EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 08 Ağustos 2019 Perşembe, 23:59
TATİLCİLERİN TERCİHİ DENİZ OLDU
Uzun Kurban Bayramı tatilini değerlendirmek isteyenlerin tercihi sahil kenarları oldu. Tatil yapmak isteyenler rezervasyonlarını turizm ve seyahat acentalarından yaptırıyor. Edirne’de turizm ve seyahat acentası temsilciliği yapan Yasin Kapan,“vatandaşlara bizim her zaman önerdiğimiz erken rezervasyonun ilk periyodunu yakalamaları. Hem fiyat açısından hem de kontenjan açısından elimiz daha kuvvetli oluyor.” Dedi.

“Yunan adaları, Ege ve Akdeniz Talep Görüyor”

Kurban Bayramında fazla talep olmadığını belirten Edirne Lozan Tur İşletmecisi Yasin Kapan, “Çünkü genelde kurban bayramı Ağustos ayına kaldığı için hızlı ve yüksek olan sezon genellikle Haziran ve Temmuz aylarında oluyor. Yaz sezonu olduğundan dolayı genellikle Yunan Adaları, Ege ve Akdeniz daha çok talep görüyor. Ama okullarında tatil olmasından dolayı aileler, aile olarak katılmak istedikleri takdirde Balkanlar ve Avrupa turlarını yaz döneminde değerlendiriyorlar. Genellikle deniz ağırlıklı olan Ege, Akdeniz ve Yunan Adaları turları daha çok talep görüyor.” Açıklamalarında bulundu.

Balkan Bölgesinde Vize Gerekmiyor

Balkan bölgesinde bir tura katılmak isteyenler için vize gerekmediğini söyleyen Kapan, Avrupa ve diğer ülkeler için vize ve pasaport gerekli olduğunu dile getirdi.

Ramazan bayramında en çok talep gören yerin Ege bölgesi olduğunu ifade eden Kapan, “Bizim Edirne’de ki yerli turistimiz daha çok Ege ağırlıklı tatil satın alıyor. Temmuz ayında genellikle baktığımızda talep edilen bölgelere Bodrum, Marmaris ve Çeşme talep görüyor. Çünkü bu mevsimde Antalya bölgesi çok sıcak oluyor. “ dedi.

Erken Rezervasyondan Faydalanın

Vatandaşlara erken rezervasyonu önerdiklerini söyleyen Kapan, sezonda otel ve tur bazından kontenjan problemi yaşadıklarını ve vatandaşların mağdur olmamasını istediklerini ifade etti.

Kapan, Türkiye’de her geçen gün turist sayısının arttığını belirterek, “O yüzden bizim her zaman önerdiğimiz erken rezervasyonun ilk periyodunu yakalamaları. Hem fiyat açısından hem de kontenjan açısından elimiz daha kuvvetli oluyor. Sezonuna göre yüzde 30, yüzde 40 daha indirimli fiyatlarla alma şansları oluyor.” İfadelerini kullandı.

“Turları Mutlaka Acentalardan Alın”

Tura çıkmadan önce vatandaşlara gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını dile getiren Yasin Kapan, “Katıldıkları tura göre bunlar değişir tabii ki. Yunan Adaları turuna katılacaksalar şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremleri kesinlikle olmalı. Çünkü sıcak ve kurak oluyor genelde. Bunun gibi tavsiyelerde bulunuyoruz. Genel olarak turlarını mutlaka acentalardan alsınlar. İnternet ortamına çok fazla güvenmesinler. Biz tatil her zaman acentadan alınır diyoruz. Çünkü herhangi bir problemde yine misafirlerimizin arkasında duran biz acentecileriz. Otellere ve operatörlere karşı her zaman acenteler misafirlerini korurlar.” Dedi.

“Fiyatlar 39 Euro’dan Başlıyor”

Bu senede tur ve tatil fiyatlarında artış olduğunu ifade eden Kapan, ekonomik dengelerin ve döviz kurlarının dalgalanmasının fiyatları etkilediğini belirtti.

Bu yüzden erken rezervasyonun mutlaka değerlendirilmesini gerekli bulan Kapan, “Çünkü sezonda gerçekten iç Pazar için fiyatlar yüksek gelebiliyor. Bu da tabi kişinin kendi geliri ve tatil için ayırdığı bütçeyle alakalı bir şey. Herkesin bütçesi farklı tip tatiller veya tura çıkma ihtiyacıgetiriyor. Ama dış Pazar Türkiye’den yurtdışına gidecek misafirler için Euro’nun dalgalanmasından dolayı farklı fiyatlarda satın aldılar. Çünkü çok farklı kurlar uygulandı. Ama yine aynışartlarda Türkiye’de bir tatil yapmaktansa yurtdışında bir tatil yapmak bazen daha uygun fiyatlara sağlanabiliyor. “ ifadelerini kullandı.

1 gece konaklamalı turların promosyon fiyatlarıyla beraber 39 Euro’dan başladığını belirten Kapan, “Üstüne verisayısı arttıkça gidilecek destinasyon değiştikçe farklı bölgelere gittikçe fiyatlar yükseliyor. Bunun üst sınırı yok. Maldivler ’de bir tatil yapmak isteyen bir çiftin tatili 5 bin Euro’ya kadar çıkar.” Dedi.

“Turların Durumu ve Otellerin Doluluk Oranları Yüksek”

Kurban bayramında rezervasyon için son günlere kalan vatandaşların olmadığını, geçmiş yıllardan farkındalık sahibi olan vatandaşların erken rezervasyon yaptıklarını ifade eden Kapan, “Son dakikaya bıraktıklarında yer bulmakta zorlanıyoruz. Özellikle bayram dönemlerinde. Çünkü oteller dolu oluyor. Çok az sayıda yer bulabiliyoruz. Turlarda da son dakikaya bırakıldığı zaman kontenjan problemi yaşıyoruz. Olumlu yanıt veremiyoruz. Ama genel olarak turların durumu ve otellerin doluluk oranları şuan yüksek. Hemen hemen hiçbir turda yer yok. Hiçbir otelde yer kalmadı bayram için.” Açıklamalarında bulundu.

Burcu Temel

Bu haber (540) defa okundu.

Turistler Emzirme Kabinlerine ilgi gösteriyor

AK Parti’den 18’inci yaşa özel davet

Yılda 20 Kilo Üretiliyor, Kilosu 20 Bin Liradan Satılıyor

Umumi Tuvaletlerin İhalesi Gerçekleştirildi

Okul servisi ile göçmen kaçakçılığı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Yıllar Sonra Aynı Korku

Köy kahvehanesini anne kız işletiyor

Emekli Bekçi, Kızını Türk Bayrağı ile uğurluyor

İçleri ısıtan Tarhana, Cep Yakıyor

5 ayda 30 kilo verdi, dünya şampiyonu oldu

Engelli ve Yaşlılara Kolaylık Sağlayacak

İkinci el araç satışı yapanlara müjde

Restorasyon Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

6 kişi yaralandı

İlk kez uygulanan sistem gurbetçileri memnun etti

Temizlik devam ediyor

Metruk binalar yıkılıyor

Yemekleri ve güvenliği ile anılıyor

Emekli doktor dil öğrenmek için üniversite sıralarında 

Anne ve babasıyla "okul arkadaşı" oldu

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir