EDİRNE 0°C   TEKİRDAĞ 0°C   KIRKLARELİ 0°C   ÇANAKKALE 0°C 
Haber giriş tarihi: 10 Temmuz 2019 Çarşamba, 23:59
“Kederi ve gururu aynı anda yaşıyoruz”
15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği (EDGED) Kurucu Başkanı Veysel Güner, yaptığı açıklamada, Türk milletinin 15 Temmuz 2016'da asil bir duruş sergileyerek, FETÖ'nün hain darbe girişimine fırsat vermediğini belirtti.

15 Temmuz'da derin bir kederi ve büyük bir gururu aynı anda hissettiklerini söyleyen Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği (EDGED) Kurucu Başkanı Güner; “Bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer yandan dünyada az bulunur bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Büyük bir fedakârlığın eseridir”

Hiçbir zaferin altın tepside sunulmadığını, tarih boyunca kazanılan her zaferin gerisinde fedakârlık azim ve cesaret olduğunu söyleyen Güner, “Buna özellikle Çanakkale harbimizle çok yakından şahit oluyoruz. 15 Temmuz zaferimiz de büyük bir fedakârlığın eseridir. O gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Tüm milletin cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen diri olduğunu göstermiştir. FETÖ'nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, kimi zaman canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş ama vatanına namahrem elinin değmesine izin vermemiştir. Tanka, tüfeğe, bombaya kısacası vatanı ve bayrağı için tarihi boyunca şahadete koşmaktan bir an olsun tereddüt etmeyen bu milletin bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum.  15 Temmuz bize bir kez daha gösterdi bu millet asil bir millettir, cesur bir millettir, kahraman bir millettir. Bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu topraklara, birlik ve beraberliğimize göz dikebilecek hiçbir kuvvet yoktur” ifadelerine yer verdi.

“Bizi geleceğe taşıyacak iç barış ve huzur ortamıdır”

Milli şuur ayakta değilse, millet ölüm yatağındadır diyen Güner; “Bizi geleceğe taşıyacak olan bu şuur, kardeşlik hukuku, iç barış ve huzur ortamıdır. Milli ruh; bezginlik, baygınlık, durgunluk, teslimiyet ve mağlubiyet tanımaz, kabul etmez. Dayanışma ve kucaklaşmayla her zorluk aşılacak Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır” açıklamasında bulundu.

“Konferans konusuna sıcak bakmıyoruz”

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü ile ilgili son günlerde yoğun olarak konferans olacak mı sorusu ile karşı karşıya olduklarını dile getiren Dernek Başkanı Güner; konferans konusuna sıcak bakmadıklarını söyledi.

Kurucu Başkan Güner, konferansa sıcak bakmama sebeplerini şöyle açıkladı; “Türkiye'de artık gerek siyasi partilerin, gerekse bazı Stk'ların yaptığı, kendi içinde çalıp oynadığı etkinlikler amacına ulaşmamakta ve geniş kitlelere hitap etmemektedir. Hangi konu olursa olsun insanlarımız ile bire bir temas kurup farklı bir yol izleyeceğiz”

 ‘15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız’

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 15 Temmuz Şehitleri başta olmak üzere tüm şehitleri rahmetle anan, gazilere uzun ömürler dileyen Güner, ‘15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız’ dedi.

Özlem Ceylan

Bu haber (599) defa okundu.

Cami kubbesinde ayaklarına ip dolanan leylekler kurtarıldı

Sokak hayvanları için tezgah açtılar

Kasım Yolageldili'nin hayatı kitap oldu

TDV'den gurbetçilere su ve lokum ikramı

Ege Denizi'nde 41 düzensiz göçmen yakalandı
BU KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ »
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
YAZARLAR
Ebru GÜVEN MUTLU
TAM DA ‘VAZGEÇMİŞKEN’
Cuma Sohbetleri
Birlik ve Beraberliğin Önemi
Enver Şengül
SEYİR KÖŞKÜ TAMAM DA YA KÜTÜKLER?
Umut Poyraz
‘ÜN’LÜ DÜŞMESİ
Muammer Oytan
NİYET VE AMEL
Beyazıt Sansı
BU BİR VEDA YAZISIDIR
Dilara Pınar ARIÇ
KARLI SENFONİ
Rabia Kuş
İYİ BAYRAMLAR
İ. Melih Yurduseven
CHP ADAYINI AÇIKLADI…
ÇOK OKUNANLAR

2’inci El Araç Satanlara Kritik Uyarı

UMUMİ TUVALET TAHLİYE EDİLDİ

Çeyrek altından tek farkı gramı

Müdür Dinç, projelerini anlattı

Haklarınızı Biliyor Musunuz?

 Kadınlar ev ekonomisine katkı sağlayacak

“Burası bir fabrika”

“Evlenecek olan çiftlere destek oluyoruz”

“15 Temmuz milli bir davadır”

6 kişi yaralandı

TED KOLEJİ’NE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

“Amaçları Bu Milletin Varlığını Yıkmaktı”

Limanda trol teknelerine tepki

"Buğdayda son 50 yılın en verimli dönemi"

2 kişi yaralandı

YAZARLAR

SAĞLIK

YAŞAM

EKONOMİ

POLİTİKA

FOTO GALERİ

ANKET
SPOR

GÖRDÜKLERİMİZ DUYDUKLARIMIZ

KÜLTÜR & SANAT

EĞİTİM

VİDEO GALERİ

E-GAZETE
EDİRNE

TEKİRDAĞ

KIRKLARELİ

ÇANAKKALE

TÜRKİYE
Reklam

Künye

İletişim

RSS


sanalbasin.com üyesidir