EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma, 07:40
TEMAD ÖMER HALİSDEMİR’İ KABRİ BAŞINDA ANDI.
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanlığı koordinesinde Türkiye genelindeki 98 şubesinin de katılımı ile Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR’in Niğde’nin Bor İlçesinin Çukurkuyu Beldesinde bulunan kabri başında anma töreni düzenledi.

Tören, TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye genelindeki il ve ilçe başkanları ile çok sayıda emekli astsubay ve ailelerinin yanında vatandaşlarında katılımı ile büyük bir kalabalıkla gerçekleştirildi. Törende TEMAD Edirne İl Başkanlığı, Başkan Aydın BİLDİŞ, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman ÇAKIN ve beraberindeki heyet tarafından temsil edildi.

Heyet önce Hakkari’ de şehit düşen J.TeğmenAlimKESKİN’in Niğde’ de düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törenin ardından Bor İlçesi Çukurkuyu Beldesinde bulunan Şehit Astsubay Ömer HALİDEMİR’in kabrine geçildi.

                Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR’in kabri başında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törene TEMAD Genel Başkanı Hamza DÜRGEN’in basın açıklaması ile devam edildi.  DÜRGEN yaptığı açıklamada:

“Bugün buradaki toplanma amacımız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuzun simge ismi Kahraman meslektaşımız Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR’i kabri başında anmak ve aynı zamanda 15 Temmuz 2016’daki haince planlanan; Türk Devletinin işgaline, Türk milletinin esareti ve Türk demokrasisinin hançerlenmesine yönelik yapılan ihanete ve terör saldırısına meydan okuyan kahramanlarımızı asla unutmamak ve onların hatırasını yaşatmaktır.  Bizler, geçmişte olduğu gibi bugün de vatanımızın bütünlüğüne devletimizin, milletimizin istiklal ve istikbaline her türlü tehdidin karşısında olarak, 15 Temmuz 2016’daki Türk Milletine yapılan hainliği, Türk devletine yönelik ihanet ve acımasız terör saldırısını unutmadık, unutmayacağız.” dedi.  DÜRGEN ayrıca; “Bizler bir kez daha anladık ki, bu coğrafyada kurtuluş savaşı bitmedi. Ülkemiz üzerinde emelleri olan dış mihraklar, dün Sevr planında olduğu gibi bugünde aynı planları farklı maşalar kullanarak ulaşmaya çalışıyorlar. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin saygıdeğer üyeleri olarak bugün buradan, milletimizi yok etmek ve vatanımızı bölüp parçalamak isteyen düşmanlara ve hainlere karşı, bütün kararlılığımızla haykırarak terörü ve bu hain saldırıyı bir kez daha kınadığımızı ilan ediyoruz. ” dedi.

                Tören daha sonra şehidimizin kabri başında okunan dualarla sona erdi.

                Tören dönüşü açıklamada bulunan TEMAD Edirne İl Başkanı Aydın BİLDİŞ : “ Astsubay Ömer HALİSDEMİR ve o gece şehit düşen silah arkadaşlarımız 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının Silahlı Kuvvetlerin tamamının katılımı ile değil, içinde yuvalanmış küçük bir grubun ihaneti ile gerçekleştiğinin bir göstergesidir. Hain kalkışma yine Silahlı Kuvvetlerimiz içerisinde bulunan ve büyük çoğunluğu oluşturan kahramanlar tarafından engellenmiştir. Ömer Halisdemir aldığı emri hiç sorgulamadan yerine getirip şehadet şerbetini içerken, aynı zamanda birçok kahraman askerimiz de canı pahasına bu ihanete geçit vermemiştir. Bizler Edirne teşkilatımızı şehidimizin kabri başında temsil etmenin gururunu yaşadık. Ömer HALİSDEMİR’leri unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Tarihte Türk adı var olduğu günden bu güne kadar vatan ve millet uğruna şehadete ulaşmış bütün şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize saygılar sunuyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Bu haber (387) defa okundu.

Destek Ödemeleri Yüzde 50 Arttırıldı

Eğitim Zihni Özgürleştiriyor

‘Melek Anne’ hizmete girdi  

‘Benim Gözümden, Benim Şehrim’ sergisi açıldı

Burs-Eğitim toplantısı düzenlendi
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
BEŞİR ÇELEBİ VE ABI HAYAT KUYUSU
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Silahla yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı

Başkan İba köy ziyaretlerine devam ediyor

Meriç Köprüsü'nden geçerken yakalandılar

Otomobil sitenin bahçesine devrildi

İlk müdahaleyi mahalle sakinleri yaptı

Kadın muhtardan birlik, beraberlik ve dayanışma eğlencesi

Kazan Köprüsü,geleceğe aktarılıyor. 

Su sayaçlarını çalan şüpheli tutuklandı

Hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

Kırklareli Üniversitesi ev sahipliği yapıyor

26 Şüpheli hakkında işlem yapıldı.

‘ZİMMET’ İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Tırla çarpışan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti. 

Vakıflar haftasına ‘İndirim Günleri’ önerisi

MOR VE ZERDEÇALLI EKMEĞİ SEVDİK

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir