EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 18 Temmuz 2019 Perşembe, 07:00
Müdür Dinç, projelerini anlattı
İki hafta önce Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne atanan İlhan Dinç’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Müdür İlhan Dinç, önümüzdeki dönemlerde hayata geçireceği projeleri anlattı.

“Yaz-kış ayrımı olmadan çalışmaya devam edeceğiz”

Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Dinç, Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki müdürlük hayatında çeşitli projelere imza attığı gibi şimdi de örgün eğitimden yaygın eğitime geçtiği için yaz ya da kış ayrımı yapmadan çeşitli çalışma ve projeleri gerçekleştireceklerini söyledi.

“Her alanda varız”

Halk Eğitim Merkezi’nin yılın 365 günü vatandaşlara hizmet verdiğini dile getiren Dinç; “Yaz dönemlerinde özellikle çocuklarımız için gitar kursları olsun müzik, resim, İngilizce gibi kurslar açarak çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve akademik başarılarının yanında kültürel ve sosyal yönlerini kuvvetlendirmiş oluyoruz.Aynı zamanda yaygın eğitimde de genç ve yetişkinler için de dikiş-nakış kurslarımız oluyor. Devlet hastanesinde, açık cezaevlerinde ve tıp fakültesi bünyesinde rehabilitasyon tedavisi gören hastalara da bir meşgale olması ve kafalarının dağılması amacıyla çeşitli kurslarımız oluyor. Her alanda varız.Halk eğitim merkezinin olmadığı bir alan yok” dedi.

“Çiftçilerden kurslarımıza yoğun ilgi”

Kışın çiftçilerin fidan dikimi, ağaç budama, arıcılık gibi kurslara yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Dinç, “açılan kurslar sistem üzerinden de takip edilebiliyor. Şuan 23 yaş üstü özel eğitim ihtiyacı olan bireylerimiz var. Onlar için de kurslarımız devam ediyor. O çocuklarımızı da ailelerinden ayrı bırakarak sosyal yaşama kazandırmış oluyoruz” dedi.

“Cezaevi ile koordineli kurs açılacak”

Kurban bayramına kısa bir süre kaldığını hatırlatan Müdür Dinç, Açık Cezaevi ile koordineli olarak kurban kesim kursu açılacağını vebu süreç içerisinde cezaevindeki yükümlülerin kurban nasıl kesilir, nelere dikkat edilir gibi konuları öğrenmiş olacaklarını belirtti.

“Yalnız olmadığımızı hissettik”

Ayrıca çeşitli kurum ve kuruluşların müdürlerinden gelen hayırlı olsun ziyaretlerinin devam ettiğini söyleyen Dinç, “Onların ziyarete gelmesi de bizleri motive ediyor. Kendimizi mutlu hissediyoruz. Bize yalnız olmadığımızı hissettirdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“Gelen vatandaşlarımıza merhem olacağız”

Göreve başlayalı kısa bir süre olduğunu, ilerleyen zamanlarda çeşitli proje ve faaliyetlerinin olacağını söyleyen Dinç; “Devletin kapısı herkese açık olmalıdır. Kapımız her zaman herkese açık. 1980’lerin zihniyeti ile kurumumuz çalışmayacak. Her gelen derdini anlatabilecek.Gelen vatandaşlarımıza merhem olmaya çalışacağız. Kimseyi eli boş çevirmeyeceğiz. İmkânlar ölçüsünde Halk Eğitim Merkezi geniş bir kitleye sahip olduğu için o kitleyi mutlu etmeye çalışacağız.Devletin sıcak ve güler yüzünü vatandaşlarımıza göstereceğiz. Kapımız hiç kapanmayacak. İdareciliğe ilk başladığım zamanlarda da ağabeylerimiz, büyüklerimiz bize ne olursan ol mevki ve makamlar geçicidir o kapı kapanmasın dediler biz de o kapımızı her zaman açıyoruz. Güzel plan ve projelerimiz var. Onları dinamik kadromuz ile beraber hayata geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Önceki dönem Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan’a da bu güne kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür eden Dinç, ayrıca kendisi ile beraber iki müdür yardımcısının da göreve başladığınıbelirterek onlara da başarılar diledi.

Özlem Ceylan

Bu haber (856) defa okundu.

"Yardım Koordinasyon Masası" oluşturuldu

21 piton ele geçirildi

Depremzedelere yardım kampanyası sürüyor

“Her türlü yardım ve desteğe hazırız”

“İhtiyaç olursa yardıma hazırız”
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Halis Gürselam
HOCAM AYIP OLUYOR AMA…
Ebru GÜVEN MUTLU
ZAM BİR ZORUNLULUK DEĞİL SÖMÜRGEDİR!
Cuma Sohbetleri
Kitaplara İman ve Kur’an-ı Kerim
Enver Şengül
HEYKELİN DA VİNCİ’Sİ
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

Edirne buz tuttu

İba ve Aksal esnafları dinledi

Son 90 Yılın En Kurak Edirne’si

Bıçaklı kavgada baba ve oğlu öldü

Hayallerine KOSGEB’le kavuştu

patlayan televizyon yangın çıkardı

Edirneli şekerlemecinin "Baba Fingo" ezmesi tescillendi

Kayıp kişinin cesedi nehirde bulundu

Kırklarelispor,çeyrek finale yükseldi

Edirne’de korkulacak ve endişe edilecek bir durum yok

Deprem bölgesine destek ekip gönderildi

Mahalle sakinleri sağlık taramasından geçti

4 bin 950 dekar tarım arazisine hayat verecek

" Kucaklaşma ve öpüşmeden uzak durmalıyız"

Şentop;"Risk oluşturacağını düşünenler varsa, yanılıyorlar"

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir