EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba, 07:11
“HER DAİM GÖREVE HAZIRIZ”
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ( TEMAD) heyeti 54.Mknz. Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Dündar Şahin Güngör, Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdiler. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ve üyeleri olarak her daim göreve hazır olduklarını belirten Dürgen, “askerlerin, silahlı kuvvetlerin yanındayız. Terör ve teröre karşı yapılan her türlü mücadelenin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ( TEMAD) heyeti 54.Mknz. Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Dündar Şahin Güngör, Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdiler. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ve üyeleri olarak her daim göreve hazır olduklarını belirten Dürgen, “askerlerin, silahlı kuvvetlerin yanındayız. Terör ve teröre karşı yapılan her türlü mücadelenin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Edirne şubesinin ev sahipliğinde yapıldı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ( TEMAD) Edirne’de toplandı.

Protokol ziyaretlerinin ardından Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Hamza Dürgen, TEMAD Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Vecihi Ünaldılar, Genel Bşk. Yardımcıları Cemal Başer, Esvet Aslan, Fazıl Gürler, Mustafa Kocaeren ve Edirne Şube Bşk. Aydın Bildiş, Edirne Şehit Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi ve dernek üyeleri Edirne Asker Hastanesi Şehitliğini ziyaret etti.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), ziyaretlerinin ardından Marmara Bölgesi Koordinasyon Toplantısını, Edirne şubesinin ev sahipliğinde Deveci Han Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda, 2019 yılı faaliyetleri ve gelecek dönem planlamaları görüşüldü.

“Tazminat, mali konular ve özlük haklarının iyileştirilmesi için çalışacağız”

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Hamza Dürgen, Türkiye genelinden 22 şube başkanının katılımıyla Marmara Bölgesi Koordinasyon Toplantısını gerçekleştirmek için bir araya geldiklerini belirterek; toplantıdaki amaçlarının Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin faaliyetlerini değerlendirip, yapacakları faaliyetlerin planlanması ve değerlendirilmesi olduğunu söyledi.

“Misyonumuz mesleki konulardaki sorunları ve talepleri yetkililere iletmek”

Bu toplantılarda emekli astsubayların, ailelerinin ve çocuklarının özellikle de çalışan meslektaşlarının ciddi beklentileri olduğunu belirten TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen; “derneğimizin 1984 yılından bu güne kadar yüklenmiş olduğu misyon mesleki konulardaki sorunları ve talepleri yetkililere ilk ağızdan iletmektir. Vurgulamak istediğimiz en önemli konu hükümet ile ilgili bakanlıklar tarafından emekli astsubay ve görevdeki astsubaylar ile ilgili tazminat konusu, mali konular ve özlük hakları konusundaki yapılacak olan iyileştirmelerle ilgili beklenti var. Bu konuların ne aşamaya geldiği ve bundan sonra nasıl ilerleyeceğini mevcut şube başkanları ve üyelerimizin de görüşünü alarak değerlendirme yapacağız.” açıklamasına yer verdi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş’i başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eden TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, bunun yanında gerçekleştirdikleri ziyarette kentin valisi, Piyade Tugay Komutanı ve belediye başkanına da TEMAD’a gösterdikleri ilgiden dolayı şükranlarını sunduklarını söyledi.

“Her daim göreve hazırız”

Bir gazetecinin TSK’nın son dönemde yürüttüğü operasyonlar hakkındaki görüşlerini sorması üzerine cevap veren Dürgen; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin özellikle Pençe harekâtı ve buna benzer doğu sınırlarının emniyetinin alınması için yapılan her türlü faaliyetinin arkasında olduklarını söyledi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ve üyeleri olarak her daim göreve hazır olduklarını belirten Dürgen, “askerlerin, silahlı kuvvetlerin yanındayız. Terör ve teröre karşı yapılan her türlü mücadelenin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

“Ülkemizin en güçlü STK’sı olacağımıza inanıyorum”

TEMAD Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş, TEMAD’ın güçlenmesi ve büyümesinin en büyük hedefleri olduğunu belirterek; “genel merkezi Ankara’da olan 100 şubeli Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisiyiz. Genel merkezimizle ve 100 şubemizle birlikte organize olup görev paylaşımı yaparak topyekûn hareket ederek ülkemizin en güçlü STK’sı olacağımıza inanıyorum. Organizasyonumuzun eksiksiz planlanması ve hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Özlem Ceylan

 

 

 

 

Bu haber (687) defa okundu.

“Ordumuz seferden dönene kadar, bizler de destek seferberliğinde olacağız”

STK’lardan Mehmetçiğe destek duası

AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ

“Amatör sporun gençler üzerinde olumlu etkileri var”

Şehitler ve Mehmetçik için Türk Bayraklı bisiklet turu
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Güzergâh değişikliği davalık oldu

“TÜRK YARGISI EN DOĞRU KARARI VERECEK”

Türkiye’de ilk defa Edirne’de uygulandı

Mecliste Araç Alımı Tartışıldı

Hacettepe Üniversitesi 53 Sözleşmeli Sağlık Personeli alımı yapacak

ETUS MOTORA YÖNELTTİ

“Gerekirse bizde canımızı seve seve veririz”

Yol kenarında tarlaya uçtu

Servet amca son yolculuğuna uğurlandı

Polis memuru bıçaklı saldırıya uğradı

Öğrenciler ETUS için imza topladı

Osmanlı Köyüne Çok Amaçlı Düğün Salonu

Yol çöktü

AHBAP Fahriye Nineyi Unutmadı

3 Kişi yaralandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir