Başkanı Recep Gürkan ise “Ak Parti ve MHP Grubu hizmete gerek yoktur diyorlar” açıklamasını yaptı. Karar oy çokluğu ile kabul edildi.

Dördü Oy Birliği, Bir Tanesi Oy Çokluğu İle Kabul Edildi

Edirne Belediye Meclisi Ekim Ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda 5 gündem 2 de gündem dışı madde görüşülerek karara bağlandı. 5 gündem maddesinden 4 ü oy birliği ile kabul edilirken 1’isi ise oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantıya geçilmeden önce AK Parti Grubu meclis üyelerinin soru önergeleri meclise sunuldu.

AK Parti Grubu Meclis Üyelerinin Sokak Sağlıklaştırma projeleri ile ilgili bilgi edinme amaçlı oluşturdukları önerge meclise sunuldu. Hazırlanan önergede; “Kaç adet Sokak Sağlıklaştırma Projesi hazırlanmıştır? Onaylanan proje var mıdır? Bu projeler için ödeme yapıldıysa toplam tutar ne kadardır? Soruları yer aldı.

Mesafeye göre fiyatlandırma oylandı

Toplu ulaşım indirimi konusunda hazırladıkları önergeyi AK Parti Grubu adına Bahattin Ulusoy sundu. Söz konusu önergede; ETUS için daha önceki meclis toplantısında alınan karar gereği uygulanan indirimlerin Yeniimaret, Yıldırım Beyazıt ve Yıldırım Hacı Sarraf Mahallesinden Edirne Merkez Meteoroloji durağı arasındaki mesafeler için de uygulanmasının değerlendirilmesi yer aldı. Söz konusu önerge, gündeme alınıp Plan Bütçe ve Ulaşım Komisyonu’na havale edilmesi oylandı. Oy birliği ile kabul edildi.

“Meclis Oturma Düzeni Değiştirilsin”

AK Parti Grubu Meclis Üyelerinden Mehmet Çapoğlu belediye meclis salonundaki oturma düzeninin değişikliği ile ilgili sunduğu önerge ile ilgili ortak çalışma yapılma kararı alındı. Belediye binasının fiziki koşulları nedeniyle şuanda bunun yapılmasının uygun gözükmediğini söyleyen Başkan Gürkan, yeniden değerlendirerek ortak çalışma yapılacağını belirtti. Mehmet Çapoğlu, grup olarak ön sıralarda yüz yüze olmak istediklerini söyledi.

Gündemin birinci maddesi olan Eylül Ayı’nda yapılan 1. olağanüstü toplantıya ait tutanaklar okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi olan şehir imar planlarında otopark olarak belirlenmemiş taşınmazın geçici otopark olarak kullanılması konusu görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesi olan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ‘T’ cetveli araç listesine 3 adet kamyonet eklenmesi konusu görüşüldü. Söz konusu madde oy çokluğu ile kabul edildi.

“Sayaç Okuma Birimi En önemli gelir kaynağımız”

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü sayaç okuma biriminin önemine değinen Başkan Gürkan, “sayaç okuma birimimiz geçtiğimiz ay yeni yerine taşındı. Hem kapasitesi arttırıldı hem de alanları genişledi. Daha sağlıklı hizmet vermeye başladı. Belediye Meclisimizde aldığımız karar gereği 2 fatura üst üste ödemeyen vatandaşların sularının kesilme ve açılma işlemleri bu birim tarafından yapılıyor. Bu yüzden oranın hiç aracı olmadığı için küçük tip hizmet araçlarından 3 tane almamız gerekiyor. Belediyemizin en önemli gelir birimi olduğu için gelirlerimizi daha sağlıklı bir şekilde tahsil edebiliriz” dedi.

AK Parti Grubundan söz alan Ayhan Dinç, yeni araç alımı yerine mevcut araçların tamir edilmesini talep ettiklerini söyledi. Yeni alınacak olan araçların gereksiz olduğunu söyleyen Dinç, bunun yerine vidanjör ya da kuka aracı alınmasının daha mantıklı olacağını belirtti.

Başkan Gürkan, bu yeni alınacak araçların sayaç okuma için, yeni abone bağlantıları için, arızalı sayaçların tespiti için, borcunu ödemeyenlerin suyunun kesilmesi ve ödeyenlerin suyunun tekrar açılması için kullanılacağını söyledi. Her aracın fonksiyonunun farklı olduğunu vurgulayan Başkan Gürkan, söz konusu işler için kuka aracı ve ya vidanjörün kullanılamayacağını bunun için küçük araçların gerekli olduğunu anlattı.

Edirne Belediye Meclisinde gündeme gelen araç alımına ret oyu veren Ak Parti grubu için Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ak Parti ve MHP Grubu hizmete gerek yoktur diyorlar” dedi.

Gündem dışı 2 maddede ise; İmar ve Ulaşım Komisyonu havale dilekçelerinin meclisin ek gündemine alınması görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Edirne Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı’nda yer alan HEDEF kartlardaki rakamlarda yapılan yazım yanlışlıklarının teknik olarak düzeltilmesi görüşülerek karara bağlandı ve oy birliği ile kabul edildi.

Özlem Ceylan

Bu haber (1341) defa okundu.

Yağışlar buğdaylara iyi geldi

Trakya havaları ile moral konseri

Çöp konteynerleri yakıldı

6 saatlik iznin tadını çıkardılar

Sosyal mesafeye uymayanlar uyarıldı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
OGÜN KURKAN
“TÜRK VEFALIDIR TÜRK BEKLENİLENDİR”
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Normalleşme sürecine hazırlık başladı

Yollar göle döndü

Vatandaşlar yeniden piknik yapmanın mutluluğunu yaşadı

Karaağaç'taki işletmeler kapılarını bayram havasında açtı

Yağmura rağmen dışarı çıktılar

“Edirne’de 3 Haftadır Pozitif Vaka Yok”

Bazı köylerde ekili alanı "dolu" vurdu

Sağlık Çalışanları hastane önünde eylem yaptı

Faiz düştü, ev satışı arttı

Spor salonları kapılarını yeniden açtı

Meydanda Cumhuriyet dönemine ait traktör

9 zanlı yakalandı

Sağlık Çalışanlarına ‘Fidanlı’ Teşekkür

Sokağa çıkma kısıtlaması iptal edildi

Ağaçta oğul veren arılara cadde esnafı müdahale etti

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir