EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma, 07:34
“Evlenecek olan çiftlere destek oluyoruz”
Kutlu Perde Tasarım işletmecisi Onur Enver Kutlu, 10 yıl önce İstanbul’da çırak olarak başladığı perde sektöründe doğru ve kaliteli hizmet anlayışını öğrendikten sonra kendi işletmesinin sahibi oldu.

Yeni evlenecek olan çiftlere yardımcı olmak amacıyla kampanyalar yaptıklarını söyleyen Kutlu, “Yeni evlenen çiftlere tüm perde aksesuarlarını hediye ediyoruz ve aldığı perdede yüzde 15 indirim uyguluyoruz. Zaten her bütçeye uygun perdemiz var. Amacımız insanlara kaliteli hizmet sunarak memnun göndermektir” dedi.

“Çıraklığını yapmadan ustası olunmaz”

Perdeciliğin nasıl doğru bir şekilde yapılacağını ve kaliteli hizmet anlayışını çıraklık döneminde öğrendiğini söyleyen Kutlu, “Çıraklığını yapmadığın işin ustası olmazsın, diye atasözü vardır. Biz de bu mantıkla yola çıkarak; çıraklıktan bu günlere geldik. İşi öğrendikten sonra Edirne’de bir işletme açmaya karar verdik. İşi öğrendiğimiz şekilde de Edirnelilere doğru hizmetle sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Yaklaşık 1 yıldır Abdurrahman Mahallesi Erasta AVM arkasında hizmet veren Kutlu Perde Tasarım İşletmecisi Onur Enver Kutlu, önceliklerinin müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi, kaliteli hizmet, güler yüz ve fiyat anlamında kolaylıklar sağlamak olduğunu söyledi.

“Düğün sezonu hareket getirdi”

Yaz sezonunda olunmasına rağmen ekonomik kriz döneminden dolayı her sektörde bir durgunluk yaşandığını dile getiren Kutlu, “işlerimizde durgunluk yaşandı. Fakat düğün sezonu olduğu için hareketlilik yaşanmaya başladı. Çeşitli indirim kampanyalarımız var. Bunun yanında Kurban Bayramı öncesi evini yenilemek isteyenler oluyor. Bir evi güzel gösteren en önemli şeylerden birisi de perde olduğu için vatandaşlar buna da önem veriyor. Bulgaristan ve Yunanistan’dan alışveriş merkezine gelenler mutlaka bizim dükkânımıza da uğruyorlar. Yerli müşterilerin yanı sıra Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen müşterilerin de ilgisi güzel. Onların da bizi tercih etmesi bir nebze de olsa ekmeğimize tuz biber oluyor.Tabii ki önceliğimiz yerli müşterilerimizden yanadır. Çünkü bizi ayakta tutacak olan yine kendi müşterilerimiz olacaktır” ifadelerine yer verdi.

“Ağır modeller geride kaldı”

Perde sektöründe her sene model değişimi yaşandığını belirten Kutlu, “bizim sektörde yenilik en önemli şeydir. Bu seneki trendimiz genellikle düz, kurşunlu ürünler, dikey ve pano perdelerdir. En çok bunlar tercih ediliyor. Eskisi gibi kupürlü tarzda veya ağır ürünler tercih edilmiyor. Aslında biz yeni çıkan bir ürünü evine yakışır diyerek direk lanse etmiyoruz. Her ürün kullanılacağı yere göre ayrı bir özelliğe ve güzelliğe sahiptir” dedi.

“Dünyada Tekstilde öncü sıralarda yer alıyoruz”

Perde ve tekstil sektörünün ucu açık olduğunu belirten Kutlu, “bu sektörde rakamsal olarak konuşmak pek fazla olmuyor. Ama siz bir tülü 10 TL’ye de alabilirsiniz, 250 TL’ye de alabilirsiniz. Bu tamamen evinize yakışacak ürün ile alakalı bir durumdur. Çok çeşitli ve renkli bir sektörün içerindeyiz. Dünyada tekstilde öncü sıralarda yer alıyoruz. Bunun için abartıya kaçmamak şartıyla her bütçeye uygun perde satışlarımız mevcuttur” dedi.

“Siz hayal edin biz gerçekleştirelim”

Ürünlerde yaz kampanyaları olduğunu söyleyen Kutlu, “Yeni evlenecek olan çiftlere kampanyalarımız var. Yeni evlenen çiftlere tüm perde aksesuarlarını hediye ediyoruz ve aldığı perdede yüzde 15 indirim uyguluyoruz. Zaten her bütçeye uygun perdemiz var. Amacımız insanlara kaliteli hizmet sunarak memnun etmektir. Biz bu işin çıraklığından geldiğimiz için halden anlayabiliyoruz. Sloganımız, siz hayal edin biz gerçekleştirelim” dedi.

“Her türlü tasarım ve çizimi uygulayabiliyoruz”

Perde sektörünün çeşitliliğinin çok olduğunu belirten Kutlu, “klasik modellerde de spor modellerde de tercihe göre her türlü tasarım ve çizimi uygulayabiliyoruz. Bu da tamamen müşterinin isteğine göre değişiyor” dedi.

“Farklı ürünler ortaya çıkarıyoruz”

Ürünlerinin yüzde 90’ını İstanbul piyasasından getirttiklerini söyleyen Kutlu,“Fabrikasyon çalışmalarımız da oluyor. Uygulama ve tasarım için iç mimarlarımız var. Ortaklaşa iş birliği içerisinde çalışmalar gerçekleştirerek ortaya farklı ürünler çıkarıyoruz.Dikişlerimizide buradaki atölyemizde gerçekleştiriyoruz. Ağır ve model ürünlerimizi de İstanbul’daki atölyemizde gerçekleştiriyoruz. Amacımız hayalinizdeki evi oluşturmak. Edirne merkezin yanında tüm köylere de hizmet veriyoruz. Zaten amacımız her eve ulaşabilmek ve kitleyi geniş tutabilmektir” dedi.

Özlem Ceylan

 

 

 

 

Bu haber (812) defa okundu.

"Yardım Koordinasyon Masası" oluşturuldu

21 piton ele geçirildi

Depremzedelere yardım kampanyası sürüyor

“Her türlü yardım ve desteğe hazırız”

“İhtiyaç olursa yardıma hazırız”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
HEYKELİN DA VİNCİ’Sİ
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Edirne buz tuttu

İba ve Aksal esnafları dinledi

Son 90 Yılın En Kurak Edirne’si

Bıçaklı kavgada baba ve oğlu öldü

Hayallerine KOSGEB’le kavuştu

patlayan televizyon yangın çıkardı

Edirneli şekerlemecinin "Baba Fingo" ezmesi tescillendi

Kayıp kişinin cesedi nehirde bulundu

Kırklarelispor,çeyrek finale yükseldi

Edirne’de korkulacak ve endişe edilecek bir durum yok

Deprem bölgesine destek ekip gönderildi

Mahalle sakinleri sağlık taramasından geçti

4 bin 950 dekar tarım arazisine hayat verecek

" Kucaklaşma ve öpüşmeden uzak durmalıyız"

Şentop;"Risk oluşturacağını düşünenler varsa, yanılıyorlar"

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir