EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 22 Ağustos 2019 Perşembe, 07:00
Engelli ve Yaşlılara Kolaylık Sağlayacak
Edirne Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Su Abone ve Sayaç Okuma Birimi yeni binasında hizmet vermeye başladı. Edirne Belediye Başkanlığı Su Abone ve Sayaç Okuma Birimi geçtiğimiz günlerde Sabuni Mahallesi Kocayusuf Sokak No: 7 adresinde hizmet vermeye başlamasıyla birlikte yoğunluğun önüne geçmesi bekleniyor.

“Yoğunluk ve kargaşanın önüne geçildi”

Su Abone ve Sayaç Okuma Birim Sorumlusu Seçkin Çetin yaptığı açıklamada; “Mevcut su işleri binası eskiden vergi dairesi imiş. Uzun yıllardan beri de belediye kullanıyor. Orada merdivenler yüksek ve dönemeçli olduğu için vatandaşların daha rahat edebilmesi için düzayak bir yere taşındık. Ayrıca engelli ve yaşlı vatandaşlara da kolaylık sağlayacak bir bina oldu. Daha kurumsal bir görünüme kavuşmak için böyle bir yere geçtik. Su abone hizmetleri yürütülüyor. Vezneler de var. Vatandaşlar ödemesini banka havasında sağlıklı şekilde yapabilsin diye böyle güzel ferah bir binaya taşındık. Diğer tarafta daha yoğunluk yaşanıyordu. Emlak ve su aboneliği olsun vezneler olsun bir aradaydı. Alan da küçük olduğu için kargaşa çıkabiliyordu. Yeni açtığımız bu yer sayesinde oradaki yoğunluğu azaltmış ve birimleri bölmüş olduk. Bundan sonra eski binada su abonelik işlemleri yapılmayacak. Emlak ve vezne işlemleri eski binada, su ödeme ve abone işlemleri de yeni binamızda yapılacak. Su faturası ödeme işlemleri vezne bulunan her yerde yapılabiliyor” ifadelerine yer verdi.

“42 personel çalışıyor”

Faaliyete başlanan binada toplamda 42 personel ile hizmet verdiklerini söyleyenSu Abone ve Sayaç Okuma Birim Sorumlusu Seçkin Çetin, bu personellerden 22’sinin dış görev sayaç okuma işlemlerini yürüttüğünü, kalan personelin de büro personeli, abonelik işlemleri, tespit ekibi ve yazışma ekibi olarak binada hizmet verdiğini belirtti.

“Tebligat bırakmaya başladık”

Su Abone ve Sayaç Okuma Birim Sorumlusu Seçkin Çetin,Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın meclis toplantısında iki adet su faturası ödemeyenlerin suyunun kesileceğini duyurmasının ardından su faturası birikmiş vatandaşlara tebligat bırakmaya başladıklarını söyledi.

“Ödeme konusundaki hassasiyetler arttı”

Kesim çalışmalarını bölgesel olarak yaptıklarını dile getiren Seçkin Çetin, “Sözleşmemizde de yazıyor. Birisi su aboneliği yaptırdığı zaman 2 fatura ödenmediği takdirde suyunun kesileceği yazıyor. Gelen su faturalarının arkasında da yazar. Vatandaşlarımız bu konuda bu zaman kadar nasılsa kesilmiyor deyip duyarsız davrandılar. Fakat duyuru yapıldıktan sonra vatandaşların su faturalarını ödeme konusundaki hassasiyetlerinde artma görüldü. Kesildikten sonra mesken sularında açma bedeli 17 liradır. Sıfırdan açılacak olan su sayaçları için bir açma bedeli alınıyor bunu da herkes biliyor zaten. Meskenlerde ayrı, inşaat ve iş yerlerinde ayrı uygulama yapılıyor” dedi.

Edirne’deki vatandaşlardan bazılarının su faturalarını ödeme konusunda zamanını geciktirmemeye özen gösterdiğini söyleyen Çetin;“Bazıları da kesilmiyor deyip gevşek davranabiliyor. Su ile ilgili mesajlarımız gittiği sürece inanıyorum ki elektrik faturalarındaki zamanında ödeme hassasiyeti su faturalarında da oluşacaktır” dedi.

“Su sayaçları görünen bir yerde olmalı”

Eve giremedikleri zaman sayaçlarının okunamadığının altını çizen Seçkin;“Biz bunun için vatandaşlarımızdan su sayaçlarını görünen bir yere taşımalarını istiyoruz. Ayrıca su faturalarını ödememiş ve biriktirmiş olan vatandaşlara gelip taksitlendirme yapmaları yönünde çağrıda bulunuyoruz. İnanıyorum ki tahsilâtlarımızdayılbaşına kadar ciddi anlamda düzelme yaşanacak.

Vatandaşlarımıza su ile ilgili her türlü şikâyetlerde 153’ü aramalarını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde daha iyi şekilde sonuç alınabilir” şeklinde açıklamada bulundu.

Su Abone ve Sayaç Okuma Birim Sorumlusu Seçkin Çetin; “Pazartesi gününden bu yana yeni binamızda toplamda 121 yeni abone işlemi yapıldı. Vatandaşlarımızın ayağı çabuk alıştı ve çok memnun kaldıklarını öğreniyoruz.”Dedi.

Özlem Ceylan

 

 

 

Bu haber (1020) defa okundu.

Destek Ödemeleri Yüzde 50 Arttırıldı

Eğitim Zihni Özgürleştiriyor

‘Melek Anne’ hizmete girdi  

‘Benim Gözümden, Benim Şehrim’ sergisi açıldı

Burs-Eğitim toplantısı düzenlendi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Silahla yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı

Başkan İba köy ziyaretlerine devam ediyor

Meriç Köprüsü'nden geçerken yakalandılar

Otomobil sitenin bahçesine devrildi

İlk müdahaleyi mahalle sakinleri yaptı

Kadın muhtardan birlik, beraberlik ve dayanışma eğlencesi

Kazan Köprüsü,geleceğe aktarılıyor. 

Su sayaçlarını çalan şüpheli tutuklandı

Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

Kırklareli Üniversitesi ev sahipliği yapıyor

26 Şüpheli hakkında işlem yapıldı.

‘ZİMMET’ İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Tırla çarpışan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti. 

Vakıflar haftasına ‘İndirim Günleri’ önerisi

MOR VE ZERDEÇALLI EKMEĞİ SEVDİK

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir