EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 21 Ağustos 2019 Çarşamba, 23:00
Emekli Bekçi, Kızını Türk Bayrağı ile uğurluyor
Edirne’nin Kaleiçi Semti’nde yaşayan Elüstün Ailesi yakınlarını kızlarının düğününe Dev Türk Bayrağına astığı yazı ile davet ediyor. Emekli bekçi 2 kız babası 56 yaşında Aydın Elüstün, ilk göz ağrısı olan kızının düğünü için evinin önüne dev Türk bayrağı astı. Evinin önüne astığı dev Türk Bayrağına ‘ŞİMDİ DÜĞÜNÜMÜZ VAR’ yazan 2 kız babası Aydın Elüstün, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel anlamlı bir merasim gerçekleştireceklerini söyledi.

Edirne’nin Kaleiçi Semti’nde yaşayan Elüstün Ailesi yakınlarını kızlarının düğününe Dev Türk Bayrağına astığı yazı ile davet ediyor. Edirne Emniyet Müdürlüğü’nden emekli bekçi 2 kız babası 56 yaşında Aydın Elüstün, ilk göz ağrısı olan kızının düğünü için evinin önüne dev Türk bayrağı astı. Evinin önüne astığı dev Türk Bayrağına ‘ŞİMDİ DÜĞÜNÜMÜZ VAR’ yazan 2 kız babası Aydın Elüstün, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel anlamlı bir merasim gerçekleştireceklerini söyledi.

‘Görenleri şaşırtıyor’

Yoldan geçerken evin önünde asılı Türk Bayraklı daveti gören mahalle sakinleri şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Türk Bayrağı’nda yazılı düğünü davetini görenler meraklarını gidermek için düğün sahiplerinin kapısını çalıyor.

‘Trakya’da tek, bizde ilk’

2 kız babası Aydın Elüstün, daha önce bu şekilde bir düğün daveti yapılmadığını belirterek, “ilk göz ağrısı büyük kızımı evlendirmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyorum. Bunu daTrakya’da tek bizde ilk’ diyerek sevenlerimize duyuruyorum” dedi.

“Dünürlüğümüz, nişanımız ve düğünümüz var”

Kızının en mutlu günlerini Türk Bayrağı’na yazı asarak duyurmasının sebebini anlatan Elüstün, “Düğünümüzü bayrağımıza yazmamızın sebebi Kaleiçi Sokakları dar olduğu için yoldan geçen vatandaşlar ve mahalle sakinleri bu neyin kalabalığı demesin diyedir. Dünürlüğümüzde yaklaşık 24 kişi misafirimiz geldi. Bizim de akrabalarımız kalabalık. Bu kalabalığı gören neyin nesidir demesin diye bayrağımızın üzerinde ilk önce dünürlüğümüz var yazdım.Bunu 10 ay önce yapmıştık. Devamını getirmek için dünürlerimizle anlaşınca nişanımız var yazdık. Nişandan düğüne kadar aradan 1 yıl geçti. Eksiklerimizi tamamladık. Bu kez ay yıldızlı bayrağımıza şimdi düğünümüz var yazdık. 30 Ağustos gecesi evimizin önünde kına, 31 Ağustos düğün salonda yazdık. Salon ismi belirtmedik. Çünkü merak eden ve sevenlerim dostlarım evimize uğrayıp yerini öğrensin diye” ifadelerine yer verdi.

İki kız babası Aydın Elüstün, ilk göz ağrısı kızını evlendirmenin gurur ve mutluluğunu yaşarken bir yandan da yuvadan bir kuş uçurmanın hüznünü yaşadığını belirtti. Asker gönderilirken ve özel günlerde bayrak asıldığını belirten Elüstün,“30 Ağustos Zafer Bayramında düğünümüz olsun ve bir anlamı olsun. Bu anlamlı güne özel bir şey yapalım istedik” dedi.

“Merasimimizi Türk Bayrağı ile duyurdu”

31 yaşındaki Gelin Ceylan Elüstün ise,babasının bu duyarlı davranışından dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını belirtti.

Türk Milleti olarak bayrağı çok sevdiklerini söyleyen gelin Elüstün,“Babam emniyetten emekli olduğu için Türk Bayrağı’nı ayrıca seviyoruz. Normalde asker evine bayrak asılır. Bizim dünürlüğümüz oldu, nişanımız oldu. Hepsinde babam böyle bir şey düşünüp bayrak astı.Merasimimizi Türk Bayrağı ile duyurdu.Bizim için çok anlamlı oldu. Kendimi özel hissettim” dedi.

32 yaşındaki Damat İlker Çekiç de, dünürlükten düğüne kadar kayınpederinin yaptığı bu şekilde anlamlı bir şeyle karşılaştığı için şaşkınlık içinde bir mutluluk yaşadığını söyledi.

Ayrıca 30 Ağustos Zafer Bayramı olduğu için düğün tarihininve bu bayraklı davetin çok ayrı önemi olduğunu belirten Çekiç,“Bu şekilde düşünceli bir aileye damat olarak katılmak benim için de mutluluk verici oldu” dedi.

Özlem Ceylan

 

Bu haber (1038) defa okundu.

Dış Ticaret Okulu Keşan’da Başlıyor!          

1 ALTIN, 2 GÜMÜŞ, 1 BRONZ

ZABITA, ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİ DENETLİYOR

"Doktor adayları" beyaz önlüklerini törenle giydi

TÜRKİYE İKİNCİSİ OKULA BİLİŞİM ATÖLYESİ
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Konserveler ölümcül olabilir

Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

 Dikkat fırtına uyarısı

MESLEĞİNİ GELECEĞE TAŞIMAK İSTİYOR

EŞKİNA MUCİZESİ

“Dönüşü olan kurslar açmayı planlıyoruz”

Yörük ailesinden istihdama katkı

Engelli kızın gelinlik hayali gerçek oldu

Velilerinden protesto eylemi

Pilavcı Faruk'un "emektar" destekli hayat mücadelesi

Hayırlı Olsun Ziyareti

“Büyük Komploya Geldim”

Vatandaşlar Ölüm Kavşağına Çözüm Bekliyor

Pomak Bayramı coşku dolu geçiyor

“DOĞAL, BİTKİSEL, ORGANİK GİBİ KELİMELERE KANMAYIN”

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir